Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Van olyan kozuletek aki...

Van olyan kozuletek aki cigizett terhesseg kozben, es a babaja megid egezseges lett?

Figyelt kérdés
Kerlek most ne ellenerveket irjatok!tudom hogy nem helyes meg nem egezseges,mindenhol ezt hallom ezt olvasom. De viszont valahogy ugy erzem hogy nemtudnam teljesen elhagyni. Mar 6eve hogy cigizek es ez negez feladat lenne..lecsokkentettem ugy napi 4-5 szallra. Nemtudom hogy fog valtozni a velemenyem mikor majd fog mozogni a babam bennem. Lehet hogy most azert nem erzem magam eleg erosnek mert 6hetes terheskent nem latok valtozast magamon?
2015. febr. 26. 10:06
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

volt az osztályon olyan csaj akinek egészséges lett a babája, pedig dohányzott a terhesség alatt.

más kérdés, hogy az összes baba békésen szunyókált, az övé pedig a 24 órából 12 órát keserves sírással töltött, mert elvonási tünetei voltak ahogy levált a méhlepényről. Idegörlő volt még hallgatni is. Egyébként egy csomó káros hatása tinédzser/felnőtt korban fog jelentkezni, mint asztma, hörgő betegségek, stb.

2015. febr. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy másnak egészséges lett, neked még lehet beteg, mert kockázatos!


Ez a legkevesebb, amit megtehetsz a gyerekedért!!!


Én napi 1-1,5 dobozt szívtam el, 12 éve dohányoztam, kocsmában dolgoztam, gondolhatod...

Mégis, amikor gyereket terveztünk, a gyógyszerrel együtt tettem le a cigit. Piszok nehéz volt, hiszen még terhes sem voltam, de motivált, hogy legalább "kitisztul" a szervezetem, mire teherbe esek.

Most 22 hónapos a fiam, eszembe nem jut visszaszokni...

2015. febr. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim válasza:
100%

Sógornőm végig cigizett a terhessége alatt. A pici állandóan légúti panaszokkal küzd, volt hogy már asztmára is gyanakodott a doki. Egy barátnőm szintén végig cigizett a terhességei alatt, mindegyik gyereknél hasonló a gond.

Anno én is bagóztam de amikor megtudtam, hogy babám lesz, másnap már nem gyújtottam rá. Ezt a pár hónapot amíg várod a picit és esetleg amíg szoptatod szerintem simán kibírod cigi nélkül. Csak arra gondolj, hogy a gyereked egészsége a tét :-( Sokkal könnyebb ezt a pár hónap cigi nélkül mint azt látni, hogy a gyereked befullad, vagy irtózatosan köhög. Bár a Te döntésed és írtad is, hogy nem kérsz az ellenérvekből.

2015. febr. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

ezért nem szabad elkezdeni a baba projektet amíg cigizel..

nem is csak arról szól, beteg lesz e a baba vagy nem..hanem egyáltalán, az embernek legyen már ennyi tartása...már 6 éve?? ne mondd...10 éve cigiztem mikor úgy döntöttem (baba előtt 2 évvel) hogy lassan gyereket szeretnék, és ezért jó előre le szeretném tenni, hogy kitisztuljon addigra a szervezetem amennyire lehetséges. Piszok nehéz volt, kétszer futottam neki (meg előtte még vagy 40-szer) mire nagy nehezen sikerült...jól tudtad hogy nehéz...miért hagytad az utolsó pillanatra??

Ha neked most krónikus asztmád lenne, ami miatt nem futhatsz 4 métert sem, mert anyukád dohányzott, te hogy éreznéd magad, hogy emésztenéd meg??

Egy kis élet növekszik benned, semmi jogod sincsen kockázatnak ki tenni. Szedd össze magad! Anya leszel, kismama vagy, nincs olyan opció hogy dohányozz!!!

2015. febr. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
68%
Gondolom le leszek pontozva, hogy mennyire szar anya vagyok. Terhesség előtt nagyon-nagyon sokat cigiztem. Napi másfél-két doboz cigi simán elment. Mikor babát akartunk el kezdtem fokozatosan csökkenteni. Amikor terhes lettem még mindig dohányoztam, de már a töredékét annak amennyit előtte. Végül napi 2-3 szál cigit szívtam, ezt nem tudtam elhagyni. Tudom szégyen, nem is vagyok büszke rá. A méhlepényem tökéletes volt a terhesség alatt, a babámat a 41. héten szültem meg, indított szülés volt, mert nem igazán akart elindulni magától. A súlyára és hosszára azt mondta a doki, hogy tökéletes tankönyvi méretek. Semmi problémája nincs, egészséges, mint a makk. Szoptatás alatt sikerült azt a két-három szálat is elhagyni. Míg szoptattam nem gyújtottam rá. Azóta persze visszaszoktam. Ha már lecsökkented az is jó, de ha elhagynád teljesen az lenen a legjobb. Én nagyon szégyellem magam emiatt, hogy nem bírtam megállni.
2015. febr. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
én nem pontozlak le mert legalább szoptatásra elhagytad, és mert belátod h mennyire szar anyaság, ha vki nem képes letenni a babájáért.
2015. febr. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
80%
Anyukám végig cigizett terhesség alatt nálam is és tesómnál is. Egészségesek vagyunk. Nekem sikerült leraknom 2 héttel azelőtt hogy terhes lettem.
2015. febr. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
66%

5! Pont ez a baj, hogy elkezdted csökkenteni.

Sajnos a bagó olyan, hogy vagy abbahagyod teljesen, vagy nem. Nincs köztes megoldás.

Le kell tenni egyik napról a másikra!

2# voltam.

2015. febr. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
En nemtudom hogy tudja mindenki ilyen egyszeruen mondani hogy egyik naprol a masikra eltudta hagyni..hat en most hogy kevesebbet szivok mar ez kikeszit idegileg nemhogy az a tudat hogy orokre elkell hagyjam.. ez nem art a kicsinek hogy ilyesmiert mergelodok?nem terveztuk a babat de ha mar osszejott akkor orvendunk neki meg minden.. de o kell ezeket az elvonasi tuneteket erezze vagy nemtudom mit erez o..jajjj de nehez
2015. febr. 26. 11:11
 10/35 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok


Próbáltam még anno letenni, hogy abbahagytam és kész. Két nap után a családom, akik közül senki nem cigizik és utálják, hogy cigizek 2 nap után azt mondték, hogy inkább gyújtsak rá, mert nem bírnak tovább elviselni. Ezért nem mertem hirtelen abbahagyni. Nagyon sok stresszhelyzet ért és ha még azt a két-három szál cigit sem szívtam volna el, szerintem végképp bediliztem volna. Továbbra is azt mondom, hogy nem vagyok büszke magamra, és a kérdezőnek is azt tanácsolom, hogy tegye le minél hamarabb és ne az én példámból induljon ki. Legközelebb remélem én is ügyesebb leszek és nem ilyen akarat gyenge és teljesen letudom tenni.

2015. febr. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!