Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Elég csak! Négyszer menni a...

Elég csak! Négyszer menni a védőnőhöz? Tehát nem havonta, ahogy ő diktálja, hanem négyszer.

Figyelt kérdés

Mellesleg ha olyan munkám van, hogy nem mehetek csak úgy el és jóformán a saját magam főnöke vagyok, akkor is elvárhatja ezeket a pofaviziteket, ráadásul délelőtt..., mert az addig oké, hogy a magánorvos este 9-re is tud időpontot adni.

Valami pecsétekről olvastam még plusz pénzért, de én nem vagyok megszorulva segélyügyileg, így erről le is mondok.


2015. márc. 5. 12:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
4 orvosi pecsétnek kell a kiskönyvedben lenni az egyszeri anyasági támogatáshoz (nem biztos, hogy így hívják). Amit ugye este 9-kor is beszerezhetsz a dokitól.
2015. márc. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Így van, de azért a teljes védőnői szolgáltatást ne utasítsd vissza, mert aztán kimennek a gyermek védelmisek!

4x kell menni hozzá elvileg meg egyszer ő is meglátogat téged. Aztán ha megvan a baba, hetente fog menni hozzád...

2015. márc. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A védőnőhöz elvileg nem csak pofavizitre kell menni, hanem vérnyomást mér és ellenőrzi, nincs-e fehérje a vizeletedben, hogy kiszűrjön bizonyos rendellenességeket (pl. toxémia). Ha ezt a magánorvosod is megteszi, akkor tulajdonképpen nincs jelentősége. Ha normális a védőnőd, próbáld vele megbeszélni, hogy nehezen tudsz eljönni a munkahelyedről, nem tudod megoldani hogy havonta menjél délelőtt. Ha meg nem normális, akkor le is mondhatsz hivatalosan a védőnői "szolgáltatásról".

A négy pecsétet pedig nem a védőnő adja, hanem az orvos, ha az megvan, akkor kaphatsz egyszeri anyasági támogatást a szülés után.

2015. márc. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az, hogy szülés után eljön egyáltalán nem nagy probléma. Vérnyomást mérni otthon is lehet, akkor ezek szerint pecsétre sincs szükségem.
2015. márc. 5. 13:26
 5/14 anonim ***** válasza:
37%
Védőnő nem csak a vérnyomásod nézi hanem a vizeleted is ami fontos!!!! Ráadásul tölti a leleteid a kiskönyvbe h szüléskor minden meglegyen. Ja és a baba szívhangját is nézi.
2015. márc. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
9%
a védőnő jó dolog alapvetően, csak szólok. egyébként elég a 4 pecsét, de hidd el, nem ördögtől való :)
2015. márc. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Hát az én mai első vizitem után azt mondom, ennek aztán semmi értelme.

Vizeletet nem nézett, a mérleg elromlott alattam (55 kg vagyok), a vérnyomásmérője alig funkcionált (otthon jobb van), a kiskönyvbe rosszul és hiányosan vitte át az adatokat. Férj születési dátumához az enyémet, leleteket téves adattal...

Jól kifogtam.

Pedig hallani én is hallottam már tündéri és precíz védőnőről.

2015. márc. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hűha, ez kellemetlen. Igazából én se látom értelmét ameddig nem születik meg a baba, ha van egy jó orvosom, akkor minek a védőnő, pláne ilyen esetekben, mint az előző válaszadóé.
2015. márc. 5. 16:09
 9/14 anonim ***** válasza:
a védőnő funkciója teljesen más mint az orvosé...ha lelkiismeretes, akkor nem csak a vérnyomásod méri..nekem rengeteget segített abban, hogyan szoptassak, kb neki köszönhetem hogy visszahoztuk a tejemet, emellett még szülés előtt is jött, segített összerakni a csomagomat, rengeteget mesélt a kórházról, arról hogy mi fog történni ha hazajövünk a babával. Az orvosodtól megkérdeznéd, hogyan kell szoptatni? mit tegyél a kórházi csomagba? Hogyan kell fürdetni a babád? Lehet hogy megkérdezed de egy perc alatt leráz. Neki nem ez a dolga, erre való a védőnő. Próbálj kedvesen hozzáállni, talán akkor segítőkészebb lesz.
2015. márc. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem sokat segitett a vedonom a terhesseg alatt, de igazabol most veszem "hasznat", hogy megvan a pici. Igazan rendes no, ejszaka, hetvegen is barmikor lehet hivni, ha baj van, s sokszor szakszerubb tanacsokat ad, mint a doki.

Szerintem beszelj vele, hogy hogy tudjatok megoldani, ha nem tudsz hozza bejarkalni. Talan az is eleg, ha betelefonalsz amikor vizsgalataid voltak, aztan egy szemelyes talalkozon megmutatod a leleteidet is.

2015. márc. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!