Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ti megmondtátok a védőnőnek...

Ti megmondtátok a védőnőnek mikor kihagytatok valamilyen vizsgálatot?

Figyelt kérdés
Olvasom itt is,hogy sokan kihagyják a fogorvosi vizsgálatot. A kérdésem azokhoz szól,akik önszántukból kihagytak valami vizsgálatot. Ti kereken megmondtátok, (ha igen,hogyan fogadta a védőnő?) hogy nem mentek, vagy sumákoltatok? :)

2015. márc. 25. 14:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Első gyerekemnél voltam. Akkor minden fogat megcsinált a körzetis doki. Azóta sincs semmi bajom.

Második gyerkőcnél letört az egyik fogamból egy darab. Természetesen elmentem megcsináltatni. Vittem a kis könyvem, de a mostani körzetis dokim bele se firkált.

Nem igazán érdekelte.


A védőnő/szülészem nem törődött vele.

Nekik a legfontosabb az ekg/vérvétel.

2015. márc. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
73%
Ha kérdezte mondtam, ha nem, akkor nem. Én sem mentem fogorvoshoz, meg afp-re (akkor még kellett volna). De ez a te döntésed, te felelősséged, nem kell ezzel "sumákolni", hisz nem neki kell eldöntenie, hanem neked.
2015. márc. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Én csak az első terhességnél mentem el ctg-re és fogászatra, a másik kettőnél nem. Minden további nélkül elmondtam neki, hisz felnőtt ember vagyok a védőnő meg nem az anyukám :)
2015. márc. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Vilcsianyuja ***** válasza:
50%
Bocs, én nem tudok a kérdésre válaszolni, de annyira érdekelne, hogy eleve miért van szükség a feltételére. Szóval hogy miért kell elsumákolni egy szimpla fogászati szűrővizsgálatot.
2015. márc. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
14%
2-es vagyok, én azért nem mentem fogászatra, mert betegesen rettegek tőle, nem akartam ezt a stresszt a babámnak.
2015. márc. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
35%
Én nem mentem el belgyógyászatra. Kis korkülönbséggel születtek a gyerekek, értelmetlennek láttam. Amúgy is, az elsőnél le kellett vetkőznöm egy szál bugyira, úgy kezdett el a doki kérdezgetni, tárgyalni velem. Ezt a megalázó szituációt még egyszer nem akartam. Közöltem a védőnővel, elmondtam az okát és kész.
2015. márc. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
75%

Én pl "hivatalosan" nem voltam fogászati vizsgálaton, a kiskönyvemben nem volt bejegyzés. Valójában viszont voltam, csak nem tartottam lényegesnek a magán fogorvosom orra alá dugni a kiskönyvet, hogy ugyan pecsételjen már bele.

Kutya nem kérdezte meg amúgy, hogy voltam-e.

2015. márc. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mentem külön fogorvoshoz, mert amúgy is évente, max. kétévente járok, és pont terhesség előtt nem sokkal voltam. Nem szóltam róla, de nem is kérdezte. Harmadik terhességemnél az AFP vizsgálat lett rossz, felhívott a védőnő, hogy azonnal el kéne menni a vizsgálat ismétlésére, erre kereken megmondtam, hogy nem megyek, mert a kombinált tesztem meg jó lett. Nem szólt rá semmit.
2015. márc. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kedves 4-es! Azért szeretném kihagyni,mert nem rég költöztem ide a páromhoz, viszont ragaszkodom az eddigi orvosomhoz( csak nála voltam eddig életemben),aki ott van ahol laktam. Messze is van, hülye a közlekedés is,mert átszállásos és várni is kell sokat a csatlakozásra, nincs aki furikázzon hétköznap. Nem akarok én sumákolni,én örülnék a legjobban,ha ezt a védőnőnek is így elmondhatnám,mint ahogyan most leírtam, csak olyan sok a "sárkányos" védőnő... Hogy az enyém milyen azt még nem tudom,mert még most megyek másodjára.
2015. márc. 25. 14:55
 10/20 Vilcsianyuja ***** válasza:
44%

No, akkor a tanácsom: ha majd a védőnő ragaszkodik a fogorvosi pecséthez, akkor elmész a jelenlegi lakóhelyed szerinti körzetihez. Ha szerencséd van, mivel eddig ezek szerint rendszeresen jártál a régi dokidhoz, akkor nem is lesz kezelendő fogad, és megkapod a pecsétet. Ha lesz lyukas fogad, akkor megköszönöd a kontrollt, majd keresel egy megbízható dokit, aki megcsinálja. Nyilván kell keresned előbb-utóbb új fogorvost.

Egyébként én is voltam hasonló szituációban, mint egy-két válaszoló, pont egy hónappal azelőtt voltam a magándokimnál, mielőtt kiderült, hogy terhes vagyok. Utólag, mikor megkaptam a kiskönyvet és a beutalót a védőnőtől, visszamentem hozzá és kértem, hogy igazolja le. Akkor már nyilván bele se nézett a számba :) Az ekg nálunk hálistennek viszonylag intim, a háziorvos asszisztense csinálja külön vizsgálóhelyiségben.

Azt az érvelést elfogadom, hogy ekg-t minek csináltatni olyan sűrűn, de az nem igazán értem, hogy miért ekkora gond fogászati szűrővizsgálatra elmenni. Bennem fel sem merült, hogy lázadok az eü. bürokrácia ellen, mert én vagyok annyira felelősségteljes, hogy amúgy is rendszeresen járok fogorvoshoz. Pedig így volt.

Aki pedig retteg a fogorvostól... Hát az gáz, de terhesség alatt rengeteg fóbiát le kell győzni, sokan rettegnek a vérvételtől, tűszúrástól, stb. És pontosan azoknak kellene összeszedni magukat és elmenni fogorvoshoz legalább terhesség alatt, akik a rettegésük miatt korábban hanyagolták a témát... Persze senkit nem fog előállítani a rendőr és a fogorvoshoz kísérni bilincsben, szóval mindenkinek a saját felelőssége.

2015. márc. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!