Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Hogy működik, illetve miért...

Hogy működik, illetve miért kell szülészt fogadni?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvasom, hogy szülészt fogadnak fel, de ez nem jár automatikusan a szüléssel? vagy ha nem fogadnak szülészt, nincs ott senki sem, aki világra segítené a babát? Hogy működik ez? Most vagyok 11 hetes terhes, kéne már ilyesmiben gondolkodnom?

2015. ápr. 8. 18:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én egyik szülésemnél sem fogadtam sem orvost, sem szülésznőt.

Ügyeletesnél szültem.

Tehát aki éppen bent volt, ő nézett rám 20 percenként kb.

Ha nem fogadsz, az nem azt jelenti, hogy tök egyedül kell megszülnöd a babádat. :) Csak annyi, hogy az ügyeletesnél. Én elégedett voltam, bátorítottak, kedvesek voltak, sőt most fél éve a 2. szülésemnél a szülésznő az utolsó 2 órában , az orvos az utolsó 1 órában végig ott voltak velem és beszélgettünk (már amennyire tudtam :D ), nagyon normálisak voltak.

Ha akarsz választani, akkor én azt javaslom, hogy szülésznőt válassz.

Azért szoktak választani, hogy végig ott legyen velük, csak rájuk figyeljen, ha előre megbeszélnek vmit (pl próbálják meg gátmetszés nélkül) akkor az úgy is van, stb.

De hallottam már olyat is, hogy a fogadott doki meg sem jelent (2 szobatársam járt így), vagy bunkó volt. És van olyan ügyeletes is, akiről csak jót lehet mondani. És fordítva is.

A szülésznőnek amúgy is több dolga van, a doki a kitolásnál van jelen és varr. Szerintem inkább megérné szülésznőt fogadni és azt akkor most kezdd el keresni.

2015. ápr. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Wiky93 ***** válasza:
100%

Nem kell, csak ha te akarsz...

Én feleslegesnek tartom.. Jó kórhàzban szültem, mindenki nagyon aranyos volt, a szülész/szülésznő meg egyszerűen leírhatatlanul kedvesek voltak velem, mintha fogadott dokijaim lettek volna, végig foglalkoztak velem.

Bár változóak a kórházak. Egyik ismerősöm egy lepra, szutyok kórházba fog szülni, oda tartozik és fogadott dokit mivel abban a kórhàzban lesz..jàk az embereket..

2015. ápr. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
33%
Akik szűlészt fogadnak, azok rendszerint 50-60 ezer forintot, vagy még többet adnak a szűlést levezető orvosnak. Ez teljesen fölösleges! Fölösleges orvost fogadni, és pénzt fizetni! Az államilag finanszírozott kórházban nem kell sem fogadni orvost, sem fizetni!
2015. ápr. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagy segítség :) pont ez lett volna a következő kérdésem, hogy milyen árban is mozog ez kb (gondolom, orvosfüggő, meg hálapénz- ha lehet ezt így nevezni), de végülis én olyan magánorvoshoz járok, aki a kórházban is dolgozik, gondolom, ha épp ő van ügyeletben, akkor azért rámnéz majd :) köszi mégegyszer :)
2015. ápr. 8. 18:54
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha fogadsz dokit, akkor ő lesz bent a szülésnél, ha nem, akkor az ügyeletes. Ezt neked kell tudnod, hogy mennyire fontos. Nálunk az orvosok fele egy barbár, nem egy, két súlyos hibával a hátuk mögött (sógornőm újszülött osztályon, és picen dolgozik, elmondta, hogy kinél ne szüljek semmiképp) emellett még bunkók is. Nah én azt sem engedtem, hogy közülük bárki megvizsgáljon. Emellett nekem fontos volt, hogy a saját orvosom legyen bent. Ő ismerte a kórelőzményemet, hogy mire kell jobban figyelni, mi fontos nekem. Én ebből nem engedtem. Nekem nem mindegy, hogy kinek a kezében van az én és a gyerekem élete. Ahogy a férjem mandulaműtétjét is egy profi dokira bíztuk, így a szülésnél is így jártunk el.

De ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. Én nem bántam meg, hogy választottam.

2015. ápr. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Abban is van igazság, amit te írtál, én is keresgélek majd véleményeket, hogy a magándokim milyen, mint szülész, mert eléggé hallgatag, és így nehéz megállapítani, milyen is lenne, ha ő segítene. De tényleg adna egy bizonyos biztonságérzetet, ha ő lenne benn, hiszen ma is, mikor elmentem receptet íratni, egyből tudta, mi volt a gondom ezelőtt (egy hónapja voltam vizsgálaton), és ez szerintem ritka, hogy elsőre megjegyez :)
2015. ápr. 8. 19:09
 7/14 anonim ***** válasza:
21%
Nem értem, miért kell erőlködni, hogy fogadott orvos legyen a szűlésnél, amikor minden szűlészorvos a tudásának legmegfelelőbben vezeti le a szűlészt!
2015. ápr. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
14%
Fogadott orvos csak flancolásnak van!
2015. ápr. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
7-es, csak az a baj, hogy nem mindegy, hogy egy bizonyos szülészorvosnak mekkora tudása, vagy a kedve éppen :/
2015. ápr. 8. 19:14
 10/14 anonim ***** válasza:
30%
Ez nem tudás, vagy kedv kérdése! Ez a munkája! Én egy nagyon fiatal orvosnál szűltem, akkor jött ki az egyetemről, nem fogadtam meg orvosomnak, de tökéletesen levezette a szűlést! Egyszerűen megköszöntem a munkáját, és kész.
2015. ápr. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!