Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mit tegyek, ha a szimpatikus...

Mit tegyek, ha a szimpatikus doki egy nem szimpatikus kórházban dolgozik?

Figyelt kérdés
A szimpatikus kórházban pedig csupa nem szimpatikus doki van :( teljesen tanácstalan vagyok.
2015. ápr. 10. 11:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hát én most így jártam, és már nincs visszaút.

A dokim egy tünemény, azért választottam őt, mert megbízható, nagy szaktudású, és még kedves is.

De a kórház...ha most elölről kezdeném, akkor egy olyan kórházat keresnék, ahol azért nem kezelik az embert egy darab rongyként.

Én azért estem bele ebbe a csapdába, mert a dokihoz magánrendelésre jártam, és a kórházhoz előtte soha nem volt közöm. Már 12 hetes voltam, amikor először kellett a kórházba mennem, és ekkor nem volt jó a tapasztalatom, de már nem akartam váltani (a dokinál addigra már sokszor jártam).

Most már 37 hetes vagyok, úgyhogy ennyi. Valahogy kibírom, és bízom a dokimban. A többi meg majd lesz valahogy...

De amúgy a másik alternatívát sem olyan jó: jó kórház, rossz dokikkal. Egy rossz, antipatikus doki is képes lerombolni a boldogságodat! Úgyhogy ez sem jó választás.

Más lehetőség nincs? Jó doki egy viszonylag szimpi kórházban?

2015. ápr. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én a jó dokit választanám.

Mitől nem szimpi a kórház?

2015. ápr. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
a nem szimpi kórház konkréten a miskolci Megyei kórház, amiről azt olvasom mindenhol hogy nagyon rossz, mészárszék, stb. csak fekve lehet pl vajúdni, valaki azt is mondta, hogy az egész osztályra 1 darab gáz jut és azon osztoznak a szülő nők :S
2015. ápr. 10. 13:56
 4/14 anonim ***** válasza:

A kórházat én úgy fogtam fel, hogy pár nap, amit ki kell bírni, ez nem a luxusról szól.

És csak pozitívan.

Mészárszék-ha van normális dokid, ez már nem lehet gond.

csak fekve lehet vajúdni-miért lekötöznek, vagy mit csinálnak, ha felállsz az ágyról?

egy gáz van-lehet nem is lesz rá szükséged.

Persze mindenkinek mások az igényei,és nem ismerem ezt a kórházat, de szerintem sok minden fejben dől el. Mindenhez határozottan és pozitívan kell hozzáállni, és mindent vinni magaddal, ami kellhet.

Boldog babavárást!

2015. ápr. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
KOmolyan nem hiszem el, hogy a szimpi kórházban egy orvos sincsen, aki jó lenne. Szerintem nézz körül jobban ott. :) És fontos a jó kórház, a jó személyzet. A doki max. néhány órát lesz veled a 3-4 napból...
2015. ápr. 14. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is fontos hogy milyen körűlmények között szülsz. Persze ha könnyű szülésed lesz akkor mindegy hol "szenveded el" azt a pár órát,viszont egy hosszú nehéz szülésnél szerintem nem mindegy mik a lehetőségeid. A megyei kórházban van a megye legrosszabb szülészete viszont az orvosok többsége nagyon jó szakmailag. A semmelweis kórháznak viszont jó a szülészete és van ott is pár jó orvos bár ott eléggé pénzéhesek de ez csak az én véleményem :) amúgy én is ezzel a problémával küzdök,találtam egy jó orvost aki a megyeiben van de nem tudom mi lesz velem ha nekem a megyeibe kellesz szülnöm :/
2015. ápr. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
utolsó, te pl. mit fogsz csinálni ? jársz a jó dokihoz aki a megyeiben dolgozik, az utolsó pár hétben meg majd megfogadsz egy másik dokit egy jobb kórházban ?
2015. ápr. 15. 13:38
 8/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Maradok a megyeiben az orvosnál,sajnos nekem a semmelweis messze van és mivel nyáron fogok szülni nem lesz kellemes annyit utazgatni a vizsgálatok miatt
2015. ápr. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
En is ott szulok ket heten belul.az orvosom miatt jarok oda.de inkabb egy jo orvos es getto korhaz mint jo korhaz de kevesbe jo orvos...aranykozeputat itt ezen a kornyeken nehez talalni...es miert a getto kifejezes? Csempe esik le a falrol.cigiznek meg a budiba is amit nem lehet bezarni se.a gepek szarok es amultkor az egyik doki megjegyezte hogy ezt a napot felirja mert aznap az UH folyoson nem volt ciganyszag-ezt ideztem. Dehat ez borsod.remelem csak keves idot toltunk bent viszont az orvosok tenyleg nagyok jok ott.jobb korulmenyeket erdemelnenek ok is.mi is.a csecsemok is.viszont jo hir.mire te szulsz mar atkoltozik a szuleszet egy felujitott masik reszre es a mostani rabkorhaz reszleg lesz...hat kb annak felel meg sajnos...
2015. ápr. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia, ha már konkrét kórházról van szó, írnék személyes tapasztalatot. Miskolc környéki vidéki vagyok, első terhességemmel a megyei kórházba kezdtem el járni. Az hogy nem szimpi a kórház, az nem kifejezés!!!! Az orvosok türelmetlenek, a személyzet bunkó, fásult, flegma stb. 8 hetesen bevéreztem, befektettek a kórházba. Megismerve a körülményeket még jobban, azt mondtam, ide többet be nem teszem a lábam, az biztos, ide nem jövök szülni ám! Általánosítva azt lehet mondani, hogy a kórházban nagyon sok a "problémás" kismama, ezért a kórházi dolgozók fásultak, türelmetlenek, túlterheltek, ingerültek minden beteggel. Én sírógörcsöt kaptam, úgy beszéltek velem. Biztos, hogy vannak itt is jó orvosok, csak sajnos a közhangulat ilyen.

Mind a kétszer a Semmelweisben szültem, ottlévő dokit kerestem. A hangulat nyugodt, barátságos, mindenki kedves.Biztos, hogy itt is vannak szimpatikus és nem szimpatikus orvosok, mint mindenhol az életben, de a beteggel jól bánnak, azzal is akinek nincs fogadott orvosa, azzal is akinek van. Nagyon nem mindegy, hogy amikor így ki vagy szolgáltatva, hogyan bánnak veled, enberi vagy nem emberi módon. Én a megyeibe be nem tenném a lábam semmilyen orvos kedvéért. Oké, rendes akinél fogsz szülni, de mi van ha szabadságon lesz, nem ér be a szülésre, nem nála fogsz szülni, ez benne van a pakliban, fogadott orvosnál ez is előfordulhat, és szülés közben nemcsak ő van ott, hanem a szülésznő is, sőt az többet segít, tehát az a nem mindegy, és az utána lévő pár napban a babáddal nem mindegy mennyire segítőkészek a csecsemősnővérek és mennyire gorombák. Ez utóbbiról szintén van néhány sztorim, ismerőseim akik a megyeiben szültek, és kikészültek a csecsemősnővérek viselkedésétől, mert ordibáltak velük mindenért, na hát az hiányzik egy újdonsült anyukának, hogy leordítsák azért, miért nem szoptat már, ahelyett, hogy segítenének, és ez egy bababarát kórház!

Szóval én tapasztalataimból mondom, kórházat választanék, nem orvost. Illetve írod, hogy a másik kórház szimpatikus de nem szimpatikus dokikkal. Ismered mindegyiket? Mert biztos van köztük olyan, aki szimpatikus lenne...

2015. ápr. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!