Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terhességi Cukorbetegség...

Terhességi Cukorbetegség alatt mennyi időt adnak az orvosok hogy diétával helyrejojjenek az eredmények?

Figyelt kérdés
Nekem lassan 3 hete tart. Eleinte gyengébb eltérések voltak. Most se nagy kb 7-essel indultam átlagosan. Devez nem javul, most átlagban 8-ra megy fel az egy órás! Mikor nyúlnak inzulinhoz?

#terhességi diabétesz #terhességi diabéteszes
2015. ápr. 10. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem 8,1 volt. 3 hetet kaptam, hogy diétázzak és akkor kellett ismételni.
2015. ápr. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem 1 hét diéta után volt ellenőrzés és írni kellett mikor mit, mennyit ettem és vittem magammal, mint a leckét.
2015. ápr. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igazából nem is vagyok diétára fogva. 300-at ehetek kerülöm a nagyon cukros dolgokat és a fehér lisztet és napi 5x kell ennem. Egyelőre használni nem használ és most azon aggódom nem e kéne erősebb diétára ítélni. Nem ijesztett meg egyáltalán a dokim. Sőt! Pedig látta a táblám miszerint kaja utan 7 alatt ritkán volt.
2015. ápr. 10. 22:26
 4/9 anonim ***** válasza:
Jesszus, 300 gramm szénhidrátot ehetsz? Az durva. 180-at ehet max. a Margit Kórházban a diabetológián egy terhességi cukros. Én annyit ettem, nekem a reggeli értékek voltak 7 felett 1 órával étkezés után, a többi csak akkor ha többet ettem mint lehetett volna. nekem így kellett elosztani . Reggeli 30 gramm, tízórai 30 gramm, ebéd 50 gramm, uzsonna 20 gramm, vacsora 30 gramm, pótvacsora 20 gramm. Végig így kellett diétáznom, nem volt gond a reggeli utáni, ezzel még nem tettek inzulinra. 2 terhességemet csináltam így végig.Tiltólista: fehér liszt, cukor, szőlő, banán.
2015. ápr. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja és a pótvacsora azért fontos, mert így a reggeli éhgyomrid is alacsonyabb lesz, tehát alacsonyabbról indulsz. Amúgy a reggeli utáni vércukrot nehéz kordában tartani.
2015. ápr. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja Ennyit mondott a nogyogyaszom. Nem küldött diabetologiara.
2015. ápr. 10. 23:00
 7/9 A kérdező kommentje:
A reggeli ehgyomori cukrom jo. 7 alatt van. Talán egyszer volt magasabb.... Este nem tudok 6 után enni mert kihányom. Nem tudom miért....savam lesz nem tudok aludni és sugárban kijön minden.
2015. ápr. 10. 23:02
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem az éhgyomrira gondoltam, hanem a reggeli utáni egy órás értékre. Nekem az éhgyomri max. 5,5 volt, hiszen ha erre még eszek, 7 alatt kell(ene) lennie 1 órával étkezés után.
2015. ápr. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Pedig muszáj enned, így sosem fogod beállítani a cukrodat, gondolj a babádra. Keres sszeirntem egy diabetológust, persze lehet hogy jobb ha kapsz inkább inzulint, ha ennyire nem lehet kordában tartani a cukrodat, a baba szempontjából jobb lenne.
2015. ápr. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!