Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Máshol is ilyen "szigorú" a...

Máshol is ilyen "szigorú" a terhességi cukorbetegek gondozása?

Figyelt kérdés

Félre né értsetek, nem baj, hogy komolyan veszik a dolgot, csak érdekel, hogy máshol (más kórházban) hogy zajlik. Én a Margit Kórházba járok, ott ez van:

- heti 4x reggeli utáni mérés

- 2 hetente 1x egész nap étkezés után mérni kell

- 3 hetente menni kell, éhgyomri, reggeli és tízórai utáni vérvételre + előző napi pisit gyűjteni kell, amiből vinni kell 2 mintát (nappali és éjszakai + súlymérés, vérnyomásmérés, baba szivhang

- táplálkozási naplót vezetni CH mennyiségekkel kiszámolva



2013. aug. 30. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel a diétát már évek óta tartom, ezért ez nem volt kérdés várandósság alatt sem. Én "csak" kéthetente megyek próbareggelizni, vérnyomást és súlyt mérünk, és reggeli előtti és utáni vércukrot, pajzsmirigy ellenőrzés van,. hogy minden a szokásos, helyes medrében halad-e. De szerintem annak, aki nem "rutinos cukorbeteg" vagy inzulinrezisztens évek óta, annak szerintem kell ennyi segítség, hogy jó úton haladjon, sokaknak nem annyira egyszerű sem a diéta, sem a mérések.
2013. aug. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A Máv kórházban is elég szigorú, ha így vesszük. Két szomszédom is terhességi cukros lett, őket havonta nézték csak, még a méregetést sem vették annyira komolyan.

- otthoni mérés, folyamatosan. Heti 4-5-ször éhgyomor, reggeli, ebéd, vacsi után 1 órával.

- minden héten egyszer mentem ellenőrzésre, ahol vettek vért, aztán a dokinéni megnézte az előző heti saját méréseket, rákérdezett a kiugró értékekre, hogy kiszűrjük a rizikós ételeket. (Én itthon excel táblában pötyögtem, mikor ettem, mennyit, mit. A harmadik hétre profi lettem a kajaösszeállításban, szerencsére a legmagasabb értékem egy 7,2-es volt. )

- minden második héten reggeli vérvétel, lehetőleg úgy, hogy egy órával legyek a reggeli után, ennél, mielőtt laborba ment a vér, tesztelték a vércukormérőmet, hogy mekkora a különbség az én gépem és a laboros eredmény között. Rendszeresen néztek vizeletet is, a keton és a felhalmozódott cukor kiszűrésére.

- a dokim kijelentette, egy pillanattal sem hordhatom túl a babát.

- régen a cukorbeteg kismamiknak 2 héttel a kiírt idő előtt be is kellett feküdni, ma már szerencsére nincs így.

- ha egy előző terhességnél cukros volt, vagy bizonyítottan IR-es a kismama, nem várnak a 24. hétig a cukorterheléssel, már a 16-18. héten megcsináltatják.

2013. aug. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk nem, amikor nem jó a terhelés, akkor 2 hétig diétát kell tartani, majd 3 napra kórházi befekvés, ahol naponta többször vesznek vért a cukorszint megállapítására, ha minden Ok lehet hazamenni és folytatni a diétát. 35. hétig két hetente ebéd uán 1 órával vérvétel, majd 35. héttől hetent kell menni és 38. hét betöltésével be kell feküdni a kórházba
2013. aug. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem még most derült ki. Hétfőn megismételjük a terhelést, aztán ha az is rossz lesz, 3 nap kórház, de ott nem tudom majd mit csinálnak. Közben 180-as diéta. 7,1 lett különben a cukrom.
2013. aug. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én most pénteken voltam reggeli utáni cukor vizsgálaton. A terhelésem lett rossz 4.8 9.4 8.00 volt a papíron. Nekem is diétát írtak elő amit igyekszem be is tartani. De kizárt hogy be feküdjek a korházba. Van egy 2 évesem otthon akiről gondoskodnom kell. S nem is akarok szaladgálni. Védő nő szerint ha betartom a diétát akkor nem lesz baj, és ez a terhesség után meg fog szünni.
2013. aug. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!