Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Próbaidőn vagyok és 11. hetes...

Próbaidőn vagyok és 11. hetes terhes, hogy oldjam meg az orvosi vizsgálatokat?

Figyelt kérdés
Április 2.-án kezdtem a mostani munkahelyemen, akkor már tudtam a terhességről,volt pozitív tesztem de doki még nem erősítette meg. Most léptem a 11.hétbe, és védőnőnél még nem voltam. Az EKG meg a vérvétel már megvolt. Amilyen szabadnapokat kértem erre a hónapra hogy el tudjam intézni a dolgaimat, azok közül egyiket se kaptam meg. Reggel 9-20ig dolgozom, lehetetlen mellette bárhova is elmenni. Hétfőnként rendel csak a védőnő, de ebbe a hónapba mindegyik hétfőn dolgozom. Amit meg már beterveztem 12.heti UH-ot, lehet arra se tudok elmenni mert valószínű hogy átírják a beosztást. Mit lehet ilyenkor tenni? Elmondani félek mert egyből kirúghatnak, de ha meg mindig napokat kérek mert orvosra hivatkozok akkor az már gyanús lesz egy idő után. Volt valaki hasonló helyzetbe??
2015. máj. 14. 21:07
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Orvos, esetleg szimulált betegszabadság (ha van orvos, aki leigazol valami vírust...). Nagyon más nem lesz.

Védőnővel nem vesztesz sokat, de a 12. heti UH-t semmiképpen nem kellene kihagyni. Ha más nincs, menj este/hétvégén magánrendelésre.


Vagy aznap egyszerűen bociszemekkel mondd azt, hogy valószínűleg ételmérgezésed van és szeretnél hazamenni kettesben lenni a mosdóval. Fosásról nem szoktak kérdezősködni és általában elengednek.


Amúgy igen, indoklás nélkül kirúghatnak még másfél hónapig.

2015. máj. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
66%
hát,. ha 3 hónap a próbaidő, akkor táppénzzel kijátszhatod és egy hét alatt elintézel mindent amit kell, ha 6 hónap, akkor szívás, mert tuti kirúgnak alatta. amúgy hozzáteszem anya és kismamaként, h nem pártolom ezt az új hobbit, h terhesen elmegyünk új munkahelyre és hazudunk az utolsó napig, tök gerinctelen, aztán még a munkaadó lesz a gonosz, h kérdés nélkül rúg ki a francba..
2015. máj. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
83%

Max ha rendes a háziorvos kiír egy egy napra... de ha sok van ki fognak rúgni mert ilyen ember nem fog kelleni nekik aki nem megbízható.


Amúgy h szeretnéd titkolni még 1.5 hónapig? 18 hetes leszel addigra...

2015. máj. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Csak hát az a baj hogy nem tudom hogy mikor gondolnak egyet és írják át a beosztást. Jövőhét csütörtökön mennék nőgyógyászhoz, pénteken meg az UH-ra. Akkor egy teljes hétig ne menjek dolgozni? A másik meg az, hogy ha elmondom a háziorvosnak hogy emiatt kéne pár nap, mi van ha olyan kódot írna a táppénzes papírra amiből rájönnének hogy terhes vagyok ha leadom a papírt?
2015. máj. 14. 21:18
 5/28 anonim ***** válasza:
74%
Ja és amúgy hány hónap a próbaidő?? Én előbb 3al számoltam. Előtte dolgoztál?
2015. máj. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Pénztárosként dolgozom egy olyan helyen, ahol 4 ember kéne hogy legyen, de 3an voltunk. Valamelyik nap felmondott az egyik csaj, aki régóta ott volt, ketten maradtunk, a másik csaj is csak 5 hónapja van ott, nem sok mindent tud... Abban reménykedek hogy addig még nem látszódik annyira, és hogy kell annyira az ember hogy nem rúgnának ki ha kiderülne idő előtt...
2015. máj. 14. 21:21
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
3 vagy 6 hó a próbaidőd??
2015. máj. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

3 hónap a próbaidő. Előtte egy olyan helyen dolgoztam ahol napi 12 órát álltam, és nem bírtam mert nem lehetett leülni. (Korábban volt egy trombózisom azért nem bírtam az állást, nem azért mert hisztiztem)

Azért váltottam mert úgy gondoltam terhesen nagy hassal nem fogok tudni annyit állni, meg magánszemély volt a tulaj (kínai) aki nem fizet betegszabit, meg évente csak két hét szabi járt, 1 hét télen, 1 hét nyáron.

Ott csak 2 hónapot dolgoztam, előtte munkanélkülin voltam.

2015. máj. 14. 21:27
 9/28 anonim ***** válasza:
74%

Rendesek a főnökök? Most ennyire hiány van.. csak nem rúgnának ki...

Az a rossz h nem csak havi 1 napot kéne nem dolgoznod hanem több, visszavinni a leletet, sztem a védőnő is fontos.

Vagy amit tehetsz h magán dokihoz mész. Ott jobban alkalmaszkodnak.

Arra figyelj h annyit tudsz tp-n lenni amennyi bedolgozott időd van.

2015. máj. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Baromira nem rendesek a helyettesek, de a főnök az normálisnak tűnik, de nem ő írja a beosztást. Tudom hogy nem havi 1 napról lenne szó, de a szabadnapjaimon el tudnám intézni a dolgaimat ha akkorra kapnám meg amikor kérem. Mert megkérdezték hogy van-e szabadnap igényem? Igen, leadtam, de egyet se kaptam meg...
2015. máj. 14. 21:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!