Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Sikertelen magzatvíz vétel...

Sikertelen magzatvíz vétel után mit tegyek?

Figyelt kérdés
39 éves kismama vagyok, a tripla tesztem pozitív lett /1:160-hoz Down kor/. Levették volna magzatvizet is, de csak vér jött. Kétszer próbálkoztak, harmadszor nem merem bevállalni. Viszont a 3D ultrahang eredménye egészséges babát mutat. Megnyugodhatok?
2015. jún. 6. 11:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem. Hány hetes vagy?
2015. jún. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
19 hetes. Viszont ugy tudom, a tripla teszt gyakran ad valótlan eredményt.
2015. jún. 6. 11:49
 3/14 anonim ***** válasza:
27%
A korod miatt ilyen magas. Ha az uh-n jo a tarkoredő és van orrcsont én nem kockáztatnék tovább.
2015. jún. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Attól függ, mikor volt az UH. Down kornal csak a 12 hetes adhat jó eredményt, a későbbiek nem
2015. jún. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Én 386 és 38 évesen szültem a lányaimat, önmagában csak az életkor nem ad ilyen eredményt. Nekem a kombinált, és az integrált teszt mindkét esetben alacsony kockázatot mutatott.

Az integrált tesztet magánklinikán csináltattam (2. terhesség), és ott azt mondták, hogy az egész vizsgálatban az uh a legfontosabb, mivel a genetikai betegségek szinte mindig elváltozást okoznak a testen, szervekben. A downnál a szívproblémák, az orrcsont hiánya, pl ami látványos.

Ha igazán alapos szonográfusnál voltál, és rendben talált mindent, akkor én reménykednék. :) 12. héten csak a tarkóredő fontos, a többi később is észrevehető.

Ha én lennék a helyedben, és tudom, úgyis megtartanám a babát, ha down-os lesz, nem csináltatnék még egy magzatvíz vizsgálatot.

2015. jún. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36 és 38 akart lenni :)
2015. jún. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodj meg! Én tuti nem kockaztatnék.
2015. jún. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ja még az lemaradt, hogy elmehetnel egy profi genetikai uh - ra ahol mindent alaposan megnéznek ( pl. Istenhegyi G.) és akkor majd megnyugszol.
2015. jún. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
12 hetes ultrahang nem volt, csak 14 hetesen, ott csak annyit írt apapírra doktornő, hogy orrcsont kifejlődve. A mai napig nem értem, hogy miért maradt ki a 12 heti ultrahang,holott 8 hetesen csinált ultrahangot. Elég profi doki csinálta most az ultrahangot, azt mondta, a szívverés tökéletes, a kisagy méretei is jók voltak, a belek is rendben voltak /azt mondta a doki a Down kórosoknál általában "világítanak"/, és a minden más dolgot is rendben talált.
2015. jún. 6. 19:36
 10/14 anonim ***** válasza:

Egyébként hihetetlen, mennyire más az sztk-s uh, a fizetős genetikai uh-nál. A fizetős 40! percig tartott, és nem a "babamozi mama kedvéért" miatt, hanem tényleg mindent megnéztek. A belső szervek, csontok, koponya, mindent. Szívbillentyűt, szájpadot, erek áramlását, szemlencsét, tényleg mindent, hihetetlen volt. Na ott tényleg elhittem, hogy minden rendben, pedig még az sem 100%. Nekem ezért furcsa, hogy manapság még mindig előfordulnak olyan esetek, amikor a baba végtaghiánnyal születik, és nem vették észre a terhesgondozás alatt!

Bocs az offért. :)

2015. jún. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!