Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzatvíz vétel, tapasztalatok...

Magzatvíz vétel, tapasztalatok, ki csináltatna, ki nem?

Figyelt kérdés
Akinek javasolták a kombinált vagy integrált teszt eredmény miatt, esetleg afp miatt, elmentetek? Van olyan, aki nem?
2013. okt. 5. 06:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Bár nem nekem, a barátnőmnek is "kellett" csináltatnia.

Ő akkor azt gondolta át,hogy ha beteg lenne a baba, akkor is megtartaná-e. Ha igen, akkor nincs értelme még azt az egy százalék vetélési esélyt sem kockáztatni.

De ha nem, akkor meg én speciel megcsináltatnám!

A barátnőmnek szerencsére nem lett gond!

De amit még javasolni tudok,hogy menj el az Istenhegyi úti klinikára Hajdú Kriszta doktornőhöz és vele is nézesd meg magad!

2013. okt. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
nem,mert a vetélési kockázata nagyobb a mintavételnek,mint magának a betegségnek. dr. Ceizel Endre műsorában erre tökéletesen rávilágt. nem lebeszél róla,csak tájékoztat,viszont tájékoztatása alapján én nem mentem el.
2013. okt. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A második válaszadó ugyanazt mondja, amit én is gondolok. Nagyobb a kockázata a vetélésnek, mint annak, hogy beteg lesz a baba. Így én nem kockáztatnék, semmiképp. Ha pedig beteg lenne, mert bejön az a kis esély, úgy is megtartanánk, így értelme sem lenne.
2013. okt. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Voltam az Istenhegyin, ott uh alapján azt mondták, hála az Istennek, hogy minden rendben van, de az integrált tesztem pozitív lett: 1:170-hez. Ezért javasolták.
2013. okt. 5. 14:16
 5/11 anonim ***** válasza:

szia, nekem kellett csináltatni, bár nem magzatvíz vétel volt, hanem méhlepény mintavétel, de ugyanúgy csináltak mindent, csak méhlepényt szúrtak,nem a magzatburkot.


én erről a vetélési kockázatról annyit tudok mondani, hogy mielőtt megcsináltattam, én is egy hétig a netet bújtam, és nagyon sok kismamával beszéltem akik szintén átestek ezen, és mindenki írta utána, hogy minden rendben a babával, vagy hogy sajnos igazolódott a betegség, de senki nem írta azt, hogy elvetélt volna. Egyébként is mindig van vetélési kockázat az egész terhesség alatt, és ehhez a saját százalékodhoz adódik hozzá az 1%, ami sok orvos szerint nem is valós.

mindenesetre én megcsináltattam, és negatív lett, azóta sokkal nyugodtabb vagyok.

neked miért lett pozitív? életkor miatt? vagy magasabb tarkóredő érték miatt? vagy a vérvételnél nem voltak jó az értékek?

2013. okt. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mert az integrált tesztes vérvételen a felsorolt eredmények mind határértéken belül vannak. Gondolom, közrejátszik a korom, 33, a túlsúlyom, 90 kiló, és a lombik.

Én is átnéztem mindent a neten, én találtam olyan kismamát, aki emiatt vetélt el, és olyat is, akinek visszajött a magzatvíz eredménye, hogy negatív, a baba meg mégis Down-os lett.

Szóval mindent összevetve, nem megyünk el rá.

2013. okt. 6. 19:04
 7/11 anonim ***** válasza:

be tudnád linkelni azt az oldalt, ahol olvastad, hogy van olyan kismama, akinek negatív eredmény után downos babája lett? 6 hete bújom éjjel nappal a netet, de ilyet én még nem tapasztaltam, hogy ilyen kismama írt volna bárhova is, pedig elhiheted, hogy több száz helyen jártam már fórumokat illetően, beleértve a külföldi oldalakat is.

nem kötözködni szeretnék, csak tényleg érdekelne a link.

és az is, ahol a kismama leírta, hogy emiatt a vizsgálat miatt vetélt el, mert ilyet sem olvastam és egyáltalán ha volt is ilyen, ki tudja, hogy emiatt vetélt volna - e el...

ti tudjátok, ez a ti döntésetek, én mindenesetre megnyugodtam valamennyire, amikor megjött az eredmény, elképzelni sem tudtam volna, hogy a hátralevő 28 hetemet azzal kellett volna töltenem, hogy éjjel nappal agyalok, és azzal álmodok, hogy egészséges lesz - e a baba, amikor meglátom a szülőszobán. De persze ezt mindenkinek joga van eldönteni.

2013. okt. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Itt kettő is van:

[link]


És itt is:

[link]

2013. okt. 7. 07:15
 9/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, ezeket is mind olvastam, nezzuk az elso.itt kb van 40 hozzaszolas, es egy kismama irta, hogy 16. Heten csinaltak neki amniot, es a 28. Heten meghalt a kisbabaja, levalt a mehlepeny, szerinted ennek mennyi koze van a szurashoz? Hogy 3 honap mulva megtortenik a baj?

Inkabb mindenki csak arrol ir, hogy rettegtek, meg kellemetlen volt, meg hol ne csinaltassak a kismamak.

2013. okt. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A masodikat is elolvastam regebben es annyit mondanek hogy ahol elment a baba, ott elotte kb 2 honapig verzett a kismama, tehat en erre sem tudom azt mondani hogy emiatt volt.

De ne haragudj en nem belekotni akartam semmibe.

A legfontosabb hogy ez csakis a ti dontesetek, es ezt nektek kell megbeszelni.

Egyebkent az egyik hozzaszolo irta, hogy az orvosa azt mondta hogy 28 eves praxisa alatt 1 veteles tortent..

Ez is megragadt bennem.

2013. okt. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!