Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A terhesség elején a "rizikó...

A terhesség elején a "rizikó besorolás"-i papír, amit a nőgyógyász ad, mit/hol számít?

Figyelt kérdés
Nekem azt írta rá, hogy magas rizikójú a terhesség, mert lombik és PCOS. Ez csak azt jelenti, hogy a terhesség úgymond veszélyeztetett, vagy majd a szülésnél is lehet emiatt azt mondják egyből, hogy jó akkor mehet is egyből császárra, mert ezt nem szeretném!!!
2015. jún. 9. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom semmit sem jelent. Nekem a császárom miatt írták most rá, de azt mondta a dokim nem kell vele foglalkozni.
2015. jún. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mert annak idején a kiskönyvbe írták ezeket, hogy lombik, és nem kellett ilyen külön papír, de azt mondta a védőnő, hogy mindig nálam kell lennie és gondolom szülésre is vinni kell minden papírt és ott látni fogják. Amúgy nem mondta, hogy feküdnöm kellene, vagy ilyesmi...
2015. jún. 9. 18:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Annyit jelent, hogy nőgyógyászhoz kell járnod a terhesség alatt, nem elég a szülésznő.
2015. jún. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Semmi ilyesmit nem jelent. Nem gondozhatja szülésznő a terhességed, ennyi. Miért lenne ezért császár???? Én is veszélyetett vagyok, PCo, GDM, előzményi császár miatt, mégsem tervezünk császárt.
2015. jún. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jah, erről sem tudtam, hogy most már nem kell nőgyógyászhoz járni, elég csak a szülésznő. Amúgy is nőgyógyászhoz járok, aki már 7 éve az orvosom, ez nem gond. Akkor ezt jelenti az is, hogy "felelős személy" is kell annak, akinke magas a rizikó. És a nőgyógyász a felelős személy...
2015. jún. 9. 18:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezt a papírt elvileg a nőgyógyásznak kell kitöltenie az első vizsgálat alkalmával, enélkül az új rendelet értelmében, a védőnő nem is adhatná ki a kiskönyvet (más kérdés, hogy ezt sok doki elfelejti, és a védőnőnek nincs szíve visszaküldeni egy felesleges körre a kismamát, és inkább kiadja, vállalva, hogy elmarasztalhatják miatta). Most már felelős személy lehet nőgyógyász és szülésznő is, de utóbbi csak alacsony rizikójú esetben (más kérdés, hogy mindig van indok rá, hogy egy fizetős kismamát "magas rizikójúvá" nyilvánítson a doki). Számodra ez csak annyit jelent Kérdező, hogy csak nőgyógyász kísérheti a terhességed, és nem szülhetsz otthon, de ebből nem következik a császár! :)
2015. jún. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, hát erre nem is gondoltam, hogy a pénz miatt a fizetős kismamát magas rizikójúnak nyilvánítja a doki... de nem baj, amúgy sem járnék szülésznőhöz.... Köszönöm mindenkinek!
2015. jún. 10. 07:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!