Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A terhességi cukorterhelés...

A terhességi cukorterhelés eredményem kétórás értéke 7.4 lett, mégis diétára fogtak és ijesztgetett a doki, hogy gond lesz. Miért, ha nem is léptem túl a határértéket?

Figyelt kérdés
Én tudom rosszul, hogy 7.9 lenne a gond? Vagy ez már tényleg annyira rossz érték, hogy félnem kéne?
2015. aug. 16. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is annyi volt az első babával, de nem kellett diétáznom. Nem is volt gond. A másodiknál 6.9 lett, most sem kell diétáznom.


Szerintem ez a 7 feletti érték olyan határ, amit az orvos egyénileg is elbírál, sokszor a laborok határai nem jól adják vissza, hogy az egyénnek is az -e a határa. Az orvosod óvatos, próbáld meg a diétát, sokkal értékesebben fogsz táplálkozni. (IR miatt csináltam anno)

2015. aug. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
7,8 de olyat is hallottam h 7,5. a tied eleg magas. szerintem is figyelj oda mert nem tul sok jot olvasni hogy mit okoz a magzatnak a magas cukor :(
2015. aug. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 7,2-vel is ejnye-bejnye volt.

Nem kell megijedni, de a ch diétát komolyan kell venni.

2015. aug. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet egyéb dolgokat is figyelembe vett, ami diabéteszre utalhat. PL. túlsúly vagy valamilyen más vérvételi eredmény.
2015. aug. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
ha diétára fogtak akkor be kell tartani, nyugi ök jobban értenek hozzá mint itt bárki
2015. aug. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen fontos lehet a többi eredményed is. Az éhgyomri mennyi volt?

Nekem az első terhességnél volt 7,1 a 2 órás. Semmilyen más rizikó tényezőm nem volt, így kérte, hogy azért ismételjük meg mert határeset.

A második tökéletes lett (ahogy a második terhességnél is). Végül mint kiderült azért lett magasabb az első vérvételnél, mert nem volt meg egyrészt a 10 óra "éhezés", illetve előtte napokig egy csomó szőlőt ettem (ami ugye jó kis cukordózis), így a második vérvétel előtt már figyeltem arra, hogy "normális" kaját egyek és meglegyen a kellő éhgyomor, meg hát utána is az egészségesen összeállított kajára figyeltem (nem diéta).

2015. aug. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!