Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 9. héten a külső méhszájam...

9. héten a külső méhszájam egy ujjnyira nyitott (3100). Az orvos említést sem tett róla, itthon vettem észre, hogy ezt írta a kiskönyvbe. Második babám. Aggódnom kell? 15 kg-os fiamat nem emelgethetem? Volt valaki így?

Figyelt kérdés
2015. szept. 5. 17:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
jól írtad, 9. hét? hát ez nem jó érték még a 29. héten sem! és nem mondott semmit? ne emelj semmit, a kisfiadat se! feküdj, pihenj és hétfőn beszélj a dokival!
2015. szept. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Masodik gyereknel gyakori ha kinyilik koran.

Nekem ket nogyogyasz is koztuk az egyik a nőverem is azt mondta nem kell vele torodnom.

Nekem a 15.heten vettek eszre.

Voltam vele ketszer a dagaly strandon es egyszer pedig 5 napig nyaralni es furodtem is de csak az uszo es a 30 fokos vizben.

nem nyilt tovabb pedig az en lassan 3 evesemet is sokat emelgettem aki szinten 15;5 kg.

Nyugi. Nem kell erre raparazni.

34.hetes kismama masodik gyerekkel

2015. szept. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Mivel akárhogy próbáltam utánaolvasni, egymásnak teljesen ellentmondó véleményeket találtam (ahogy a fenti két válasz is erősen különbözik), ezért ma felhívtam az orvosom. Leírom, hogy mit mondott, mert talán nem ő az egyetlen orvos, aki így gondolkodik, és több helyen is láttam, hogy másnak is csak beírják ezt az értéket és említést sem tesz róla az orvos. Ő tehát azt mondta, hogy egy vagy több szülés (még császármetszéssel végződő esetén is igaz ez) után már sosem lesz 100%-ig olyan zárt a külső méhszáj, mint a legelső szülés előtt, ezért alapból 3100-at ír nem először szülő kismama leletére, mert a tökéletes 3000 hazugság lenne. De mégsem arról van szó, hogy ténylegesen egy ujjnyira nyitva lenne a méhszáj, ezért nem kell aggódni, és tényleg minden rendben van. Ezért sikerült megnyugtatnia:)

2015. szept. 7. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!