Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kismamák, anyukák, akik korán...

Kismamák, anyukák, akik korán vizesedtek, mi vált be, sikerült-e végül megelőzni a toxémiát?

Figyelt kérdés

Még csak a 18. hetet töltöttem be, de már erősen megmarad a zokni nyoma a bokámon, feszül a gyűrűm is. Vérnyomásom egyelőre rendben, fehérjevizelés nincs. Az orvosom azt mondta, sóSZEGÉNY (nem sómentes) és fűszermentes diétát kövessek, de vízhajtó tilos. Nagyon rám ijesztett azzal, amikor elmondta, milyen hatása van a toxémiának a babára.


Nektek mi vált be? Ellentmonó véleményeket olvasok, pl. rengeteg folyadék - 2 liternél nem több folyadék, sok mozgás - sok pihenés, nagyon enyhe természetes vízhajtókat szabad, mint uborka, petrezselyemzöld - semmilyen vízhajtót nem szabad, sok főtt krumpli - de nekem a főtt krumplitól kiugrik a cukrom:(


Nagyon sokat segítenétek a tapasztalataitokkal!!!!!


2015. okt. 17. 12:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem kell megijedni. A vizesedés kellemetlen, de önmagában "ártalmatlan". Egyáltalán nem biztos hogy toxémiához vezet.


Vizesedtem végig, ráadásul most nyáron a folyamatos 40 fokban, de más bajom nem lett. Az utolsó hónapban a hőség mellé még kompressziós harisnyát is kellett húznom, mert a dagadt lábbal máshogy nem ment, de ennyi.

2015. okt. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen azért vizesedik a kismama mert toxémia fenyegeti. Lehet hogy többet állsz, sétálsz..ami nem tesz jót. A szervezet sok folyadékot visszatart a babának így több folyadékot kell inni. Nekem legalábbis ezt mondta a dokim. Plusz többet kell pihenni, felpockolt lábakkal, sószegény életmód..nekem ezek váltak be. Igaz én 28 hetes vagyok, idővel azért egyre nehezebb.
2015. okt. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

24 hetesen kezdtem vizesedni és meglepetésemre 36 hetesen is ugyanannyi voot rajtam. Talán az utolsó két hétben lett több de az se volt vészes. 2 hete szültem szóval még 36 hetesen se fáztam, mikor szeptember elején volt 35 fok és mégis.

Tény, hogy nagyon sokat sétáltam és sok vizet ittam, illetve nem is szeretem a sós ételeket, nagyon keveset használok. Nem tudom ezek mennyire befolyásolták, lehet semennyire és csak genetika az egész.

Csak azért írtam ezt, hogy azért mert korán vizesedsz, nem feltétlen lesz rengeteg a végére, nem lehet tudni.


Én úgy tudom a kevés folyadék tovább ösztönzi a szervezetet a víz visszatartására, így sokat kell inni.

Ülés-állás nem jó. De a mozgás igen, gondolom senki nem akar feltett lábakkal feküdni egész nap ha nem muszáj. Persze ez kell vizesedés ellen, de a mozgás is kell mellé. Vizhajtó pedig ezekben a természetes zöldségekben és gyümölcsökben amennyi van, az biztosan nem árt. Én sok barackot ettem, elvileg picit neki is van vizhajto hatása. De nem ittam vizhajto teát és főleg nem szedtem gyógyszert.


És a vizesedés nem feltétlen jelent toxémiát, nem kell előre stresszelni ezen. Ameddig nincs magas vérnyomásod, kár ezen izgulni. Sajnos ez a vizesedés ilyen, sok múlik a genetikán.

2015. okt. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!