Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A védőnőmmel nem találom a...

A védőnőmmel nem találom a közös hangot. Hol és hogyan kell lemondani? Muszáj indokolni?

Figyelt kérdés
Konfliktuskerülő ember vagyok, de betelt a poharam. Le akarom mondani. Mi a módja ennek? Nagy balhé lesz belőle?
2015. okt. 28. 10:09
 1/10 anonim ***** válasza:
A vezetővédőnőnél lehet panaszkodni
2015. okt. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem akarok panaszkodni. Be akarom szüntetni a találkozásokat.
2015. okt. 28. 10:29
 3/10 anonim ***** válasza:
Közlöd vele,hogy lemondod.Gondolom alá kell írni egy papírt.Viszont így a gyermekvédelmisek fognak kimenni pár alkalommal.Csak hallomàsból tudom,hogy állítólag kötözködőbbek,mint a védőnők.Egyébként mi a problémád vele.
2015. okt. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nincs min kötözködni, mindenünk megvan, és a gyerekeknek is. A stílusa felháborító, a gyerek sír, ha csak meglátja, nincs egy kedves szava vagy mosolya. Soha nem segített semmiben, ijesztgetni tud és lényegtelen apróságokat kritizál. Udvariatlan és tapintatlan. Egyszerűen nincs szükségünk rá, hogy rendszeresen feszültséget okozzon. Nem aggódom a gyermekvédelem miatt sem, nincs semmi titkolnivalónk.
2015. okt. 28. 10:40
 5/10 anonim ***** válasza:

Én megértelek, nekem is volt olyan védőnő, akinél komolyan gondolkodtam ezen, de aztán elköltözött és ezért körzetet váltott szerencsére...

Írj egy levelet a vezető védőnőnek.

2015. okt. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos ezt nem könnyű elintézni. A védőnő nem választható, körzetileg adott, nem lehet átmenni egy másikhoz. Ennek adminisztratív okai vannak, ez az ellátás az egyetlen, ahol lakcím szerint nyilván van tartva az összes gyerek, s a kötelező oltások miatt nem engedik, hogy felboruljon a nyilvántartás. Lemondani le lehet, de bonyolult. Miután gyerek nem maradhat gondozás nélkül, akkor vagy a családsegítő szolgálathoz vagy a gyámhivatalhoz kerültök, és ők járnak ki. Szerintem az még rosszabb, ráadásul bekerültök a szociális nyilvántartásba, mint renitens szülők. Inkább bírd ki. Ahogy nő a gyerek le fog szállni rólatok. Az öt éves kori státuszvizsgálat után a legtöbb már nem jelentkezik.
2015. okt. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szeretnénk még gyereket, és a legkisebb is csak 2 hónapos. A következő 6-8 évet nem akarom vele tölteni. Tény, hogy nem akarok balhét, eszem ágában nincs szidni vagy veszekedni. De látni azt, hogy mekkora stressz a nagyobbiknak, ha találkozni kell vele, hogy egy egyszerű súlymérést sem tud megcsinálni úgy, hogy a gyereknek ne remegjen a keze, mert egy mosolyt nem képes elejteni, nem könnyű. 1 percet nem szán arra, hogy megnyugtassa, vagy legalább előre elmondja, mit fog vele csinálni. Nem csinál semmi drasztikusat, mégis fél tőle. Zsigerből érzi, hogy nem szereti a gyerekeket. És szerintem igaza van. :(
2015. okt. 28. 20:01
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én így mondtam le:

Írtam egy levelet a védőnőnek,egy példányt ő kapott,egy pedig az aláírásával igazolva nálam maradt (átvettem...)

neki kötelessége jelentani a gyermekjóléti szolg. felé,ahonnan 1 családgondozó kimegy,körbenéz,környezettanulmányt készít (komolyan,az utolsó mikróig,mosógépig,mindenről-mondjuk a hűtőbe nem nézett be nálunk,de ha szükségét látja,megteheti).

Ez egy váratlan látogatás.Esetleg megismétli és onnantól békén hagynak elvileg.Legalábbis így szokott működni.

Mindent a gyerek fél éves koráig akart látogatni legalább(terhesség alatt mondtam le,amikor már nem tudtam kilométereket bicajozni) és nekem is kellett volna menni hozzá havonta,holott pont a távolság és a buszjárat hiánya miatt mondtam le a védőnőt,ő pedig mellette van.

Itt a cikkem,annyi volt a hibám,mondom,hogy olyan helyen lakom,ahol eddig nem mondta le senki a védőnői szolgálatot és én a megközelíthető védőnőhöz szerettem volna járni,nem oda,ahová tartoztam lakcímileg,mert oda nem lehet eljutni gyakorlatilag.Pedig normális volt a védőnő,mindkettő,nem ők tehetnek róla,hogy ilyen szabály van.


[link]

2015. okt. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet bepanaszolni? Esetleg mas szulokkel akikhez szinten o jar ki? Biztos van mas vedono is, helyettes vagy valaki. A (legnagyobb) fonokenek irj egy levelet a viselkedeserol, en ezt tennem.
2015. nov. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha meg nem akarsz panaszkodni, tudd meg mikor van szabadsagon, s ha valaki mas jon helyette, akkor megbeszeled vele, hogy mostantol szeretned ha o jonne:)
2015. nov. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!