Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 7 hetes kismamaként stresszes...

7 hetes kismamaként stresszes munkahelyről mikor menjek táppénzre? Többi lent.

Figyelt kérdés

7 hetes kismama vagyok, kereskedelemben dolgozom napi 12 órát. Háromhavi munkarendben, ami azt jelenti hogy összevissza dolgozom. Fizikailag és szellemileg is megterhelő a munkám. Félek hogy nem fogom bírni a terhesség alatt!

Mikortól érdemes táppénzre mennem?



2015. nov. 4. 17:26
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
42%
Nyaf-nyaf, amikor akarsz.
2015. nov. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
52%
Amint jónak látod, azonnal, akár most is. Én a helyedben nem gondolkodnék.
2015. nov. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
37%

7heteskent szerintem"nevetséges" táppénzre menni mivel nem art az allapotodnak a munkad.


1:ne adj isten elvetelsz 12hetet én azert megvarnam a tappenzel.

2 semmi indokod nincs a táppénzre mert terhes vagy es nem beteg!

2015. nov. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

nyaf-nyaf! kedves kommentelő!

Tudod pontosan mit és mennyit dolgozom? Gondolom nem sejtetted hogy karácsonyi időszakban 240-260 órát dolgozunk, heti 60 raklap árut töltünk eladótérbe, napi 600-800 vásárlót szolgálunk ki valamit csak decemberben 100 milliós forgalmat bonyolítunk!!! És persze az árumozgatás kiszolgálás és kasszázás is beletartozik a munkakörömbe!

Szóval bocs h az egészségem fontos a számomra!

2015. nov. 4. 17:59
 5/35 anonim ***** válasza:
54%

a stresszel én nem foglalkoznék (36 hetesen volt a forgalmi vizsgám, majd 38. hetesen a második).

Ha árufeltöltő vagy, az fizikai megterhelést is jelent gondolom, mivel 5 kg-nál többet nem emelhetsz. ez esetben nem gondolkodnék a táppénzen. De a 12. hetet várd meg, hogy megmarad e a baba - még ha ez így morbid is.

2015. nov. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ, természetesen nem azonnal mennék táppénzre! Viszont ahogy írtad a fizikai részétől félek, a 10-13 kilód dobozok az átlagok. más munkakör kizárt, pesti a cégközpont és vidéki vagyok!

A havi 200 feletti munkaórától félek, tavaly is iszonyú kimerítő volt, hát most még terhesen...

2015. nov. 4. 18:10
 7/35 anonim ***** válasza:
86%
Nem táppénzre kell futni, hanem más munkakört kérni. Nehéz fizikai munkára, túlórára vagy éjszakázásra nem kötelezhetnek. Ha nem tudnak megfelelő munkakört biztosítani, akkor távolléti díj jár, hiszen nem arról van szó, hogy munkaképtelen vagy.
2015. nov. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
60%
5 kg nál többet nem emelhetsz? Nekem ez új, második babámat várom, de a 15kgos 2 éves fiamat állandóan cipelem, orvosom se mondta hogy fel ne vegyem. Amúgy a terhesség nem betegség, sok mai nő azt képzeli és 20hetes kis pocakját tartva terpeszben sétál a plázában. Elég vicces a végen már daru fog kelleni nekik :). Ha komplikáció mentes a terhesség akkor lehet dolgozni akár szülésig is. A munkáltató köteles állapotoknak megfelelő munkakört biztosítani.
2015. nov. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
36%
igen, nekem úgy mondta a nőgyógyászom, hogy elvileg 5 kg amit biztonsággal lehet a méhlepényre nézve veszélytelenül megemelni...nem lustaságból írom, én a 41. héten még kint kapáltam a kertben. De ettől még ami tény az tény
2015. nov. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
44%
Kedves Kérdező! Ne foglalkozz a "nyaf-nyaf" meg az ehhez hasonló hozzászólásokkal! Menj táppénzre, ha úgy érzed! Én sem fogok egy percet sem dolgozni terhesen, a kisbabám egészsége lesz a legfontosabb. Boldog baba várást!
2015. nov. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!