Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Miért fura ha nem fogadok orvost?

Miért fura ha nem fogadok orvost?

Figyelt kérdés
A férjemmel az első babánkat várjuk, most múltam 22 hetes. Anyagi és elvi okoból is (főleg az én döntésem volt, a párom azt mondta, hogy úgy lesz ahogy nekem jobb) úgy döntöttünk, hogy nem fogadunk orvost. Vizsgálatokra az SZTK-ba járok, és a szülésnél se érdekel ki lesz bent az ügyeletes. Amikor azonban más kismamákkal/anyukákkal beszélgetek, kevés kivételtől eltekintve mindenkinek a második kérdése hogy kinél fogok szülni vagy kihez járok. És amikor mondom hogy majd az ügyeletesnél, és hogy ahhoz megyek aki éppen úgy rendel hogy a munkám mellett ráérek, akkor jön a fintor, meg a rábeszélés. Ennyire gáz lenne a magyar egészségügy, vagy pusztán csak snassz ha az élet nem fizet az orvosnál? A terhességem amúgy tökéletesen problémamentes, az SZTK-bán mindenki kedves és aranyos a szonográfustól a dokiig.

2015. dec. 1. 19:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
27%
Miért ilyen fontos mások véleménye? Egyik füleden be, másikon ki.
2015. dec. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
42%
Én nem merném megkockáztatni az sztk-t de te tudod. Mondjuk mi már úgy vállaltuk a babát, hogy félre volt téve a pénz z orvosra is, én így érzem nyugodtnak magam, de azt is megértem, ha valakinek erre nincs igénye.Azt mondom, ne foglalkozz azzal ki mit mond, ez a te és a gyereked élete, senkinek semmi köze hozzá.
2015. dec. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fontos volt, hogy akivel szülök, azt ismerjem és megbízzak benne, mind emberi mind orvosi szempontból.

Fontos volt továbbá hogy természetes módon szüljek, amennyire ez lehetséges, kerüljünk el minden mesterséges beavatkozást, na ehhez már eleve nem mindegy kivel szül az ember, mert az orvosok 90%-a medikalizált szülés párti.

Fontos volt, hogy ha a terhesség során bármi problémám adódott, azonnal el tudjam érni és választ kapjak a kérdéseimre (nem paráztam feleslegesen, nem így kell elképzelni, de volt a három terhességem alatt néhány akut dolog), és hogy olyantól kapjak választ, aki ismeri az "előéletemet", tehát nem akkor kell elmagyarázni hogy ez meg az volt eddig, hanem képben van.


Továbbá engem eltántorított a rengeteg negatív tapasztalat az SZTK-ban, akár más szakterületeken is, nem feltétlenül szülészet-nőgyógyászat.


Mindemellett nagyon szerencsés vagyok, mert az orvosom egy fiatalkori ismerős, így a magánrendelésen is nagyon baráti árat kért (már már nevetséges hogy 8 éve ugyanannyit fizetek, ha megyek hozzá), továbbá a szülésért sem kért külön pénzt, nagyon rendes volt mindig.


A kötelező vizsgálatokra pedig jártam az SZTK-ba én is, és vittem neki a leleteimet. (Nem is ment volna másképp, mert nem abban a kerületben lakunk, amelyik SZTK-ba ő be tudott volna utalni...)


De nem vagyunk egyformák, el tudom képzelni, hogy az ügyeletessel is jól mennek a dolgok.

Alapvetően ha nincs komplikáció, akkor az orvosnak nem sok dolga van egy szülésnél.

A gond akkor van, ha történik valami nem várt fordulat.

Ne történjen!

Szép szülést!

2015. dec. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Nem fontos mások véleménye, csak számomra furcsa, és már unom hogy minden harmadik ember meg akar győzni az igazáról. Nem értem miért lenne az megnyugtató ha tudom hogy a doki csak azért olyan normális mert két havi fizum van a zsebébe.... Azt a pénzt inkább a babára költöm, vagy magunkra.
2015. dec. 1. 20:45
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy ők is szereztek egy pár negatív tapasztalatot és ettől szeretnének megóvni.

Természetesen a döntés a tiéd.


Ahhoz a gondolathoz meg érdemes szoktatni magadat, hogy onnantól hogy terhes vagy, majd ha megvan a gyereked, az elkövetkezendő években napi szinten minden okostojásnak lesz egy két "jó tanácsa". (Bele értve a közeli rokonokat, ismerősöket is) :p

2015. dec. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Kedves harmadik! Én eddig is csak SZTK-ba jártam, és az éves rákszűrésen meg a fogamzásgátló felírásán kívül más előéletéről nincs ilyen szempontból. Én is minél természetesebb szülést szeretnék, kórházat is ennek megfelelően választottunk, ráadásul úgy tudom hogy nem vagyok köteles beleegyezni a művi beavatkozasokba, mint epidurálás vagy gátmetszés hacsak nem az én vagy a babám élete múlik rajta.
2015. dec. 1. 20:51
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Én sem akartam és nem is akarok saját dokit, tényleg megdöbben rajta mindenki. Nem érzem korrektnek, hogy csak azért fizessek valakinek, hogy 10-15 percet velem foglalkozzon a "nagy napon".

Viszont komolyan fontolóra vettem, hogy felkérjek egy szülésznőt, legyen velem az elejétől a végéig. Első baba, nem tudom mi hogyan zajlik, sem a protokoll, a szokások, de még a biológia területén sem... Szülésznő is van ügyeletes, de ha épp dömping van és több kismamának is beindul a szülése, akkor rohangál közöttük. Ezen még gondolkodom. Most vagyok 29 hetes.

2015. dec. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem megérte a pénzt a fogadott doki, mégpedig a következők miatt:

- egy orvos kísérte végig a terhességemet, így maximális bizalommal és összhanggal készültem vele a szülésre,

- általában munkaidőn kívül vagy éppen hétvégén mentem vizsgálatokra (UH, NST stb.),

- egy terhesgondozás min. 20-25 percig tartott, bármilyen kérdést fel tudtam tenni neki, türelmesen átbeszélt velem mindent,

- szüléskor közel 1 óra kitolás után nem erőltette tovább a dolgot pl. hasba könyökléssel, hanem vitetett a műtőbe (és milyen jól tette).

2015. dec. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
76%

Kedves Kérdező,


Én 36 hetes vagyok és nekem sincs fogadott dokim, én is SZTK-ba járok terhesgondozásra és majd ügyeletesnél fogok szülni. Nálam is mindig rákérdeznek,hogy van-e dokim és ha mondom, hogy nincs, akkor a legtöbben meglepődnek, sőt, van, aki azt mondja, hogy "hááát, bátor vagy...". Annyi, hogy én azért sem fogadtam, mert a kórházról csupa jót hallottam eddig és nem tartom szükségesnek, hogy saját orvosom legyen. Szerintem ne törődj ezekkel a megjegyzésekkel, ezt te érzed, hogy neked így lesz-e jó, vagy sem. Nagyon sokan szülnek ügyeletesnél és nincs vele semmi gond. Hozzáteszem, nekem az SZTK-s dokim alaposabb mint az, akihez magánba jártam súlyos pénzekért...

2015. dec. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte én sem szerettem volna,de valahogy meggyőztem magam.Esküszöm,nem tudom,miért....talán így biztonságban érzem magam,megnyugtatóbb.Plusz "divat" lett a magánorvos fogadása és sokan úgy gondolják,ha te nem követed a hullámot,akkor nem teszel meg mindent.(mondjuk engem ez a része egyáltalán nem érdekelt)

A kórház,ahová tartozom egy jó vidéki kórház,egyelőre pozitív tapasztalataim vannak.Viszont az SZTK-s rendelés egy őrültek háza,rengetegen vannak mindig és ez a rohanás nem tetszik,feszélyez.Hiába kedvesek ,én tudom,hogy nem kapok annyi figyelmet,mint a fogadott orvostól.Ez ne értsd félre,nincsenek extrém kívánságaim,allűrjeim,tehát nem erre gondolok.Egyszerűen kevesebb idő jut a betegre,fáradtabbak,feszültebbek a dolgozók,ezt megértem.

Szükségem van arra,hogy valakivel nyugodtan beszélhessek az aktuális gondjaimról,kérdéseimről,erre megoldás a magánrendelés.

Tervezed,kedves kérdező,hogy adsz hálapénzt majd az ügyeletesnek?Csak érdekel,de nem muszáj válaszolnod,ha nem akarsz.

2015. dec. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!