Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nem fogadok sem orvost,...

Ha nem fogadok sem orvost, sem szülésznőt, és az SZTK-s terhesgondozáson mindent meg tudnak oldani, akkor akkor fogom először látni a kórházat, amikor már szülni megyek?

Figyelt kérdés
Már a 36. hétben járok, a szülésznőn nagyon gondolkodom, de akit ajánlottak, egyelőre nem sikerült elérnem. Sokat gondolkodtam azon, hogy szükség van-e rá egyáltalán, avagy mi történik, ha hamarabb megindul a szülés, és ez még nincs elintézve? Akkor akkor fogok először menni a kórházba, amikor már megindult a szülés? Ez nem gond? Más is volt vele így? Esetleg ha szeretnék csak a kórházzal megismerkedni a szülés előtt, bemehetek? (A budapesti Szent Imréről lenne szó, ha esetleg valakinek van konkrét tapasztalata, vagy egy jó szülésznője, akit ajánl elérhetőséggel? :)) Köszönöm előre is a válaszokat!

2013. dec. 18. 01:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Menj be a kórházba és érdeklődj,hogy mik a szokások!

Szinte minden kórházban van már szülőszoba látogatás-ahol körbe vezetnek,elmondják,hogy mi hogyan történik az adott esetben,mit kell magaddal vinni,hová pakolhatsz stb..

A terhességed ha simán zajlott,nem volt semmi gondod ami indokolta volna az állandó orvosi felügyeletet,akkor szerintem felesleges orvost fogadni,vagy akár szülész nőt...az ügyeletesek is nagyon profin és jól végzik a dolgukat!!!

2013. dec. 18. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden korházban van szülöszoba látogatás, megmutatnak mindet körbevezetenek stb. hivd fel öket.
2013. dec. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia

Én ugyan nem ott fogok szülni hanem az Uzsokiban, de úgy vagyok ahogy te, se orvos, se szülésznő. És igen, valószínűleg élesben fogom először látni a szülőszobát :)

De úgy vagyok vele, hogy csak addig lesz ismeretlen míg körül nem nézek :)

2013. dec. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nst-re be kell menned a kórházba....mert nemhiszem hogy azt sztk-ban csinálnak...bár kitudja

Szülésznőt fogadni ? Megfontolandó ? Sokat segít az biztos,hisz a doki nincs végig bent a szülőszobában veled,és jó ha van vki akiben bízhatsz

Nekem is csak szülésznőm volt....a szabadnapján ,36 hetesen rosszul lettem és annak ellenére hogy éjszakás műszakból ment haza,1 órán belül bent volt velem a kórházba ( reggel 8kor )

Nomeg soron kívül bevitt az nst-re,és a dokihoz :-)

2013. dec. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Először is köszönöm a válaszokat, mindenkiét hasznosnak találom. :) Az NST-t is megcsinálják az SZTK-ban, (már voltam is egyszer), így tényleg semmi miatt nem kell bemennem a kórházba, éppen ezért aggódtam, de köszönöm a tippet, fel fogom hívni a kórházat, még a héten, azért egy körülnézés megnyugtatna, azt hiszem :)

2013. dec. 18. 09:26
 6/6 anonim ***** válasza:
ha körzet szerint nem oda tartozol akkor kérni kell egy befogado nyilatkozatot.legalabb is nallunk vidéken..ennyi. amugy csak élesben ha mindent megcsinalnak sztksan. Én azért annyiért elmennék hogy megnézzem egyaltalan merre van a szülészete ha nem mentő visz oda kell talalni.:)illetve megkérdezném hogy mit kell be vinni tudnak e vmi listat adni mert van ahol kell vinni pelust ruhát a kicsinek van ahol nem...szal egy kérdést megér ha van időd meg kedved elmenni szétnézni.. könnyü szülést.
2013. dec. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!