Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Hogy kell szedni a vitaminokat?

Hogy kell szedni a vitaminokat?

Figyelt kérdés

Elevit,Folsav,Calcium és MagneB6.

Hogyan szedjem őket,mert azt hallottam nem mindegy,milyen sorrendbe és mit mivel!? Van ami meggátolja a másik felszívódását...Tudtok segíteni? Köszönöm szépen :)



2015. dec. 12. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Tök mindegy a sorrend, az a lényeg, hogy kaja előtt pár perccel vedd be.
2015. dec. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ezeket mind az orvos is jóváhagyta?Úgy értem,említetted neki,tud róla?Az Elevitben például megfelelő mennyiségű a folsav,én azt gondolom,hogy nem kell pluszban szedni ezen felül.
2015. dec. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Elevithez nem kell plusz folsav, ha az orvos külön nem mondta. 2 órás eltérés legyen mind között meg legalább. A kálciumot és a MagneB6-ot étkezés után érdemes bevenni, és 2:1 arányban legyen a kálcium a magnéziumhoz képest. Magnéziumból amúgy a Magnerot, Magnesolv, Magnesii citrici sokkal-sokkal jobban felszívódik, mint a MagneB6. Az Elevit meg alapból túl sok vitamint tartalmaz, ha hányingert, hányást okoz, érdemes Hipp Natalra váltani, amellé viszont kell kiegészítésnek 400 mikrogramm folsav naponta.


A vas optimális felszívódásához az kell, hogy étkezés előtt minimum fél órával korábban vedd be, emiatt nem jó az Elevitet étkezés után bevenni, de a hányingert okozó hatása miatt van, aki csak értkezés után tudja.

2015. dec. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Őőő...még nem beszéltem erről a dokival,22-én megyek vissza,akkor egyeztetek. Egyelőre csak bevásároltam mindent,az elevitet szedem,napi 1-et. A többit még nem kezdtem el. A calciumról most azt olvastam,hogy nem is lehet szedni folyamatosan,mert valami csont keményedést okozhat!??? De majd egyeztetek az orvossal. köszönöm a válaszokat :)
2015. dec. 12. 23:53
 5/10 anonim ***** válasza:
A kálciumot a 2. trim. végétől elég szedni, amúgyis rengeteg kálciumot viszünk be, a magnéziumra sokkal jobban kell figyelni.
2015. dec. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem anno azt mondta a vèdőnő,hogy a magneb6-ot ne a vassal együtt vegyem be,vàrjak legalàbb 2 óràt,mert a magnèzium gàtolja a vas felszìvódàsàt.
2015. dec. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jól írja az utolsó, a vasat mind a kálciumtól, mind a magnéziumtól külön érdemes beszedni.
2015. dec. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2015. dec. 14. 10:46
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is elevitet szedtem. A dokim külön meghagyta, hogy emellé mást ne szedjek, mert bőven elég, még sok is. A túlzott folsav, calcium és magnézium bevitel sem jó.

Az elevit egyébként nekem kaja nélkül 10 perc után visszajött. :) Így mindig kaja után vettem be.

Most, a 13. héten váltottam Ladeevit-re.

2015. dec. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 jegecske ***** válasza:
Sehogy! egyél normálisan és fölösleges minden sz.rt szedni amit reklámoznak. Hizlaljátok a gyógyszergyártókat!!
2016. jan. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!