Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 23 hetes kismama vagyok. Első...

23 hetes kismama vagyok. Első gyermekemet várom, és a doki nem mondta hogy szedjek vitaminokat Pl: elevitet, de szeretném ha minnél egészségesebb lenne a kicsi. Szerintetek el lehet kezdeni szedni az elevitet? Vagy érdemes?

Figyelt kérdés
2015. jan. 4. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Persze, kezdd el, ártani nem ártasz vele! Feltöltöd a raktáraidat egy kicsit. Én Gravidát szedek.


22 hkm

2015. jan. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Persze, el lehet, ha szeretnéd. Nincs későn.

Úgyis "leszív" a gyerek mindent tőled.



Én a 2. terhességemnél csak a 12. hétig szedtem Elevitet, onnan csak magnéziumot. Nekem a doki és a védőnő is azt mondta, h 12. hét után ha rendesen eszik vki, akkor nem kell szedni. Mondjuk 3700 g-os lett a gyerkőc, nem tudom ha még tömöm magam vitaminnal, mi lett vna. :) Az első babám 4 kg lett, ott végig szedtem. Amúgy meg semmi különbség nem volt a 2 terhesség, baba állapota között.

2015. jan. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :) !!!
2015. jan. 5. 11:11
 4/6 anonim ***** válasza:

Én 25 hetes vagyok, szintén első baba.

Én femibion 400-at és magnerotot szedek :)

2015. jan. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Folsavat és magnéziumot szedtem csak az elejétől kezdve, aztán tán az 5. hónaptól szedtem még krill olaj kapszulát ill. bio terhes vitamint (ebben volt folsav, de magn. nem elegendő). Szerintem a szintetikus vitaminnal nem mész sokra. Nem egészséges, ha nem engedheted meg magadnak a bio vagy natúr vitaminokat, akkor inkább ne szedj semmit csak folsavat és magnéziumot. Étkezz változatosan, sok zöldség, gyümölcs, fehérje megbízható forrásból. Így nem lesz baj. Nekem sem mondta a dokim, hogy szedjek, amikor rákérdeztem, azt mondta ez "fakultatív" szóval amit a reklámok sugallnak, az enyhén szólva is túlzás. A védőnőm hasonlóképpen vélekedik, szerinte nem a beszedett szintetikus cuccoktól lesz vagy nem lesz egészséges egy baba.
2015. jan. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2015. jan. 30. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!