Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 11hetes terhes vagyok és a...

11hetes terhes vagyok és a helyi védönö azt mondta nagyon alacsony a cukrom.! Szédülök is és zsibbad a kezem&szám&nyelvem! . Volt valakinek ilyen problémája és valami gyógyszert kapot-e?!

Figyelt kérdés
2015. dec. 17. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az alacsony vércukorra egy lehetőség van: szénhidrátot kell fogyasztani. Erre nem fogsz gyógyszert kapni. Próbálj meg rendszeresen étkezni, éhgyomorra ne indulj útnak semmiképp, mert akár el is ájulhatsz. 1 zsemle 1 pohár kakaóval és akkor biztos nem fog lezuhanni a cukrod.
2015. dec. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

azért én kikérném az orvosom véleményét is, vagy megnézném a referenciatartományokat a papíron. csak a saját védőnőmből kiindulva, hogy ő miket beszél...


27hkm


(nekem pl. sok volt a magzatvizem, ami miatt szívuhra küldtek, a védőnő meg szemforgatva mondta, hogy istenem, mostanában mindenkit erre a hülyeségre küldenek.)

2015. dec. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mennyi a cukrod? Amúgy a zsibbadás nem tipikus tünete az alacsony vércukornak. Simán lehet mástól is.
2015. dec. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

már vagy 2-napja.. szedüléssel fej fajassal és zsibadásal küzdök!! ma reggel is rosszul lettem mikkor be léptem az orvosi rendelöbe!! 95 volt a cukrom hétfőn a védönö mérte mikkor ki állította a kis könyvemet.. !! arra gyanakodtam hogy a vérnyomásom a hibás.. de az rendben van.. így hát nm tudom mitől lehetek ennyire rosszul.. de 2-napja mikkor hánytam folyamat fájt jobboldalon a hallántékomnál a fejem is!! holnap viszont megyek urológiára mert ++ a vízeletem, 22 meg vissza a nőgyógyászhoz.. vér vétel stb..

Lehetséges hogy valami betegsémeg van??! edigg nm volt ijen problémám!!

2015. dec. 17. 12:24
 5/7 anonim ***** válasza:
A 95-ös érték milyen mértékegységben van? Mg/dl? Ha igen, akkor az 5,3 mmol/l-nek felel meg, ami tökéletes vércukor érték.
2015. dec. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
sztem te a vérnyomásodra gondolsz,cukrot nem néz a védőnő...zsibbadni a szádnak se alacsony cukortol se alacsony vérnyomástol nem szabadna.
2015. dec. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jól kérdezik! Milyen mértékegységben van a 95? Gondolom mg, ahol a 70-110 a normál. Esetleg nem alacsony a vérnyomásod?

Az enyém 60-70 szokott lenni és a terhesség elejétől folyamatosan esik. Ez alacsony vérnyomással társul, ami hasonló tüneteket okoz, mint nálad. Pl. az ájulás közeli állapot zsibbadással és erős hányingerrel jár. Mindig van a közelemben egy kis cukor, amit egy ilyen állapot esetén a számba veszek és azonnal helyrehoz.

Az orvos nem adott rá gyógyszert, s mindig azzal érvel, hogy ez jobb, mint a magas. 33 hkm

2015. dec. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!