Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terhesség elején is kell...

Terhesség elején is kell szedni a Magnéziumot?

Figyelt kérdés
Miért fontos szedni ha probléma és görcs mentes a terhesség!? Egyáltalán kell minden esetben? Első trimeszterben járok.

2015. dec. 25. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kell szedni, de ha görcsölgetsz, akkor igen. Ha nem, akkor nem kell.
2015. dec. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Problémamentesség esetén nem kell szedni egyáltalán.
2015. dec. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a vegen kimondottan tilos de az elejen sem kell, csak ha gorcsolsz....en 34 hetesen szedtem be kettot a forgalmi vizsgam elott mer kicsit izgultam es gorcsoltem tole..:)) egyebkent felesleges.
2015. dec. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2015. dec. 25. 22:45
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk valamiért rutinból felírja a doki minden kismamának. Mivel nem az első terhességem, és a korábbinál ez szóba sem került, én úgy voltam vele, hogy majd szedem akkor, amikor szükségem van rá, de "feleslegesen" nem. Úgyhogy ha görcsölt a hasam, akkor bevettem, ha nem görcsölt, akkor nem. Most, 32 hetesen meg már egyáltalán nem szedem.
2015. dec. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Csak ha görcsölsz, a méhszalagok nyúlása miatt jó, ha fel vagy vele töltve, és az idegrendszerre is jó hatással van, ráadásul táplálékkal nehéz bevinni belőle kielégítő mennyiséget, de ha sok gyümölcsöt, olajos magvat eszel, és panaszmentes vagy, vagy ha a dokud más miatt nem javasolja, akkor nem kell.


Én a legelején szedtem görcsölés miatt pár napig, aztán a 30. héttől fel is írta az orvosom jóslók miatt. A szülés előtt 3 héttel már nem javasolt szedni, de addig segít, hogy ne jöjjön előbb a baba.

2015. dec. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!