Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terhes kiskönyv mennyire...

Terhes kiskönyv mennyire kötelező?

Figyelt kérdés

35 hetes terhes vagyok, orvoshoz rendszeresen járok, minden vizsgálatom/szűrésem megvan abban a kórházban, ahol nem sokára szülni fogok.

A védőnő viszont katasztrófa, és tökéletesen megvoltunk nélküle és a "tanácsai" nélkül, ezért nem kerestem még fel, így viszont kiskönyvem sincs. Érdemes még elmenni hozzá?


2016. jan. 19. 20:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Már nem sok értelme van. Azt tudod ugye, hogy így nem jár majd az egyszeri anyasági támogatás?
2016. jan. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tudom, igen :)
2016. jan. 19. 20:09
 3/14 anonim ***** válasza:
65%

De, jár az anyasági. Azt a kórházban a téged kezelő orvos fogja szülés után igazolni.


Az én védőnőm is hasonló a tiédhez, nekem volt mondjuk kiskönyvem, de összesen 2X voltam, a többit háziorvossal, nőgyógyásszal oldottuk meg. A kiskönyvet nőgyógyász vezette és nekem nst-hez kellett csak, neked pedig az most lesz. Kérdezz rá orvosnál.

2016. jan. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez off, de hasznos lehet:

Ha ennyire használhatatlan a nőszemély, akkor hivatalosan lemondhatod a szolgáltatást írásban a helyi jegyzőnél. Így szülés után sem fog zaklatni.

2016. jan. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! :)
2016. jan. 19. 21:07
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem védőnő kell az anyaságihoz, hanem 4 alkalom terhesgondozáson.
2016. jan. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Jár az egyszeri anyasági, mert az orvos is igazolhatja, és nem kell a kis könyv másolata, csak egy sima papír, hogy megjelentél nála x-szer.


A védővel így is-úgyis fogsz találkozni, amikor a kicsit viszed a kötelező vizsgálatokra, mert ő méri meg a hosszát, súlyát, veszi fel az adatait. A doki csak ránéz, és beadja az oltást, felírja a receptet, olyankor nincs nagy szerepe a gyerekorvosnak.

2016. jan. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A támogatás most a legkevesebb. A kérdés inkább arra irányul, hogy a továbbiakban a hivatalos ügyek intézéséhez (anyakönyveztetés stb) kelleni fog e maga a kiskönyv megléte, vagy elég az, hogy a dokimnál megvan minden papír.
2016. jan. 19. 23:52
 9/14 anonim ***** válasza:
81%
Nem bántásból írom, de nem értem hogy egy pár alkalmat hogy nem lehet kibírni, legalább hogy kiskönyved legyen.Orvos nem hiányolta?Nekem mindig mindent abba írt a doki, szülésnél is azt kérték el.Gondolom járnak hozzá más kismamák is, azoknak nincs vele baja?El sem tudom képzelni milyen lehet hogy havi egy alkalmat nem lehet nála kibírni.
2016. jan. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem az a fura, hogy a dokid (nőgyógyász), nem hiányolta a kiskönyvet, vagy az uh-n se hiányolták? Nekem mindig elkérte, akármikor mentem hozzá!!!! Nálunk kötelező a védőnő, hacsak le nem mondod!
2016. jan. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!