Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 8-ik terhességi héten voltam...

8-ik terhességi héten voltam orvosnál, és csak a 14-ik hétre hívott vissza. Nem maradok így le kötelező vizsgálatokról? 40 éves elmúltam.

Figyelt kérdés

A 8-ik héten is csak ultrahang volt, nem vizsgált meg. Vitamint írt fel, és mondta, hogy csak dec elején menjek újra, de akkor már a 14. héten leszek. Magánúton voltam nála, most először, ajánlás útján.

Tudom ott kellett volna megkérdezni, de nem jutott akkor eszembe. Most olvasgattam a vizsgálatokról, és nem tudom mit tegyek.


2015. okt. 29. 09:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Védőnőhöz sem küldött? 12 hetes uh-ra sem? Sehova?
2015. okt. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
a védőnőhöz is menjél közben, ő majd küld a kötelező vizsgálatokra, ad egy táblázatot, hogy mikor hova milyen számon kell időpontot kérni, van pld a 12. heti ultrahang, közben vérvétel stb.... a nőgyógyászhoz nem ugyanakkor kell menni, ha a 14. hétre hívott, akkor jó az úgy.
2015. okt. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
39%
ami még jó lehet, a detralex, vénavédő gyógynövény alapú szer, recept nélkül kapható, érdemes szedni 35 felett
2015. okt. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, minek szedjen aranyérre való gyógyszert, ha nincs ilyen problémája?
2015. okt. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. A védőnőhöz sem küldött, konkrétan azt mondta ráérek majd elmenni hozzá is. Időpontot sem mondott. De akkor a védőnőt még a 12-ik hét előtt megkeresem. Szeretnék valamilyen genetikai vizsgálatot is, már csak a korom miatt is. Sajnos az OEP által nem támogatott vérvizsgálatokra nincs pénzem.
2015. okt. 29. 10:33
 6/14 anonim ***** válasza:
A védőnőhőz is kell papírt vinni az orvostól ( rizikó besorolás, állományba vétel) ezek nélkül nem kapsz kiskönyvet. Kaptál valamilyen papírt? A 12. Heti genetikait nem ugyanaz az orvas fogja csinálni? 37 éves kortól több vizsgálat van. El kell menni a háziorvoshoz is mert ő tölti ki a beutalót a kiskönyvbe.
2015. okt. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az igazat megvallva az adataimat sem vette fel, a TB kártyát sem kérte el. Egy orvosi beutaló hátoldalára ráírta -szinte olvashatatlanul-, hogy mikor volt az utolsó menzesz, szülés várható ideje, CRL: 20mm. Mióma van, hematóma nincs. Ennyi.
2015. okt. 29. 12:41
 8/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Én is mióma mellett lettem terhes. A miómát terhesség alatt figyelemmel kell kisérni mert a vérbőség hatására terhesség elején nő a mérete. Keress másik orvost, mert ez nagyon gáz amiket írtál. Nagyon fontos, hogy megbíz az orvosodban, én is váltottam az elején és nagyon jó döntés volt, még vasárnap is felhívhattam ha bajom volt!
2015. okt. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Menj másikhoz szerintem is, és csináld úgy, ahogy a többiek írták: kérj papírt róla, azzal védőnő, és kérj beutalót vagy eleve a dokitól a 12. heti genetikaira, vagy a védőnőtől. A 20mm 8+4 hetesnek felel meg. A 14. héten is csinálnak még ejnye-bejnyével genetikait, de az már eléggé a végén van, a 12-13. héten kellene menni.
2015. okt. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én a 9. héten voltam, aztán szintén a 14. héten mentem vissza. A kettő közötti időszakban vizsgálatokra küldött:

- védőnő

- labor (vérkép+vizelet)

- EKG

- háziorvos

- 12. hetes UH

- fogászat


Szerintem menj máshoz, mert ezeket még első trimeszterben el szokták végezni. Pláne ha kombi tesztet is akarsz...

2015. okt. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!