Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Milyen változások vannak/volta...

Milyen változások vannak/voltak az elmúlt 4 évben a terhesgondozásban?

Figyelt kérdés
Nőgyógyásznál voltam már (magán), ő mondta, hogy a háziorvost is fel kell keresni most már, illetve magyarázott valamit a beutalóval kapcsolatban, hogy a kiskönyv egy lapja lesz lepecsételve. (mondjuk ez nem teljesen világos). Valaki leírná nekem ezeket pontosan?
2016. márc. 4. 08:46
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

a védőnő mindent elmond az adminisztrációval kapcsolatban, őt keresd fel ha a nőgyógyász odaadta a leletet a terhesség megállapításról. ő elmondja majd ki utal be és hova, mikor milyen vizsgálatok vannak.

ami változás, hogy a 16. heti AFP kikerült már a rendszerből, nem csinálják már azt a vérvételt.

2016. márc. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
4 éve (is) kellett menni a háziorvoshoz, fogorvoshoz, ekg-ra. Amit tudok, hogy más volt, az a 12. heti vérvétel ami ingyen volt, illetve volt AFP vérvétel a 16. hét körül (ezt már eltörölték szerencsére)
2016. márc. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Védőnőhöz nem szeretnék még menni, az okokat most nem részletezném.


Két gyereket szültem (2008-ban, és 2012-ben), egyiknél sem voltam a háziorvosnál, csak a belgyógyásznál, fogorvosnál, vérvételen, na meg persze a nőgyógyászomnál. :)


A 12. vérvétel fizetős? Melyik része?

2016. márc. 4. 17:34
 4/5 anonim ***** válasza:

ha szeretnéd a kombinált vagy az integrált tesztet, azokért fizetni kell. ezek tehát nem a laboros vérvételek, hanem a babára vonatkozó genetikai vérvételek...ha idősebb vagy már, esetleg volt rendellenesség a családban, érdemes levetetni a vért. nálunk 15 000 Ft a kombinált és 25.000 Ft az integrált (utóbbi kicsit komplexebb).

a háziorvos adja többek között a terhesállományba vételről szóló igazolást, szóval már csak a csed miatt sem árt felkeresni. nálunk csak ő adhat beutalót ekgra, laborra, a nőgyógyász ilyet nem adhat.

2016. márc. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Eddig a nőgyógyász adott mindenhez beutalót, kár, hogy már nem így van. :(

2016. márc. 4. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!