Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Hogyan kérjem meg az orvost,...

Hogyan kérjem meg az orvost, hogy írjon ki táppénzre?

Figyelt kérdés

12 hetes terhes vagyok és bár alapból veszélyeztetett, de mivel jól érzem magam, ezért az egészségi állapotom nem indokolná a táppénzt. Viszont a munkahelyemen nagyon rosszul fogadták a terhességem, és aljas bosszúkat állnak állandóan, már rettegek bemenni. Idegileg nem bírom már az állandó piszkálást és bántást.

Mit mondjak az orvosomnak, hogy miért szeretnék elmenni táppénzre?


2016. márc. 31. 10:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Olyan nincs, hogy veszélyeztetett terhes vagy, de az egészségügyi állapotod nem indokolja a táppénzt. Vagy ez, vagy az.
2016. márc. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem legyél őszinte.

De jó ég, mégis mit művelnek?? Bántanak azért, mert terhes vagy?? Mivel???

2016. márc. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

#1 Ma már szinte mindenki veszélyeztetett terhes...

Ha volt egy vetélésed például, akkor automatikusan az vagy, holott elképzelhető, hogy az ég világon semmi bajod. Ez sok esetben csak protokoll.

2016. márc. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen, nálam is csak protokoll, ezért nem tudom mi tévő legyek. Még orvoshoz is csak úgy tudok eljutni, hogy vagy kiveszek szabit vagy mínuszba kerül az óraszámom.
2016. márc. 31. 10:54
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha jóban vagy az orvossal, mondd el az igazat. Ha nem annyira, akkor mondd neki, hogy nagyon sokszor vagy rosszul, fáradékony vagy...stb.


Milyen munkahely az, ahol így bánnak egy kismamával? A többi dolgozó csinálja ezt, vagy a főnököd?

Nincs értelme, hogy idegileg kikészítsd magad, nem ér annyit az egész.

2016. márc. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálam vizsgálatokkor mindig megkérdezte a doki h akarok e táppénzre menni. Bár veszélyeztetett voltam. Nem csinálnak ebből problémát, mondd el az igazat.
2016. márc. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt vetélésem, mégsem lettem veszélyeztetett, sőt, alacsony rizikójú lett a terhesség...


Kérdező : szólj nyugodtan a dokinak, hogy táppénzre szeretnél menni!

2016. márc. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A magas rizikójú várandósságot, ami a kiskönyvbe van rögzítve, ne keverjük a veszélyeztetett terhességgel.


Ha veszélyeztetett vagy az azt jelenti, hogy a nőgyógyász adott erről egy külön papírt O2690-es kóddal, ami alapján a házidoki köteles kiírni 9-es táppénzes kóddal. Ha veszélyeztetett vagy, táppénz van és kész. Olyan nincs, hogy nem indokolja az egészségi állapotod, hiszen azért vagy veszélyeztetett.


Az, hogy a kiskönyvbe milyen rizikóbesorolás van, az senkit sem érdekel gazán.


Egy vetéléssel még nem lesz valaki veszélyeztetett automatikusan. Nekem is volt egy, és nem lettem az.


A dokinak meg mondd el, hogy idegileg nagyon megterhelő a munkahely, rengeteg a stressz és szeretnél otthon maradni a baba és a te egészséges érdekében.

2016. márc. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Őszinte leszek az orvosomhoz.
2016. márc. 31. 12:55
 10/13 anonim ***** válasza:

egyébként meg aki terhes, a terhesvizsgálatot mivel mukaidőben vannak, azokért nem kell szabadságot kérni.

én is megmondanám a dokinak h. táppénz, a babát és magadat se veszélyeztesd

2016. ápr. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!