Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ti is ki lennétek akadva?...

Ti is ki lennétek akadva? Másnak is volt hasonló élménye?

Figyelt kérdés
Ma vagyok 6 hetes terhes.Pénteken kora este eléggé görcsölt a hasam és wc után kicsi vérzést tapasztaltam.Nagyon megijedtem.Párommal bementünk az ügyeletre,telefonon kellett szólni az ügyeletes orvosnak.Igaz mondtam most nem vérzek,csak görcsöl a hasam.Kb.25 perc múlva kijön az orvosi szobából(egy fiatal nő)ahol sötét volt,megborzolja a haját,pofákat vág.Behívnak a vizsgálóba,ott is nem is titkolja,hogy "megzavartam"!Már az elején nem tetszik neki,hogy ilyen fiatal terhességgel mit keresek ott.Megvizsgál,és mondja is hogy minek jöttem be,ha nem vérzek most.Mondtam,hogy megijedtem,vesztettem el már babát,bár megszületett babát.Volt egy rámförmedése is,még mindíg nem érti minek jöttem,ez még nem baba,nem olyan mint akit elveszítettem.(de hát ő is az lesz!!!)Már majdnem elsírtam magam és mondom otthagyom,de még visszavolt a hüvelyi u.h.a baba miatt,hogy megnyugodjak,meg mondom ide kell járnom 9hónapig,addig fogadok dokit,ez a nő soha többet!És még jöttek a megjegyzések(volt ott egy kis nővérke is)-fogadok,hogy a pizzám is most jön-szeretnék már végre lezuhanyozni-legközelebb ne nekem szólj,megakarok nyugodtan vacsorázni.A nővérkének volt még egy kérdése a doktornőhöz a bentfekvő egyik kismamáról is,szegény választ sem kapott,nem is kérdezte meg mégegyszer.Szerintem semmiképp sem így kellene viselkednie egy orvosnak!
2016. ápr. 10. 13:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%
Túlterheltek, nyűgösek. Összeomlott az eü.
2016. ápr. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Sokan panaszkodnak rá.Nyáron lesz 3 éve,hogy ott szültem,ő még nem volt ott.Fiatal,most kezdett kb.27 éves.Ez a 3.terhességem.A többi orvos,ott dolgoznak évek óta,sőt vannak idősebbek ők tudnak rendesek lenni.A nővérkéknek van sok dolguk,de ők sem ilyenek!
2016. ápr. 10. 13:37
 3/12 anonim ***** válasza:
42%
Ahogy az első mondja.Igaz,hogy nem kellene,de túl vannak terhelve,és ők is emberek akik estére fáradtak.Mert attól,hogy èjszakára ment dolgozni,nem azt jelenti,hogy nem reggel 5-kor kelt.Amint én javaslok,ha biztosra akarsz menni,keress egy magándokit,ott nem valószínű ilyen bánasmód.Ezt meg felejtsd el.
2016. ápr. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az elsőnél amikor begörcsölt a hasam bementem a helyi sztkba, mondtam hogy nagyon görcsöl korai terhes vagyok, azt kérdezték van e időpontom! Mondtam, hogy nincs... Azt válaszolta akkor kérjek kb 2 hét múlva kapok!!!

At kellett mennem másik településre ahol fogadtak, megvizsgált és ilyen húzott szájjal közölte az orvos, hogy nézze vagy él még, vagy nem. Vagy megmarad vagy nem, hiszen ez az 5het amúgy is semmi!!!

Zokogva jöttem haza. Soha többet nem megyek máshoz. Amúgy meg is szakadt ez a terhesség. De utána első dolgom volt a saját dokm számát elkérni és megbeszélni vele ha ilyen van mi a teendő.

Elhiszem, hogy túlterheltek! Ilyen minden szakmában előfordul viszont! Tőlem sem kérdezte meg senki aki pont totál flegmán beszélt, hogy havi 240ora után ugyan csak nem e túlterhelt vagyok!!! Teljesen felháborít a dolog és sajnálom őket, de a pácienseket jobban!

2016. ápr. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Magyarországon kívül sehol máshol rád se néznének ha nem vagy még 12 hetes terhes....
2016. ápr. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Én azt nem értem az eüben, hogy mi a frásznak megy valaki orvosnak, szülésznőnek vagy tényleg bármilyen orvosnak, ha egyszer nem tud bánni az emberekkel és nincs benne empátia. Főleg egy fiatal orvos, aki tudja hogy régóta túlterhelt az eü... az olyan ember ne válassza ezt a szakmát, akiben nincs empátia és nem tud bánni az emberekkel!!
2016. ápr. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

4es vagyok.

"rá se néznek az emberre" nos első terhességnél amikor az ember totál tájékozatlan még, máshogyan is lehet közölni ugyanezt. Egy lombikosnak ilyet mondani, amikor eleve fokozott lelkiállapotban voltam szerintem vérlázító.

De ezt azért hagytam ki, mert más (nem lombikos) is ugyanúgy megérdemli a megfelelő bánásmódot...

2016. ápr. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%
Teljesen mindegy, hogy lombikos vagy se, utolsó. Magyarországon kívül sehol nem foglalkoznak a koraterhesseggel. Kegyetlenül hangzik, de a természet szelektál ilyenkor és ők nem nyúlnak ebbe bele. Nyilván nem ez a hozzaallas, amire te vágysz, te ez van. Ehhez képest Magyarországon legalább rád néznek, megha a stílus jócskán kifogásolható is,
2016. ápr. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van rossz tapasztalatom.

Én 5 hetes terhes voltam, amikor görcsöltem és barnázni kezdtem, bementünk a kórházba, ott kb. 1 vagy másfél óra múlva megvizsgáltak, oké, hétvége volt, gondolom szülés is zajlott, nem volt nagy gond, de megvizsgáltak, bent is fogtak 3 napra, egész normálisak voltak az orvosok, írtak fel hormonpótlást, nem lett gond.

Aztán eljutottunk a 36. hétig, amikor nagyon erősen görcsöltem és szintén itthon véreztem. Tény, hogy aznap voltam nőgyógyászati vizsgálaton, de oké, hogy vérzek, na, de hogy úgy görcsöljek, hát nem kockáztattunk, bementünk. Amikor bementünk és megvizsgáltak, konkrétan megkérdezték, hogy minek mentem be, nem vérzek már? Erre újra elkezdtek jönni a görcsök, konkrétan a vajúdóban kötöttem ki, 3 perces fájásaim lettek, viszont nem tágultam, korainak is tartották a szülést, így nem indítottak, kivártak. Viszont rossz volt az én vérnyomásom is, a kisfiam szívhangja is, kaptam gyógyszert, aztán szépen lassan minden abbamaradt, nem lett szülés. Kiraktak osztályra, aztán a vérnyomásommal újra gondok lettek, plusz fehérjét találtak a vizeletemben és vizesedtem is rendesen. Kiderült, hogy toxémiám van. A kórházból haza már nem engedtek, de ugye, megkérdezték, hogy minek mentem be...

Aztán a 38. héten végül szülés lett, de úgy, hogy a szülésznőnek köszönhetjük az életünket a fiammal, mert ha az orvoson múlott volna, nem biztos, hogy túléljük, ugyanis nagy ívben s..rt rám, ránk. Gondok voltak, végül császármetszés lett a vége, de már félájult állapotban vittek a műtőbe.

2016. ápr. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom aki nem éli át nem tudja milyen ez. Am első esetben igencsak hidegzuhany a módszer. Tehát normális stílusban elmondaná az orvos mi történik valószínűleg, (nem együtt érzéssel, csak normális hangsúlyban) megérti az ember. Nem kell lekezelni és flegmazni Velük. És totál mindegy külföldön mi a módi, mi itthonról beszélünk.
2016. ápr. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!