Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Akik magánorvoshoz jártok,...

Akik magánorvoshoz jártok, hogy fizettek?

Figyelt kérdés

Én csak le szoktam tenni a pénzt távozáskor egy köszönöm kíséretében (általában nyugtát is kapok, bár sose hozom el). Ez így ok? Nem tudom, nekem olyan kellemetlen... nem magánrendelőben van, hanem a klinikán, bár este 6tól, így gondolom mindenkinek egyértelmű, hogy mit csinál. Igazán azt sem tudom, legálisan csinálja-e, bár a nyugta miatt azt gondolom, igen.

Ti hogy fizettek? Vizsgálat után?

A kiskönyv végén van egy karton ragasztott 'boríték', nem oda kellene beletennem? Csak nem rég gondolkodtam el rajta, eddig sosem fizettem eü-ben, hál isten sosem volt bajom, így tapasztalatlan vagyok a témában.


2016. ápr. 22. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha magánorvoshoz jársz, akkor nem kell borítékba dugogatni a pénzt. Én rendelés végén mindig megkérdezem mennyivel tartozom, aztán odaadom magának a dokinak a kezébe, ha kell visszaadni visszaad belőle stb. Nem kell ezt túlparázni.

Én mindig iratok számlát is egészségpénztárra.

Ha a klinikán van a rendelés akkor biztos hogy tudnak róla hogy mit csinál ott a doki.

2016. ápr. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Abban a magánrendelőben ahova én jártam recepció van és ott kellett fizetni, nem az orvosnak. Szülés után varratszedésnél viszont nyilván neki fizettem, a kezébe adtam a pénzt egy köszönömmel.
2016. ápr. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én a végén szoktam lerakni az asztalra, ilyenkor még vàltunk 1-2 szót általàban
2016. ápr. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem illegálisan tart magánrendelést az orvos a klinikán, nyilván tudnak róla, sőt, valószínűsítem, hogy az orvos fizet is a rendelőhasználatért.


Én is meg szoktam kérdezni, hogy mennyivel tartozom, majd fizetek az orvosnak. Minek dugdosnám a kiskönyvbe? Szerintem az lenne a kellemetlen. Igénybe veszek egy szolgáltatást, a végén meg fizetek érte.

2016. ápr. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Azzal egészíteném ki, hogy szülés után borítékban adtam a pénzt, de azt is egy köszönöm kíséretében adtam át a rendelőjében, nem dugdostam sehova.
2016. ápr. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

azért kérdeztem, mert nem tudtam, nem kell lenézően írni.

Még mindig jobb, hogy megkérdezem esetleg olyantól, aki jobban képben van, nem?


Köszönöm azért, okosabb lettem, nem tudtam, hogy lehet így kibérelni a klinikától is vizsgálót, erre nem is gondoltam.

2016. ápr. 22. 14:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem olyan egyértelmű, hogy bárhol, bármikor ha valami nem ingyenes, ha feketén megy, ha nem, akkor a végén megkérdezem, hogy mennyivel tartozok és odaadom.
2016. ápr. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!