Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Hány hetesen mondtátok az...

Hány hetesen mondtátok az orvosnak, hogy nála szeretnétek szülni?

Figyelt kérdés
Magánorvoshoz járok terhesgondozásra, aki szülész-nőgyógyász. Nála szeretnék szülni is, legközelebb 12. héten megyek. Akkor már mondjam neki?

2016. ápr. 24. 10:49
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
És azt is kérdezzem meg, hogy mennyiért vállalja vagy azt nem illik? Mennyi kb mostanában egy szülés?
2016. ápr. 24. 10:51
 2/13 anonim ***** válasza:

A fodrásztól se mersz előre rákérdezni? Szolgáltatás mindkettő.


Nekem alapnak vette a nőgyögyász, hogy azért járok hozzá hogy nála is szüljek, az árakat pedig az első alkalommal megbeszéltük (és a szlaadást is).

2016. ápr. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

12. héten legkésőbb szoktak szólni. Ismerek olyan dokit, aki kiakadt, hogy a 12. heti ultrahangon mondta neki valaki, hogy nála szülhet-e, de az ilyan az bunkooo.

Minél később kérdezel meg valakit, annál kevésbé szeret elvállalni, mivel félnek a felelősségtől, de ez olyan esetekben igaz, ha másnál szülnél, mint akinél elkezdted a terhesgondozást az elejétől.


Az alapkérdé ilyenkor: doktor úr/nő szeretném megkérdezni, hogy el tudja-e vállalni a szülést is és erről lenne további kérdésem.

Melyik kórházban fogok akkor szülni? És kicsit kínos kérdés, de ilyenkor az anyagiak terén hogyan illik számolni?


Normális rovos, erre tud normálisan felelni.


Budapesten már jó ideje a magándoki átlagos vizsgálati díjának 10 szeresét várják el a szülésnél, sajnos ez azt jelenti, hogy kb.100-150 ezer forintos hálapénzek ennek a dokinak, és ehhez add hozzá a szülésznpnek, csecsemősnek is illendően adott "hozzájárulást".

Azonban, ah avalaki szegény vagy amúgy is kifizetted havonta a szép vizsgálati összegeket a magándokidnak, akkor ne adj ilyan sokat, akkor maradj a 60-80 körüli összegnél.

EGY FONTOS: a szülés utáni 6. hetes kontrollvizsgálaton add át a hálapénzt!!! Előbb ne! mert addiig fogjátok látni valóban megérdemli-e azt amit adnátok neki, ugyanis lehet aszülés után komplikáció, sőt a 6 hét nem véletlen, hogy akkor kell kontrollra menni, mert ha addig nincs baj, akkor jó eséllyel már nem is lesz. Ha pedig szülés után várja és tartja a markát vag yelkezd mogorván viselkedni, akkor legalább fogod tudni milyen emberi jelleme van a dokidnak...és nyugodtanpórolj magadnak és a gyerekednek.

Korrekt az szokott lenni, ha magánkórházban számlásan szülsz, minden egyéb esetben tudd, hogy a szülésért adott pénzt soha senki nem adózza le és a 100-150 ezerintok azok a nőgyógyászok zsebét dagasztják csak...egy beteghordó vagy ápoló vagy reumatológus nem kap ilyen összegeket.


Én az sztkba jártam, és ott a vizsgálatok számát beszoroztam egy magándokis árral és azt a végén odaadtam a dokinak, mert bár nem nála szültem végig normális volt velem. Alig akarta elfogadni.

Az ügyeletben szülés miatt az az orvos kapott tőlem eg y kisebb össezegt, aki a végén segített és udvariasan beszélt velem. (aki előtte volt ott és tuskoskodott annak semmit nem adtunk), de a szülésznő és a csecsemős többet kapott, mint az orvos, mert ő nagyon sok időt voltak velem és mindenben segítettek (pedig nem voltak felfogadva, csak épp ők voltak ott munkaidőben).

2016. ápr. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Én nem mondtam, egyértelműnek éreztem, hiszen évek óta hozzá járok, műtött is, stimulált is, stb. Én árat se kérdeztem, a 10-szerest nem lettem volna hajlandó kifizetni (150 ezer), nem is reális szerintem, hiszen a terhesgondozás alatt otthagytam nála már kb. ennyit. Szerintem 80-100 ezer a MAXIMUM amit bármilyen fölkapott orvos elvárhat egy kismamától azért, hogy egy állami kórházban levezet egy szülést, akár a szabadidejében.
2016. ápr. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

első gyerkőcnél egy idős doki volt az orvosom, szülést nem vállalt. fórumon kérdezősködtem, kaptam tippet, felhívtam, ekkor 11 hetes voltam, hogy xy vagyok kiírva, vállalná-e ha hozzá járnék, mondta, hogy igen, neki megfelel, 12 hetesen találkozzunk :)


második gyerkőc, 6 hetes terhesség, mondta mikor várható a szülés, kérdeztem, hogy akkor megfelel-e a doktornőnek, mondta, hogy nekem megfelel a 100.000.- akkor neki is az idő :D nem kell ennek olyan nagy feneket keríteni, neki ez a munkája, te vagy az aki pénzt adsz egy szolgáltatásért, ne érezd magad rosszul és főleg ne kínosnak :)

2016. ápr. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Tisztázni kell, mert van olyan orvos, aki csak terhesgondozást vállal, de szülést már nem. Főleg, ha idősebb.

Én árra nem kérdeznék, esetleg úgy kérdezném, hogy vállalja-e a doktor Úr/doktornő szülést, és ha igen, akkor milyen feltételek mellett.

Erre a kérdésre el kell mondania, hogy "milyen feltételek mellett" vállalja.

Ha nem mond összeget, akkor vagy nem fizetsz, vagy annyit, amennyit gondolsz, ha tényleg lelkiismeretesen csinálta.

2016. ápr. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Győr: kb. 50.000 és nem illik megkérdezni. NEM MONDHATNAK ÖSSZEGET.
2016. ápr. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha mond összeget = jogtalan előny kérése / elfogadása. Ha nem mond csak elfogadja amit Utólag ad a kismama = hálapénz, ami legális, elfogadott jelenleg. Szabott tarifa csak akkor szabályos, ha magánklinikán szülsz.
2016. ápr. 25. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Szabott tarifa csak akkor szabályos, ha magánklinikán szülsz."


Egy frászt. Nálunk az orvosok szerződésben állnak a szülészettel és a "tarifájuk" egy része a kórháznak megy.

Állami szülészeten is lehet legálisan magánorvosnál szülni számlával.

2016. ápr. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Bírósági döntésben olvastam...
2016. ápr. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!