Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Budapesten van a genetikai...

Budapesten van a genetikai UHV vizsgálat, mennyire fontos elmenni 22 évesen?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 25. 20:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

v-nélkül? nagyon fontos! még a baba ujjacskáit is megszámolják, megnézik az agyát, a veséjét, hogy telítődik-e a gyomra.


hidd el, ami ebben az országban ingyen van, annak nagyon fontos szerepe van. a fizetős, mondjuk az integrált teszten lehet vitatkozni, de amit az oep fizet, az tényleg nagyon indokolt

2016. ápr. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Bella169 ***** válasza:
100%

Igen fontos.

Genetikai betegséggel születő babák 70-80%át fiatal huszonéves anyák hozzák világra mert a koruk miatt azt gondolják nem fontos elmenni genetikai szűrésre, így már csak vagy túl későn vagy csak a szülésnél derül ki a betegség.

S bár tényleg nagyobb a rizikó idősebben a beteg babára, mégis kevesebb az olyan eset hogy pl 30 feletti beteg babát szül, mert időben elmegy genetikai vizsgálatra és ha nagy baj van megszakítatja a terhességet így nem születik meg a beteg gyermek.

Tehát mindenképp menjél el.

Én 23 évesen szültem a lányom. Mindkét genetikai (1 és 20 hetes) felutaztam pestre (~200 km), hogy a legjobb helyen csináltassam meg, hogy a legtutibb legyen az eredmény. Nem tb alapon, magánban mentem,de ennyit megért, hogy tudjam teljesen egészséges a babám.

2016. ápr. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! Èn is magán alapon mennék, es szinten 250km , csak elbizonytalanodtam , sok ember annyira negatív volt mikor mondtuk hogy megyünk Pestre vizsgálatra
2016. ápr. 26. 06:24
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
A fejlődő vidék...
2016. ápr. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha beteg babát szülnél ugyanezek az emberek egymásközt szépen megbeszélnék, hogy biztos nem jársz így, ha megnézeted magad.
2016. ápr. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
12.-én azaz csütörtökön megyek ! :)
2016. máj. 9. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!