Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire fontos a magzati...

Mennyire fontos a magzati szívultrahang vizsgálat? Ha a 20. hétben nem történt meg, érdemes még később (34-36. héten) elvégezni a vizsgálatot?

Figyelt kérdés

2016. febr. 25. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
37%

miért kellene menned szív UH-ra?

teljesen felesleges 21. hét után menni, ugyanis ha gond van akkor már úgyse tudod megszakítani a terhességet, szülés után meg úgyis kiderül ha gond van.

igaz első terhességemnél a 24 héten mentünk, jól meg is kaptuk a magunkét, hogy most már minek. én bele se gondoltam, hogy baj is lehet, pedig nyilván azért kell mennünk...

2016. febr. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt, a kórházunkban a protokoll szerves része volt, 22. héten. Most, ennyire későn már csak a magatok megnyugtatására ajánlanám. Már nem tudod megszakítani, de ha baj van, fel tudnak rá készülni az orvosok már a szülésed előtt végülis.


37hkm

2016. febr. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A magzati szívultrahang vizsgálat nem kötelezően a szűrések része. Ha van a családban szívbetegség, akkor erősen ajánlott lehet, mert öröklődhet. De ekkor az orvos is javasolja. Ha "csak úgy mennél el", akkor teljesen felesleges, a vizsgálat azért szükséges, hogy kiderüljön, hogy van-e szívbetegsége a gyereknek.

Egyébként 18-20. héten kötelező ultrahangon megnézik a magzat szívét is, nyilván nem olyan alapossággal, meg esetleg nem olyan felbontású géppel, de ha valami nagy gond lenne, ott kiszűrhetik.

2016. febr. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nem voltam, igazából eszembe se jutott. Úgyse vetettem volna el, akkor meg minek idegesítsem magam szülésig? 34-36 héten abszolut semmi értelme, pár hét és szülsz.
2016. febr. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem akarom megszakítani a terhességet. Azért merült fel bennem a kérdés, amit a 2. válaszoló is írt: Hogy a szülés után fel legyenek készülve az orvosok az esetleges szívbetegség kezelésére.


Mostanában hallottam, hogy egyes orvosok fontosnak tartják, kötelezővé tennék a szívultrahang vizsgálatot.


Ahogy utánaolvastam, láttam, hogy a vizsgálatot a 18-22. héten végzik. Ezért is kérdeztem, hogy muszáj akkor elvégezni, vagy később is érdemes, később is lehetséges.

2016. febr. 26. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!