Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ha nincs a fogorvostól pecsét...

Ha nincs a fogorvostól pecsét a kiskönyvben akkor ebből lehet később gond?

Figyelt kérdés
Voltam fogorvosnál, de akkor még nem volt meg a kiskönyvem, nem tudtam, hogy abba pecsételni kell. Most menjek vissza megint, hogy adjon pecsétet vagy nem vonnak el valami támogatást ez miatt?

2016. máj. 5. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Három gyerekem van. Egyiknél sem volt fogorvosi pecsétem. Kutya nem kérte. Az anyasági támogatás feltétele, hogy négyszer megjelenj a terhesgondozáson ill. A védőnőnél.
2016. máj. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
dehogy kell,ne aggódj,nem is kötelező elmenni fogorvoshoz terhesen,csak ajánlott! Én nem is voltam fogdokinál,mert amikor elmentem akkor még nem tudtam,hogy terhes vagyok,de rendben voltak a fogaim,így feleslegesnek tartottam 3-4 hónap múlva megint menni.Védőnőt kérdeztem,ő mondta ezeket,ha akarsz mész,ha nem nem.
2016. máj. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Dehogy. Én otthonhagytam a kiskönyvet mikor mentem szűrésre így pecsét sem lett. Senkit nem érdekelt.
2016. máj. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Dehogyis, a kiskönyvet be sem kell adni a támogatáshoz (anyasági), elég a doki/kórház által kiállított gondozási igazolás.


Amúgy nekem se volt fogdokis pecsétem, mert terhesség előtt voltam ellenőrzésen. Aztán vissza akartam vinni a kiskönyvet, hogy írjanak bele, de aztán elmentünk nyaralni és elsikkadt.

2016. máj. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A fogorvos a asját érdekedben javasolt, de nem kötelező. Ezért nem ellenőrzik.

A terhesség kivon kálciumot a fogakból, így nagyobb eséllyel lyukad ki, vagy alakul ki esetleg gyulladásos góc (az a magzatra nézve káros, ha találnak, érdemes kezeltetni mindkettőtök érdekében).

2016. máj. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!