Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mi a nagyobb gond, kezeletlen...

Mi a nagyobb gond, kezeletlen gomba vagy fölösleges canesten combi 7 hetesen?

Figyelt kérdés
Sürü(tudom hosszú ü, de nem engedi a bill.), nyúlós zselés sárgás-fehéres folyásom van, néha több, néha kevesebb és. Kicsit ég és viszket is, de nem tudom eldönteni, hogy belül vagy kívül(borotválva van). Az orvos azt mondta, a 12.hétig nem tanácsos kenetet venni, ha gondolom vegyek canesten combit. Tanács?
2015. dec. 16. 17:33
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
A kezeletlen gomba szerintem nagyobb baj.
2015. dec. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt tanácsolnám, hogy menj el egy normális orvoshoz, aki igen is vesz kenetet, ugyanis ilyen nincs, hogy 12. hétig nem tanácsos. Nekem 5 hetesen csinálták meg az esedékes éves rákszűrésemet, szóval nincs olyan, hogy nem ajánlott!

Viszont a sárgás folyás utalhat éppen baktériumra is, arra meg a Canestennel már bocs, de ki lehet törölni az ember fenekét, ugyanis az gombaölő! Nem jó baktériumra.

Viszont, hogy pontosan mi az, azt meg csak kenettenyésztéssel lehet eldönteni.

Szóval nincs olyan, hogy felesleges kezelés. Egy kezeletlen fertőzés az egész terhesség alatt, amennyiben ne adj isten felszálló fertőzés lenne, az a terhesség korai szakaszában, durva esetben vetélést, a terhesség későbbi szakaszában koraszülést okozhat. De ezt nyilván az orvos is tudja, csak nem érdekli.

És ezzel nem ijesztgetni akarlak, csak ezek tények. És persze, ettől még simán lehet csak gomba, de tenyésztéses vizsgálat nélkül ez lehet bármi. Vagy akár kevert fertőzés is.

Szóval szerintem menj el egy másik orvoshoz!

Meg aztán sajnos volt már hüvelyi fertőzésem és kínlódjon az orvos azokkal a tünetekkel még 5 hétig!!!

2015. dec. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk (Szeged, egyetemi klinika) terhesen panasz esetén nem várnak tenyésztés eredményre, bármilyen fertőzés gyanú esetén 10 napos gyógyszertári kúpot adnak, amiben gombaölő és széles spektrumú antibiotikum is van, tehát mindegy mi okozza a fertőzést, a kúp kinyírja. 10 hetesen kaptam ilyet sima színtelen, egyszerűen bővebb folyásra. Baromság, hogy 12. hét előtt nem lehet kenetet venni!
2015. dec. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%

A kezeletlen gombas fertozes felszallhat a mehig es elvetelhetsz.

A Canesten pedig 100 % osan biztonsagosan hasznalhato terhessegben.

2015. dec. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne kockáztass, sürgősen kezeltesd ki a gombát!
2015. dec. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Vegyél egy candida tesztet dm-ben, megcsinálod, ha pozitív, jöhet a canesten kombi. De ha nem akarsz macerázni használd nyugodtan a canestent, nem fog ártani, csak az applikátort ne használd.
2015. dec. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Elmentem másik orvoshoz, gomba. Nem canestent írt hanem mást. Hogy viszonyulnátok az első orvoshoz ezen túl?
2015. dec. 17. 17:49
 8/10 anonim ***** válasza:
Sehogy. Nem mennék többet hozzá. Innen látszik, hogy tesz rá nagy ívben rád.
2015. dec. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt gombám terhesség elejetől és az én orvosom sem írt fel kúpot,csak kezelést csinált.mondta,h ameddig. A12.hetet nem töltöm be nem ad kúpot.(volt előtte vetélésem lehet ezért)semmi bajunk nem lett.ja és nagyon jó,tapasztalt orvosom van.sztem ez orvosfüggő,h kiad és ki nem.
2015. dec. 18. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

> Nem engedi a bill.

Haha! minden Windowson be lehet állítani a magyar billentyűzetet!

2016. jan. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!