Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ti keresnétek emiatt másik...

Ti keresnétek emiatt másik nőgyógyászt?

Figyelt kérdés
Az orvosom első mondata a terhesség megállapítása után az volt, hogy a 9. hónap végéig maximum 1 kilót hízhatok, de inkább fogynom kéne, majd ő keres nekem egy diétát a szénhidrátot pedig felejtsem el. 170/65 vagyok, eddig nem gondoltam, hogy különösebb gond lenne velem, 38-as ruhákat hordok. Biztosan én vagyok túlérzékeny, de azóta bálnának érzem magam. Elgondolkodtam, hogy ha minden alkalommal hasonló beszólásai lesznek, végigszorongom a terhességemet? Ti keresnétek másik orvost?

2016. máj. 24. 13:41
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
28%

Nem lehet, hogy a zsírraktározásra gondolt? A hízás és a súlygyarapodás nem ugyanaz.


Illetve önmagában a magasság és a súly még kevés, mert nem mindegy, hogy izmos alkat nehezebb csontozattal, vagy testzsírral bőven ellátott testről beszélünk.


Az orvosválasztás viszont rajtad múlik, ahhoz járj, akiben szakmailag megbízol.

2016. máj. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy vmit félreértettél? Fura ez az egész így.
2016. máj. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos nem értettem félre, bár lehet, hogy a doki szeret drasztikusan fogalmazni. Szerintem normál alkat vagyok, 38-as méret, leginkább homokóra alkat. Amikor legutóbb ugyanilyen alkattal rákszűrésen voltam nála, akkor 10-15 kg fogyást javasolt. Most azt mondta, a saját súlyomból leadni kéne a terhesség alatt, hogy a végére a mostanihoz képest ne vagy max 1 kilóval legyen több. Magándoki amúgy és már szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy keresek valaki mást.
2016. máj. 24. 14:09
 14/26 anonim ***** válasza:
19%

igen, mi sem célszerűbb, mint terhesség alatt fogyókúrázni,úgy hogy leadj 10-15kg-t.

hülye az az ember ,keress mást.

amúgy semmi baj a súlyoddal. de gondolom ezt a párod is meg tudja erősíteni

2016. máj. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Biztos otthagynám. De szerintem azért nézte be, mert átlagnál magasabb vagy és azt hitte hogy az már hátasló, pedig a te súlyoddal nem! Keress másik orvost!
2016. máj. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
26%
Ne viccel, "ölni tudnék" a súlyodért, peidg alacsonyabb vagyok :) A dokim sosem szólt semmit, a végére 10 kilót híztam, ami le is ment szülés után. Keress emásik dokit, lehetetlen nem hízni terhesség alatt, én zsírba nem híztam, hisz minden lement a szüléssel, de akkoris ott a baba, magzatívz, méhlepény, vértöbblet és vízraktározás, stb.
2016. máj. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 Eszter76 ***** válasza:
69%

Azonnal keress másik dokit! Ez nem százas az tuti - esetleg NEKI ajánlhatsz egy pszichiátert, mert az anorexiás nőket szereti... :-D (10-15 kg fogyást javasolt a rákszűrésen!!! Atyaég!!! Hol él az a fickó??? Már akkor kerestem volna másik dokit az tuti...)

Te meg egyél rendesen, mert az nem túl jó, hogy nem bírsz lenyelni egy falatot sem. :-(

Gartula és boldog babavárást! :-)

2016. máj. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Már csak azért is keresnék másik orvost, mert ebből már így jó orvos-páciens kapcsolat nem lesz. Mindig szorongani fogsz. A nőgyógyásznak nem az a dolga hogy a súlyoddal foglalkozzon, arra ott van a védőnő. De szerintem is teljesen normál súllyal kezded.

Számomra is viccnek tűnik, mert eleve nem lehetséges, hogy csak 1 kg-ot hízhat valaki a 9 hónap alatt. Úgy tudom a baba súlyán kívül kb. 12 kg súlyszaporodás átlagos a terhesség végéig. Én is hasonló arányokkal bírok mint te, és a 7. hétig kb. 3 kg-ot szedtem fel. Erre rátett az életmódváltás és a kívánósság is. Sajnos én épp most vetélek, de neked sok sikert kívánok, és találj mielőbb egy normális orvost.

2016. máj. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
77%

10-15 kilót le kéne fogynod??? Az orvosi diplomáját vissza kéne venni..

Én ugyanekkora magassággal 55 kiló vagyok. Voltam egyszer 60 is, akkor már eléggé kis töltött galambnak éreztem magam. (Egyik barátnőm 170/62 és jobban néz ki, mint én..izom..)

Na de azért, amikor ingázik 2-3 kilós tartományban a súlyom és lemegy 53-ra, akkor már én szoktam aggódni, hogy teljesen lefogytam, összeestem. Olyankor jobban odafigyelek a kajára és visszaállok 55-56 kilóra.

A 170/50 az kórosan sovány!!! De sokaknál már az 55 kiló is nagyon kevés..engem is folyton piszkálnak a szüleim, hogy nagyon vékony vagyok.


Ami meg a terhességi hízást illeti.. Ja, mert majd biztos tudod befolyásolni a vizesedést. Ha annyit tanácsol (!!!), hogy 10 kilónál nem kéne többet hízni, az szerintem teljesen rendben van. Ha nem zabál az ember, akkor jó eséllyel nem is kellene ennél többet híznia. Persze megeshet, hogy a szervezetben történik valami változás, amitől aztán a levegőtől is hízol, mint írták már, de nem ez az általános.


Mindenképpen váltsál orvost, de egy életre!! Én a helyedben még be is olvasnék neki.

2016. máj. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

nekem volt egy súlyosabb betegségem 2 éve és nagyon sokat fogytam, ami nem nagyon jött vissza (40 kilósra :S) 48 kilósan kezdtem a terhességem, most a 30. héten +14 kilónál tartok :)

pont mondta a nőgyógyászom, hogy szerintem most értem el a normál súlyom és akkor innentől számoljuk a hízást. amúgy tényleg most érzem jól magam, és örülök, hogy nem károg emiatt senki, hanem figyelembe veszi, hogy honnan indultam :)


te szerintem teljesen jó súlyban vagy, vagyis ideális, úgyhogy nyugodtan hízzál 10 kiló körül, vagy többet :)

szerintem nagyon túl van ez mostanában lihegve

2016. máj. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!