Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ti keresnétek emiatt másik...

Ti keresnétek emiatt másik nőgyógyászt?

Figyelt kérdés
Az orvosom első mondata a terhesség megállapítása után az volt, hogy a 9. hónap végéig maximum 1 kilót hízhatok, de inkább fogynom kéne, majd ő keres nekem egy diétát a szénhidrátot pedig felejtsem el. 170/65 vagyok, eddig nem gondoltam, hogy különösebb gond lenne velem, 38-as ruhákat hordok. Biztosan én vagyok túlérzékeny, de azóta bálnának érzem magam. Elgondolkodtam, hogy ha minden alkalommal hasonló beszólásai lesznek, végigszorongom a terhességemet? Ti keresnétek másik orvost?

2016. máj. 24. 13:41
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Keress másikat szerintem is, az én orvosom is súlyparás volt, 178/60-al kezdtem, a terhesség feléig nem is híztam, mégis minden alkalommal elmondta, hogy max 8-10 kiló plusz legyen a vége, de inkább 8. Tényleg nem éreztem magam kövérnek, meg mindenki azt mondta csinos vagyok. 10 lett a vége, de frusztrált ez a dolog eléggé, amúgy minden másban nagyon jó orvos, így maradtam nála.
2016. máj. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Én a terhesség előtti években elhagytam magam, így 165/85(!) voltam a 12 heti védőnői vizsgálaton. Senki nem mondott rá semmit. A védőnő annyit tanácsolt,h jön a zöldség-gyümölcs időszaka azokból egyek sokat és a szénhidrátokból kevesebbet.

21 hetes múltam minden alkalommal megdicsér,h mindösszesen csak 1 kilót híztam eddig, de hogy megalázzanak a súlyom miatt még akkor is szörnyű lenne, ha tudnám, hogy igaza van... :(

2016. máj. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, kicsit megnyugodtam, hogy nem az én készülékemben van a hiba. Nem tervezek kettő helyett enni, próbálok egészségesen táplálkozni. Az édességet szerencsére egyáltalán nem szeretem. Abban viszont biztos vagyok, hogy nem fogom a következő hónapokat kalóriaszámlálgatással tölteni :-)
2016. máj. 24. 16:24
 24/26 anonim ***** válasza:
Az édességet én sem szeretem, de amikor terhes voltam, nagyon kívántam. Még nem tudhatod milyen agyament dolgok fognak eszedbe jutni :-) Minden esetre edd azt majd amit kívánsz.
2016. máj. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon durva.Én a 160cm-hez vagyok 50 kiló és még ehhez a magassághoz is vékony vagyok.Ez az orvos tuti nem komplett.Én a helyedben biztos,hogy a második ilyen megjegyzésére(ha nem az elsőre) kioktattam volna,hogy a 170 centimhez hova a nyavalyába fogyjak le 50 kilósra,nem akarok én anorexiás tinit játszani 20-on x évesen,és igazán elmondhatná,hogy melyik egyetemen tanítottak neki ilyet,már ha az egyetemi tanulmányaira alapozza a szakmai tanácsait és nem a Femina egészségrovatára.Persze megértem,hogy nem mindenki tud ilyen hirtelen reagálni egy ilyen beszólásra(meg sokan nyilván nem akarnak konfliktust,csak én vagyok ilyen nagyszájú,hogy nem tudom magamban tartani:D),hiszen azért ez egy elég nagy döfés egy nőnek,főleg ha éppen terhes és még azért azt is emészteni kell érzelmileg.Ezen ne is rágódj kedves kérdező,keress egy másik orvost,még rengeteg időd van találni egy normálisat,és boldog babavárát:)
2016. máj. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
26%

175/68 al kezdtem a terhesseget.engem vegig dicsert az orvosom.pedig hiztam.a vegere 14 kilot...hee??eeees???mar ujra 68 vagyok.ma 2honapos a torpem.csaszaros voltam tehat nem azert mert szules utan mar futottam.es most is eszek rendesen.terhesen csomoszor sutottem.hetente tobbszor is.kalacsot,csigat,fankot mikor mit.es sokat ettem beloluk.

Nem normalis ez a doki.soha tobbet ne menj hozza.csak stresszeled magad feleslegesen.

2016. máj. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!