Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Vércukorterhelés előtt mire...

Vércukorterhelés előtt mire kell figyelni?

Figyelt kérdés

Gondolom ne tömjek be 2 tábla csokit meg hasonlók, de konkrétan nem tudom, hány nappal előtte nem ajánlatos ilyesmiket enni.. meg mit lehet? vajaskenyér pl, vagy szendók, főtt étel is, csak ne csússzon be a rákóczitúrós?

szerdán megyek, holnap eszem-iszom sütizem lesz az irodában, mennyire merülhetek bele?


2016. máj. 29. 20:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Előtte 12 órával már nem lehet enni csak vizet inni. Bármit ehetsz előtte való nap is ugyan úgy ahogy szoktál akár sütit is, nem befolyásolja. Annyi, hogy ha reggel 7-re méssz akkor előző este 7 után már ne egyél.
2016. máj. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
érdekes, mert ezt nem mondta a védőnő, hogy ne lehetne enni :O annyit mondott, hogy ne sütizzek, csokizzak előtte nem, meg hogy majd addig részletesen megbeszéljük, de már nem tudok menni hozzá előtte.
2016. máj. 29. 21:44
 3/11 anonim ***** válasza:
nekem holnap lesz, szabad előző nap is enni bármeddig, mint egy sima vérvétel előtt, csak éhgyomorra kell menni.
2016. máj. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nagy dínom dánomot nekem nem javasolt a doki, nekem is hètfői napon kellett volna menni, de előtte hètvègèn esküvőre mentünk, így inkább áttettük a vèrvètelt szerdára. De előtte ugyanúgy lehet enni mint minden más napokon, reggel kell èhgyomorral menni.
2016. máj. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi! és a két vérvétel közt valóban inni sem lehet? nyilván nem kólát meg stb, de ásványvizet?
2016. máj. 29. 23:57
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a védőnő, hogy előtte este ha lehet, akkor ne lekváros vagy nutellás kenyeret vacsorázzak. Nekem azt mondta, hogy lehetőleg este 6 után már ne egyek, na mivel a fiammal fél 7kor vacsizunk, így 7től nem ettem.

Éhgyomorra mentem. Levették az első adag vért, cukros lötty, utána nekem nem lehetett enni-inni sem, még ásványvizet sem. 2 óra múlva levették a 2. adag vért, akkor mondták, hogy lehet már inni-enni.

De ez így volt az első terhességemnél is, pedig az 7 éve volt.

2016. máj. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
inni szabad kicsit közben, de csak sima vizet.
2016. máj. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Inni picit lehet pár kortyot utána, hogy ne legyél rosszul. Ha tudsz mozogj közben!
2016. máj. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem is azt javasolta a védőnő, hogy előző este ne szénhidrátot vacsorázzak. Én is úgy tudom, hogy max. pár korty vizet lehet inni, viszont mozogni sem nagyon szabad. 33 hkm (Nekem mondjuk nem cukros löttyöt kellett innom, hanem zsemle+tej kombináció volt, majd egy óra múlva volt újra vérvételem.)
2016. máj. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
ha ne szénhidrátot és ne cukrosat, akkor mit egyek?
2016. máj. 30. 21:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!