Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ma csináltam tesztet és...

Ma csináltam tesztet és pozitív lett. Mikor milyen vizsgálatokra kell menni és mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Tb alapon fogok orvoshoz járni nem magánrendelésre, de pl hallottam hogy a Down kor szűrés is fizetős. Mikor mi mennyibe kerül és milyen vizsgálatok lesznek?


(van már egy kis félretett pénzem, csak érdekel mennyire lesz elég)


2015. márc. 2. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Számold ki hány hetes vagy most, és az alapján kérj időpontot a nőgyógyászhoz. Úgy a 7-8. héten érdemes menni, akkor már van szívhang, és kiállítják az igazolást, amivel mehetsz a védőnőhöz.
2015. márc. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mielőtt ezen agyalsz el kéne menned h megállapítsa az orvos h jó helyen van e a baba.


Amúgy a 12. héten lehet kérni fizetős vizsgálatot, ez szinte minden kórházban más összeg, nálunk 10500,de van ahol 30 ezer. Ezt ott kell megkérdezni ahova járni fogsz. De többféle fizetős is van, nem kevés összegek.

2015. márc. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Gratulálok!

A down-szűrés ingyenes és a 16ik lesz. Ha nem magánrendelésre jársz akkor minden ingyenes kivéve ha szeretnél valamilyen tesztet, nekem aszt hiszem a kombinált teszt volt csak fizetős. Leghamarabb a 6ik héten érdemes elmenni először nem mert valószínűleg nem fog semmit látni az orvos, vagy kevesebbet mint szeretnél. 6ik héten már jó esélyell lesz szívhang is!Majd lesz egy vérvétel is (nálam a ik héten votl az első).

Uh-ok: 12ik,18ik, 32ik,és a végén lesznek. Pontosan majd ugyis az orvos mondja,hogy mikor menj.

[link]

2015. márc. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm széepn, már túl vagyok az időpont kérésen jővőhét péntekre kaptam időpontot, mert 1 hét késés után teszteltem és akkor már látszódnia kell.


Teljesen pozitívan állok az egészhez, nem lesz a picivel baj :)

2015. márc. 2. 12:21
 5/7 anonim ***** válasza:
16. héten már nincs vérvétel, azt eltörölték. Persze ha fizetsz megcsinálják. Ez volt az afp. Combinált van amit a 12. héten csinálnak, ez viszont mint már írtam mindenhol más öszzeg.
2015. márc. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor igazából csak a babára kell költeni, meg nekem ruhára ha már nagyobb lesz pocakom :)
2015. márc. 2. 12:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én is TB-s rendelésre járok.

A nőgyógyászati vizsgálatok, terhesgondozás teljesen ingyenes illetve hát nem az, mert fizetjük a TB-t. :) A 12. heti ultrahangvizsgálatot is fedezi a biztosítás, csak a hozzá kapcsolódó vérvételt nem, ennek díja itt 10500 forint volt. Én is optimistán állok a terhességhez, de azért ezt a tesztet megcsináltattam én is, mert nem egy kifizethetetlen összeg, és az orvosok, védőnő is ajánlotta.


A többi kapcsolódó vizsgálatot is fedezi a biztosítás: vérvételeket, háziorvosi vizsgálatokat, védőnői konzultációt, és persze a szülést is.

2015. márc. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!