Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Orvosváltás lehetséges ebben...

Orvosváltás lehetséges ebben az esetben?

Figyelt kérdés

29 hetes terhességi hetet töltöm a héten.

A legutolsó UH a 18. heti genetikai UH volt mondván, nem ultrahangoznak ha nem muszáj. Több kismamától hallottam, hogy csak ez az orvos nem csinál UH-t, a többi ránéz a gyerekre, hogy jól fejlődik-e. Ebben az esetben kérhetem az asszisztenst (ha most sem lesz UH), hogy ne keddi napra adjon időpontot, mert másik orvoshoz szeretnék járni SZTK-n belül?

Azért jó lenne tudni, hogy megfelelő méretű a babám, és nem ártana, ha már a császáros hegemre is ránézne, hogy vékony-e vagy sem.


2016. jún. 6. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Természetesen lehetséges. Ám ha nincs indok, más se biztos, hogy megultrahangoz. Felénk inkább magánrendelésen szoktak sűrűn uh-zni. Nekem is csak a kötelezők voltak + 1 4D.
2016. jún. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk össze-vissza vannak a dokik, így nem tudják biztosra mondani, hogy kihez adnak időpontot. Egyébként négy uh-t finanszíroz alapesetben az oep és a 18. heti után a 30-32 heti jön. Nekem sem volt közben uh-m (magánúton elmentünk babamoziba és ennyi).
2016. jún. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem nyugodtan kérj időpontot máshoz. Én anno választott orvosnál (privát rendelő) ugyanígy jártam, és nagyon megbántam azóta, hogy nem mentem át máshoz.

Az UH nem ártalmas a magzatra, sokkal inkább ártalmas, ha nem veszik észre, hogy több/kevesebb a magzatvíz, vagy valami fejlődési rendellenesség van, amely a 18. heti UH-n még nem látszott.

2016. jún. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehetséges,de felesleges szerintem is..3. Terhessegem,3 dokim,elozot is nala szultem már,o nem csinal uh-t ,de semmi penzert nem cserelnem le..

Nekem most amugy sokat kellett jarnom,mfele okokbol es legutobb már a szonografus is "röhögött"h lassan berletet valthatok,mert a 15. Heten túl voltam 5 v. 6 ultrahangon,holott egesz terhesseg alatt nincs szukseg ennyire..amikor "raneznek" kb. A kismama megnyugtatasa miatt van csak,en legalabbis igy vettem eszre..

2016. jún. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
SZTK-ban szerintem ez nem lehetséges, az vizsgál aki pont bent van nem? Főleg hogy jönnek a nyári szabadságolások.
2016. jún. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Minden nap megvan, melyik nap melyik doki van állandón. De most UH volt, és a doki is rendes volt. Már nem variálok :) A lényeg, hogy rendesen fejlődik a pici, most már nyugodt vagyok. De ez a 10 hét kiesés nekem sok volt, hogy nem lett ránézve.... :)

2016. jún. 9. 07:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!