Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kombinált teszt eredményemben...

Kombinált teszt eredményemben a Down kór életkori kockázata 1:255 (36 éves vagyok,3. terhességem), Számított kockázat (Magzat A) 1:5090 Ez így elfogadható?

Figyelt kérdés

A többi eredmény:

Edwards :

Életkori kockázat: 1:3004

Számított kockázat: 1:20000

Patau:

Életkori kockázat: 1:7071

Számított kockázat: 1:20000

Szabad béta hcg 45,50 IU/L 0,57 MoM

PAPP-A 3,50 IU/L 2,82 MoM

NT:1,3

Orrcsont látható

A terhességi kor biometriai adatok alapján 13 hét 2 nap.

Szűrés eredménye negatív.

Tudom ezek csak kockázati adatok és hogy miért nem az orvost kérdezem? Mert akihez járok sztk-s nőgyógyász azt mondta ő nem ért hozzá.:/


2016. márc. 24. 16:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
36%

Nekem a down 1023 lett szintén 36 éves vagyok és 3. terhesség, a többi értéked az nagyon jó, de a down-t nagyon kicsi, hiszen 250 a határ. Engem már az 1023 miatt is elküldött genetikára, illetve szívultrahangra. (nt 2,2 volt a 12. héten). Egyébként minden eredményen tökéletes, az uh-ok is. Orrcsont nekem is szépen rajzolódott, meg minden testrésze stb, most a 19. heti uh-on a szíve is szépen látszott, tehát elvileg nem lesz gond a szívultrahangon sem (oda jövő hétre kaptam időpontot - János Kórházba), de a dokim azt mondta, hogy ha már van lehetőség csináltassuk meg.

Egyébként szerintem nincs miért izgulnod. És itt valóban az számít, hogy ha valóban down-os lenne elvetetnéd-e vagy sem, ha mindenképpen megtartanád, akkor nincs "értelme" sehová se menni, ha nem akkor igen. Bár nálam ugye nem merült fel ez a kérdés, de azért elmentünk.

2016. márc. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Genetikussal tudsz egyeztetni, be tud utalni a háziorvosod és a nődokid is. Neked az életkori kockázataid a magasak, de a magzati kockázataid nem azok. Bár nem tökéletesek, de nem is magas kockázatúak.


A genetikustól tenném függővé a dolgot. Nekem 1:220 lett a kockázatom, mi csináltattunk amniót. De van ezernyi lehetőség, pl. Nifty, Prenatest. Van most egy újabb is, sajna nem tudom a nevét. Majd a genetikus segít eldönteni nektek.


(a miénk egészséges lett)

2016. márc. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Neked az életkori volt annyi? És a magzati kockázatod mennyi volt? Mert az meg nem olyan alacsony.

Nem tudom kihez forduljak,mert ez az orvos nem ért hozzá,azt mondta. :/

2016. márc. 24. 16:29
 4/19 A kérdező kommentje:
A házi orvosomra se hiszem hogy számíthatok ebben a kérdésben. :/ Most 15+4 hetes vagyok kiskönyv szerint,UH szerint 1 héttel több.
2016. márc. 24. 16:31
 5/19 anonim ***** válasza:

életkori: 1:1100, én csak 28 vagyok. Ha budapesti vagy, vagy van lehetőséged eljönni, tudom ajánlani az én genetikusomat. ha bemondod a recepción, hogy mi a helyzet, a telefonban, nem kell várnod időpontra sokat, ez tuti!


ha szeretnél szakemberrel beszélni.

2016. márc. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm 2-es neked is!

Hol csinálták az amniót?

1-es,neked is volt amnió?

2016. márc. 24. 16:33
 7/19 A kérdező kommentje:
Nem vagyok pesti,de lehet meg tudnám oldani,hogy felmenjek.Elküldenéd nekem a nevet,címet,telefonszámot?Köszönöm szépen!
2016. márc. 24. 16:35
 8/19 anonim ***** válasza:
88%

Istenem, komolyan nem ertem miert nem lehet ennyi idosen ertelmezni egy leletet!

Az eketkori kockazat FIX!!!!! Aki 36 eves, annak 1:255-hoz. Mert ennyi idos. 20 evesen 1:1450-hez pl.

A TE (pontosabban a magzat) kockazata BARMILYEN MEGLEPO, ahogy a lelet is irja a szamitott kockazat MAGZAT A eredmenye.


A szures eredmenye NEGATIV pedig azt jrlenti, hogy..... NEGATIV.


Ezek nyilvsn nem bizonyossagok, hanem viszonyszamok. De annak jok!

2016. márc. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nekem a Maternityn csinálta Prof. Dr. Papp Zoltán. Nagyon elégedettek voltunk, 5 nap múlva lett eredmény. Korrekt volt az egész hozzáállás, jó hangulatú volt maga a dolog, a férjem is bejöhetett. Megnyugtatásul babamozink is volt utána, grátisz.:) NAGYON megérte!


Egyébként furcsa az élet, előtte volt ott már egy dokim, aki átpasszolt a genetikusnak a rossz eredmény miatt és soha többé még csak nem is találkoztunk vele terhességem alatt...:S Végül, a genetikus akart minket, vinni a terhesgondozásomat, és ő végezte a császáromat is 3 hete. Imádtuk őt!

2016. márc. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm 8-as neked is a választ,bocs hogy az ember aggódik,pláne,hogy a nőgyógyász meg se nézte az eredményt,mert ő úgysem ért hozzá.Ezért kérdeztem az elsőt,hogy neki az az eredmény életkori volt-e (habár én is így gondoltam,hogy az fix,de nem volt még ilyen tesztem és senki nem magyarázott el SEMMIT),mert ha magzati,azt az enyémet én is viszonylag jónak találnám az övéhez képest is.

De gondolkozom,hogy elmegyek az eredménnyel magán nőgyógyászhoz is.

9-es,köszönöm szépen,ha egy másik orvos,aki ért hozzá javasol genetikust,akkor elképzelhető,hogy megkeresem a professzort.Még annyit,mennyibe került a vizsgálat?Köszönöm!

2016. márc. 24. 16:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!