Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az alábbi ultrahang lelet...

Az alábbi ultrahang lelet eredményei 18+0 hetes magzat esetében megfelelőek?

Figyelt kérdés

BPD: 44 mm.

OEP: 50 mm

Thorax: 40mm

EHR: 142/min

Orrcsont: 9,5 mm


Zárt mellkas és hasfal. Gyomor és hólyagtelítődés látható, épnek tűnő gerinc. Épnek tűnő végtagok. Kp magzatvíz. Mellső fali lepény.

Grav.s.: 18.



Az OEP és a thorax mit jelent?


Fogadott orvosom van, kérni szerettem volna tőle egy ultrahang képet, de azt mondta, hogy nem ad, mert a baba már nem fér bele egészben a képbe. 18 hetesen még bele szokott férni egészben is, nem? Vagy már ilyenkor akkorák, hogy nem látszana a képen, csak egy részlet, pl az arca?



#ultrahang #18 hetes magzat #18 hetes kismama #ultrahang lelet
2015. márc. 9. 16:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ilyen fogadott orvosnak egy fillért se adnék.. mi az hogy nem ad képet?? áááá.. Nekem 17 hetesen volt babamozim és belefért tökéletesen egyben a képbe, és ha nem fér bele csak a 3/4-e? kit érdekel, akkor is tök cuki és kell!Az orvosod ráadésul el sem magyarázta hogy mit rit le a papírra??

throax mellkas körfogat azthiszem

2015. márc. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez baromsag, boven belefer a kepbe ilyenkor meg! Bar lehet gepfuggo, nem tudom, de en eddig 3 helyen voltam uh-n, legutobb 18bhetesen, boven benne volt a baba a kepben :/ szerintem normalisak az ertekek, de a dokid nem mondott semmit?
2015. márc. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem már 16 hetesen sem fért bele a képbe egészben (sima uh-n, a 4d ultrahang az más tészta), viszont a fejéről kaptam képet ettől függetlenül!


Az OEP-ről csak az Országos Egészségpénztár jut eszembe. :)

Amúgy az OFD-t szokták megadni (ez a fej hossza), és 18 hetesen az 50 mm pont stimmelne. Nem lehet, hogy csak elírta a doki az OEP-et?


Thorax: mellkas körfogat.


Jók az adatok amúgy.

2015. márc. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Ezek szerint akkor tenyleg gepfuggo, en sem 4d-n voltam, hanem siman, de belefert a csajszim :) ettol fuggetlenul adhatott volna neked kepet :/
2015. márc. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Nem magyarázta el, hogy miket írt a papírra, eddig egyszer sem, neten néztem utána, vagy védőnőt kérdeztem meg.

A kép nekem is fontos lett volna, még ha csak az arca látszódik is, mert a párom kamionsofőr és nem tudott eljönni az uh-ra. :(


Asszisztens írta az adatokat, lehetséges, hogy elírta :)



26-án megyek 20 hetes genetikai uh-ra, remélem ott jobban megnézik és talán kapok képet is.

2015. márc. 9. 16:24
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha nem kapsz képet, fotózd le a monitort! Egyszer én is azt csináltam! :)
2015. márc. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kerdezd meg elore, hogy adnak-e. Van, ahol fizetni kell erte, de nem ajanljak fel maguktol, ugyhogy mindenkepp kerdezz ra! Ha nem adnak, fotozd le, ahogy az elozo mondta :) az ellen biztos nem lesz kifogasuk :)
2015. márc. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Itt nem kell fizetni érte külön.

De jó ötlet a telefonnal lefényképezni :)

2015. márc. 9. 16:45
 9/11 anonim válasza:
Én épp tegnap voltam genetikai uh-n Pesten az 1-es számú klinikán 2 ajtón lehetett bemenni uh-ra. Engem épp oda hí vtak be, ahol nem kaptam képet. Kicsit lekezelő volt az orvos, így mérgemben el is felejtettem kérni képet (úgy is megyek jöv. héten magándokihoz gondoltam legyenek egy papírral többek), a másik ajtón viszont képpel együtt jöttek ki a kismamák és nem is kérték, az orvos magától adta. Úgy látszik ott doki válogatja. :/
2015. márc. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

2.: Igen, gépfüggő. Nálunk sem fér bele a 17-18 hetes.



BPD a fej átmérő. OEP elírás lehet. Thoraxot mondták a többiek. EHR is FHR és a szívritmust jelenti. Többi is jó.

2015. márc. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!