Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terhesgondozás szülészővel?

Terhesgondozás szülészővel?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy minden kórházban van-e olyan lehetőség, hogy szülésznő kísérje végig a terhesgondozást, amennyiben problémamentes a terhesség? És ha ez igaz, akkor a terhesgondozást hol végzi a szülésznő, az külön fizetős-e, kb milyen árak vannak/gondozás, illetve a szülésre mennyit adtok átlagban egy szülésznőnek?
2016. aug. 1. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
26%

szülésznő nem végezhet terhesgondozást, csak nőgyógyász. a szülésznő nem orvos, kell, hogy orvos is lássa a vérvételi eredményt, uh eredményt és az nst-ket.

szülésznő nagy segítség lehet, de ezek mellett

2016. aug. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én is így tudtam, de: [link]
2016. aug. 1. 14:11
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyelőre még nincs lehetőség arra, hogy minden kórházban végezhessenek várandós gondozást szülésznők (sőt, ahol végeznek, inkább az a kivétel). Inkább otthonszülést is vállaló bábapraxisokban elérhető a szülésznői várandós gondozás (ez fizetős), mivel a kórházakban még nem adták ki a kezükből ezt az orvosok. Bár már 2 éve hatályban van a rendelet, ami alapján alacsony rizikójú várandósokat gondozhatnak szülésznők is, ha a várandós így szeretné, egyelőre elég nyögvenyelős a megvalósítása (külföldön ugye ez bevett dolog, jól működik, itthon még mindig inkább az orvos segédjeiként tekintenek a szülésznőkre, kvázi ápolói munkát végeznek, szigorú felügyelettel, pedig a diplomájuk alkalmassá teszi őket az önálló munkavégzésre (várandós gondozásra, szüléskísérésre)). Szerintem még évek kellenek ahhoz, hogy nálunk is olajozottan működjön ez is...


Üdv: egy védőnő

2016. aug. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szent Imre nem kivétel véletlenül?
2016. aug. 1. 15:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Érdemes rákérdezni náluk, bár a szülészet osztályvezetőjének szemléletébe nem hiszem, hogy ez belefér (azért nem hosszabbított szerződést a természetességpárti orvosokkal/szülésznőkkel), de egy rákérdezést megér... Én inkább a Dél-Pestire (Jahn Ferenc kórház) tippelnék, hogy ott esetleg lehet, mivel Magyarországon hivatalosan az az egyetlen kórház, ahol a szülésznők egyedül, orvosi felügyelet nélkül kísérhetnek szülést.
2016. aug. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm!
2016. aug. 1. 15:26
 7/7 anonim ***** válasza:
Az első válasz nem igaz, két éve valóban végezhet terhesgondozást nem veszélyeztetett terhességnél. Én viszont maradok az orvosomnál az biztos.
2016. aug. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!