Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A kombinált 11hetes és 3...

A kombinált 11hetes és 3 napos terhességi tesztem nem lett jó. Amniocentézist javasolt az orvos. Én inkább a Verifi tesztet csináltatom meg. Ha az sem lesz jó, mire számíthatok?

Figyelt kérdés
2016. aug. 19. 09:03
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Genetikai tanácsadáson voltál már?

Nekem sem lett jó a kombinált teszt, én a Nifty tesztete akartam megcsináltatni, de lebeszélt a genetikus. Azt mondta, hiába írják mindenhol a vértesztek nem pontosak, ha az pozitív lenne, akkor is megcsinálják az amniot, biztos, ami biztos. Na, most ha a pozitív eredmény lehet fals, akkor a negatív is, gondolom.

Nekünk végül amnio lett, mert Edwards-ra is szűrni kellett, így a 16 héten csinálták, 18 héten kaptam eredményt.

De neked még lehet CVS-t is csinálni, azt 12 hetesen már megcsinálják, és az eredménye is hamarabb megvan.

2016. aug. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

Ha vértesztet csináltatsz, és az is pozitív lesz (=nem jó), akkor is kell amniocentézis, mielőtt megszülesztenek (legalábbis államiban és a Maternityben tudom, hogy így van). Ezért javasolta nekem a genetikus annak idején magas kockázatnál az amniót inkább. El kell dönteni, hogy az ember hisz-e benne, hogy egészséges a magzat, vagy nem. És hogy ennek megfelelően időhúzásnak tartja-e a vértesztet, vagy nem. Én úgy éreztem, ha beteg, nem szeretném hetekkel tovább magamban növeszteni a semmiért.:( (Végül a miénk egészséges lett.)


De tény, hogy az amniónak van vetélési kockázata (abban benne van mindenki, aki BÁRMILYEN okból elvesztette magzatát az amniótól a terhesség végéig, szóval kicsit csal azért), a vértesztnek meg nincsen.

2016. aug. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%

Nekem a korom miatt kell genetikai vizsgálat.

Én us féltem az amniotol, de a genetikus és az orvosom is rabeszélt. A vérből végzett tesztek eredménye nem megbízható szerintük. Sajnos hamis negatív eredmények is vannak, azaz mégis beteg baba született. Ezt nem merem megkockáztatni.

Az indukalt vetélés csak amnio vagy cvs eredményt követően lehetséges. Persze felek én is a vetélés kockazatától, de a férjemmel megbeszéltük, hogy az egészséges baba mindennel fontosabb.

2016. aug. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Kedves Kerdezo,

Megcsinaltattad vegul a Verifi tesztet? Erdekelne, de nem talalok rola tapasztalatokat, mennyire megbizhato , mennyi ido alatt jot meg az eredmeny es mennyire komolyan ertekelik ki. Koszi szepen!

2018. szept. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!