Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 17 hetes terhes vagyok és...

17 hetes terhes vagyok és 117kg. Létezik olyan jóminőségű ultrahang ami jól kivehető képet csinál a magzatról? Az orvosom azt mondta a kövérségem miatt nem tud jól látható képet adni nekem.

Figyelt kérdés
Világéletemben nagy súlyproblémával küzdöttem.Jött rá még egy pajzsmirigyalulműködés,ami által még jobban elhíztam.A terhességem előtt fogyokúrába kezdtem orvosi segítséggel,de ahogy lement rólam 6 kiló kiderült gyermeket várok.Örültem is neki,meg nem is az utóbbi a súlyom miatt,mert pont azért kezdtem neki a fogyókúrának,hogy teherbe essek, de jó lett volna 100kiló alá menni.115kilóval kezdtem a terhességem és a 4 hónap alatt 2kiló jött rám.Nagyon vigyázok és odafigyelek ne hízzak. De elég elkeserítő,hogy azért nem lehetek én is egy szép ultrahang fotó tulajdonosa a kis pocaklakómról mert kövér vagyok.A képek mind elmosódottak.
2016. szept. 20. 15:46
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Szerinten menj el egy magán ultrahangra. Ők kedvesebbek is meg nagyon jó minőségű gépeik vannak.

A rokonokom is 100 felett volt mikor teherbeesett és magán uhn szép képeket csináltak a kisfiáról.

2016. szept. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Béna a doki. 118 vagyok jelenleg és gyönyörűen láttam a kislányom arcát minap. :)

Nem a súlytól függ, hogy mit lát valaki egy ultrahangon.

2016. szept. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Jesszus.. menjetek el majd babamozira. 33 heteseb voltunk másodjára csodálatos képeket kaptunk, az én súlyom is ott korul volt mint a tiéd. :)
2016. szept. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A jesszust a dokira èrtettem :)
2016. szept. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Keress fel egy dietetikust (magánban javaslom, oda nem több hónap a várakozási idő), kérj 180-as Ch diétára teljes oktatást és szigorúan tartsd be. Így a terhesség veszélyeztetése nélkül fogyni fogsz, ráadásul egészségesebben is táplálkozol majd.


Emellé nagyobb sétákat javasolnék, mert új sportba terhesség alatt nem javallott belekezdeni, de a mozgás kell a fogyáshoz. Milyen magas vagy?

2016. szept. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%

Ez attól függ ki hova hízik. Lehet valakinek jól látszik mert nem hasonvan a zsír nagy része aki hasra hízik annak me nem látszik.


Viszont a súlyodra figyelned kén 4 hónap alatt ha normálisan eszel fogynod kellett volna.

2016. szept. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha esetleg bp-i vagy, akkor a Margit kórházat tudom ajánlani, a nem fizetős rendelésen is igen jó gépük van. A kötelező protokoll miatt ugyan ráírták az első két leletemre, hogy a vastag hasfal miatt nem jól látható, de a szonográfust kérdezve erről megnyugtatott, hogy ez csak protokoll, és igenis jól láttuk a babát, ő is, mi is.

Bár én nem vagyok súlyra ennyi (de csak 160 cm), mikor éppen kezdték kivizsgálni, hogy mi a fenétől híztam 18-20 hónap alatt közel 20 kilót normális étkezés és nem passzív életmód mellett, majd a diéta és testmozgás hatására sem mozdult a súlyom, nos akkor közbejött a kisfiunk. Sanszos, hogy IR és PM alulműködés kézenfogva, de ennek majd csak jövőre tudunk utánajárni.

Szóval helyzet az, hogy - mint az előző gyermekünkkel, most is GDM-es lettem a 26. hétre, és megint 180g CH diéta van. Hozzáteszem, hogy 87-el kezdtem, igaz elejétől próbáltam a 180g CH-hoz közeli étrendet produkálni, szóval a 26. hétre már csak 83,5 kiló voltam, most a 30. hét közepén meg csak 81 kg. Ahogy fentebb is írták, egyetértek, jó szívvel ajánlom tehát a 180-ast, egy jól tartható, nem éhezős és kiegyensúlyozott diéta. Kb. 2 hét alatt hozzá is lehet szokni, aki rutinos még hamarabb átáll. Én már visszasírom a 180-ast, mert már le kellett vinni 160-ra :)

És ismét, HA bp-i vagy, akkor a Margitban részemről nagyon meg vagyok elégedve a dietetikus hölggyel. De aki írta neked, hogy magán dietetikus, annak is teljesen igaza van, bár fizetős, de több ideje van rád, és sok helyen van távkonzultációra is lehetőséged.

2016. szept. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat,asszem orvost is váltok,mert nem csak az ultrahang készülékkel van a gond.Az orvosom azt mondta nem szabad diétáznom,de vigyázzak,hogy 4-5 kg-nál többet ne hízzak.Eddig 2 kg jött fel és 4 hónapos és egy hetes vagyok.Ebben az ütemben szerintem még menni is fog ezt betartani,viszont amit ma művelt a vizsgálaton az kiakasztott.Hozzáteszem én németországba élek és itt fizetni kell az ultrahangos vizsgálatért.Fizettem érte ,de nem kaptam csak egy elmosódott képet,és még a baba méretét se tudtam meg.Semmilyen pontos információt nem kaptam,csak azt hogy minden rendeben van.Egyébként a cukrommal sincs baj,a vérnyomásom is normális,szóval gondolom ezért nem akart diétára fogni.
2016. szept. 20. 21:41
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja még azt hozzáteszem,hogy tavaly elvetéltem,és 40 éves vagyok.
2016. szept. 20. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!