Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A vérvételnél kérik a terhes...

A vérvételnél kérik a terhes kiskönyvet is?

Figyelt kérdés
Egy napra szeretnék mindent bezsúfolni. Reggel a vérvétellel kezdeném, utána 11-től rendel a védőnő, aki oda tudja majd adni a kiskönyvet. Nem tudom, hogy a vérvételnél is kellene-e a könyv. Ha marad időm, a kettő közt még az EKG-t is elintézném. Mindkét helyre írt beutalót a nőgyógyászom.
2016. nov. 24. 13:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egész terhesség alatt nekem csak az ultrahangoknál és az nst-knél kérték el.

De bizonyára helyfüggő is.

(Ahogy az is, hogy nálunk sehol nem fogadnak időpont nélkül - pl. ekg).

2016. nov. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

én azt hittem, a kiskönyvbe írják be az eredményeket: EKG, vérvétel, vagy éppen a háziorvosi vizsgálat.

Nálunk csak beutaló kell az EKG-ra, érkezési sorrend van.

2016. nov. 24. 13:12
 3/9 anonim ***** válasza:

Ekg bal nem kertek. Vervetelnel sem. Csak oda adtam a beutalot. Am is a kiskonyvbe csak a doki meg a vedono ir.


Mikor vervetelre mesz, meg nincs eredmeny, tehat nincs mit beleirni a kiskonyvedbe.

Beutalot oda adod es ennyi.

2016. nov. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk kérték a kiskönyvet,a leletkiadásnál is mikor az első vérvételen voltam, belepecsételték a vércsoportot...
2016. nov. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk nem kérik a kiskönyvet sem a vérvételnél, sem az EKG-nál. Az eredményeket meg majd a védőnő fogja beírni a kiskönyve, nem a laborosok szórakoznak ezzel. Pláne, hogy mikor mész csak leveszik a vért, eredmény még nincs. Megkapod az eredményeket, azokat viszed a védőnőhöz, és majd ő beírja.
2016. nov. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha központi laborba mész beutalóval, akkor nem. Nálunk a szülészeti épület vérvételi helyén kérik. De mindenre megkaptad? Általános labor, vércsoport meghatározás, szifilisz meg egy másik betegség szűrésére is? Nekem mindre egyszerre vették le volt nálam 1 rendes beutaló a többi pedig a kiskönyves beutaló fénymásolata volt.
2016. nov. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszönöm, akkor megpróbálkozom a vérvétellel.

4 beutalót kaptam, ebből 3 vérvétel, egy EKG.

2016. nov. 24. 13:29
 8/9 A kérdező kommentje:
arra is gondoltam, hogy ez elején, még a vérvétel előtt, amikor felveszik az adatokat és a beutalót ellenőrzik, akkor elkérik a kiskönyvet is.
2016. nov. 24. 13:31
 9/9 anonim ***** válasza:
nálunk kérik a kis könyvet, de csak azért, mert a kismamákat soron kívül behívják.
2016. nov. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!