Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Nektek mikor kellett először...

Nektek mikor kellett először felkeresni a védőnőt aki kiállította a kiskönyvet?

Figyelt kérdés

Első terhességem alatt nem is tudtam, hogy ez a védőnő dolga, volt papírom a hét hetes élő terhességről, de az orvos nem mondta hogy akkor menjek azonnal avédőnőhöz. Közeli ismerősök között nem volt friss anyuka, akivel meg ilyen terhesgondozási dolgokkal kapcsolatban tudtam beszélni, ő már 15 éve szült. Ő még az orvostól kapta a kiskönyvet, én is vártam mikor kapom. Aztán 8 hetesen kórházba kerültem, és oltári nagy lecseszést kaptam, hogy mi azhogy 8 hetesen még nincs. Ez volt 2 éve.

Most másik városban élek, most hat hetes élő embrióról van papírom, de az orvos azt mondta még 3 hét múlvamenjek vissza UH-ra, és majd csak aztán a védőnőhöz. Tehát akkor most meg még a 9 hét sem késő? Tudom, mindenhol máshogy van biztos, annyira nem is fontos igazából (bár azt nem tudom hogy akkor így eljutok-e még az első trimeszteri vérvételre ), csak érdekel hogy másnál ez hogy működik.


2017. jan. 22. 15:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Nekem azt mondták, hogy a 12. hétig kell menni és én nem hamarkodtam el, mentem a 12. héten, senkinek semmi kifogása nem volt.
2017. jan. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%

Első babámnál 9 hetesen mentem volna de nem volt védőnő és 1 héttel később jutottam el 10 hetesen de senki egy rossz szót sem szólt, simán ráért az akkor is.

Most 7 hetesen voltam, éppen így jött ki a lépés, de szerintem teljesen mindegy, jó az 6 meg 11 hetesen is.

2017. jan. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
62%

14 hetesen voltam, egy rossz szó nem ért. Mondjuk addig már megvolt magán úton a kombinált eredménye.


Egyébként nálunk a kórházban sose kérték a könyvet.

2017. jan. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%

7+1 hetesen kaptam a beutalót az orvostól (amikor már volt pulzálás).

8. hetet pont betöltöttem már mire utolértem a védőnőt (sose volt benn, "céges" mobilja nincs).

10. hétre beszéltük meg az első találkozót, akkor állította ki a kis könyvemet. Két hét múlva jött látogatóba is már, hozzá 4 hetente járok.


Ezeket kaptam tőle, tájékoztató anyagként:

[link]

[link]

2017. jan. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
39%
Én is 7 hetesen kaptam a beutalót, de az ünnepek miatt 10 hetes voltam, mire fogadni tudott. Nem volt belőle gond, bár a dokim rákérdezett, hogy miért nem voltam még. Amikor elmeséltem, hogy nem saját hibámból alakult így, akkor megenyhült.
2017. jan. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%
11 hetesen jutottam el hozzà. Senkinek nem volt egy rossz szava sem, a dokim annyit mondott, hogy a 12 hetes uh-ra ha lehet, legyen meg.
2017. jan. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%

Ti kaptatok beutalót az orvostól a védőnőhöz? Mert én csak egy leletett kaptam amin rajta van, h 7hetes a picikém és dobog a szíve.. mondta a doki h lassan keresem fel a védőnőt.

Szerintetek elég a lelet?

2017. jan. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor ezek szerint csak az előző helyen volt olyan fontos. Érdekes, előző terhességem alatt a védőnő adott beutalókat az vorvosokhoz, nem fordítva. Itt nem tudom hogy lesz, még nagyon az elején vagyok.
2017. jan. 22. 19:18
 9/17 anonim ***** válasza:
51%

# 4 vagyok.



# 7 elvileg elég lehet a lelet. Neki tulajdonképpen csak az a lényeg, hogy orvos által igazolt legyen a terhesség. Hivatalosan kell beutaló. De nálam szóvá is tette a védőnő, hogy meglepő, hogy végre valakinek adtak beutalót.


Kérdező:

Hallottam már én is olyanról itt, akinek a védőnő adta a beutalókat, szerintem a többség a háziorvosától, esetleg a nőgyógyászától kapja, a kis könyvben is háziorvos szerepel. [link]

Én pl. nem is kapok beutalót, mert a dokim intézi, csak mondja az időpontot, hogy mikor-hova.

2017. jan. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Védőnőhöz először akkor érdemes menni ha az orvos már állított ki papírt a terhességről

Ennek hiányában nem tud terhesgondozásba venni (csak nővédelmi gondozásb)

Elvileg a védőnőnek meg kellene látogatni az első trineszterben azaz a 12. hétig de ha ez nem jön össze sincs világ vége

Jahh és nem kell hozzá beutaló

Ha nem tudod kinek a körzetébe tartozol a tanácsadóban a lakcímed alapján meg tudják mondani :)

2017. jan. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!