Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Pecsétekről mondanátok valamit?

Pecsétekről mondanátok valamit?

Figyelt kérdés
Nem értem, miért de 1 pecsétet kaptam csak, attól a dokitól aki elment most, az új nem adott pedig vittem minden leletem, a 18. heti ultrahangra se kaptam, se az integrált tesztre, igazából talán az első terhesgondozáson kaptam egyet és ennyi. Azt mondta a hölgy aki csinálja a terhesgondozást, hogy ne aggódjak lesz hetente nst, de most addig nem is akarnak semmire adni? Ha eljárok mindenre (sőt, több vizsgálatra mint ami előírt) nehogy már ne kapjak semmi juttatást mert. Valaki van aki hasonlóan van? Nincs fogadott orvosom. 28 hkm

2017. febr. 1. 06:30
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Bocsánat, kiegészíteném. Ezek a pecsétek csak az egyszeri anyasági támogatás miatt fontosak? Nekem azt mondták, hogy semmi támogatás nem jár (családi, gyes) ha nincsenek meg. Holnap megkérdezem a védőnőt de érdekelne ki hogy tudja?
2017. febr. 1. 06:44
 2/16 anonim ***** válasza:
38%
Konkrétan egy pecsét se kell. Nem azt fogják számolgatni. Eljársz a terhesgondozásra, meg vannak a papírjaid róla és kész. A védőnőn kívül soha senkit nem érdekelt a könyvem és még ő sem pecsételt, viszont az új tv szerint ő állítja ki az igazolást az anyaságihoz. A többihez meg eleve nem kell.
2017. febr. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

Egyszeri anyaságihoz kellenek csak a pecsétek.Minimum 4db.

Az igazolást a kiskönyv alapján állitják ki.Ha az orvosok nem pecsételneka védőnőnek akkor is kellene amikir pl súlymérésre stb mész hozzá.

2017. febr. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Védőnő nehezen pecsételne, amikor pecsétje sincs. Legalábbis a miénknek (eddig kettő volt, egyiknek se volt).
2017. febr. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

hivatalos megfogalmazásban ez van (nem pecsét):

"Anyasági támogatásra a szülést követően az az édesanya jogosult, aki terhessége alatt legalább négy alkalommal – koraszülés esetén legalább egyszer – részt vett terhes gondozáson."



Az integrált tesztért és a kötelező vizsgálatokért (pl. 18. heti UH) nem fogsz kapni a kis könyvbe bejegyzést, ill. a védőnő firkantja be utólag az eredményt. Ott mindig leletet kapok, külön, A/4-es lapon.

Nekem csak a védőnő pecsétel és terhesgondozáson a dokim, akihez havonta járok, a kis könyv 8. oldalától, "Várandósgondozásban részt vevők bejegyzései" résznél.

2017. febr. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%
Az én védőnőmnek van pecsétje pl., mindig használja is.
2017. febr. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%
Nekem minden alkalommal pecsételt a védőnő illetve a fogadott orvosom. Csak az egyszeri anyasági támogatáshoz kell megjelenned 4x terhesgondozáson, ez a 4 pecsét, ugyanis a védőnőnek lekellene pecsételnie a kiskönyvedben hogy ott voltál.
2017. febr. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Igen, a védőnőm pecsétel rendesen mindig, ő szólt is hogy nálunk szeretik a dokik elfelejteni. Nekem azt mondták 4 védőnői és 4 nőgyógyászati kell.
2017. febr. 1. 09:19
 9/16 anonim ***** válasza:
Összesen kell 4.
2017. febr. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Akkor ha van 3 a védőnőtől meg egy az előző orvostól akkor igazából meg is van?
2017. febr. 1. 11:48
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!