Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A teljes terhesgondozást...

A teljes terhesgondozást magánúton csak magánklinikán lehet megcsinálni?

Figyelt kérdés

Konkrétan arra gondolok, hogy ha egy nőgyógyászhoz a magánrendelőjébe is járok el a terhesség alatt, akkor is ilyen vérvételekre meg egyéb vizsgálatokra, vagy majd a végén ctg-re stb. a sima kórházba kell bemászkálni, ugye? Tehát, ha én teljes mértékben ki akarom kerülni a kórházat, meg az "sztk rendelőt" akkor magánklinikára kell járnom, mert csak ott csinálnak meg mindent magánúton egy fedél alatt?

A szülésre már tudjuk, hogy magánba akarunk menni, most a többi érdekelne hogy van.


2017. febr. 23. 16:05
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Na, megnéztem, sokszor láttam már leginkább itt meg különböző fórumokon, hogy a védőnő kell, nem a védőnő kell, az orvos is jó, de majd jövőre már csak ez vagy az lesz jó, de a védőnő mindenképpen stb.


Az igénylőlapon konkrétan ez áll, hogy mellékletben mit kell csatolni:


"A várandósgondozást végző szülész-nőgyógyász, szülésznő vagy védőnő által kiadott igazolás a várandósgonodozáson

való részvétel számáról."


Tehát jelen állás szerint is teljesen mindegy, hogy az orvos, vagy a védőnő igazolja, a lényeg az, hogy meg legyen a négy alkalom várandósgondozás (koraszülöttnél egy is elég). Szóval hiába hungarikumoznak a védőnőkkel, meg akarják a fontosságukat növelni, azért odáig nem mentek el még mindig, hogy a terhesgonozást csak ő igazolhassa az ONYF felé. Mondjuk én tényleg csodálkoztam volna, mert azért - már elnézést - nem is sok mindent csinál, már az orvoshoz képest.

2017. febr. 24. 10:22
 12/12 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. szuper jó, hogy így van, ahogy beidézted. Rákerestem a terhesgondozásra, első találat: [link] En ezt a helyedben nem vállalnám egy órás autópályázással. A város, ahol en lakom, a varosi kórházba kell bemenni vervetelre, de a kismamák el vannak kulonítve, nem a varosi ossznepi betegekkel vannak, uh-ra is a vedono óra percre osztott be, nem kellett varni. CTG-n meg szabalyosan lecsesztek az embert, ha nem volt ott 5 perccel hamarabb... Oszinten sajnalom, hogy nem mindenutt egyforma a helyzet. Kivanom, hogy talalj helyben egy olyan maszek orvost, aki vegigkiseri a gondozasodat majd!
2017. febr. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!