Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ha nem magánúton megyek orvoshoz?

Ha nem magánúton megyek orvoshoz?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy ha sztk-s terhesgondozás mellett döntünk, akkor az hogyan is működik.

Aki megállapítja a terhességet, ő fog vizsgálni a szülésig? Vagy mindig aki épp bent van?

Első baba lesz, és nagyon gondolkozunk, hogy nem akarunk magánrendelésekre járni. Átlagos mindkettőnk keresete, és azt a több százezret, ami az orvos zsebében landolna a hónapok során, inkább költenénk a picire.

Illetve, hogy miket jó tudnom, mielőtt elmegyek az első vizsgálatra, hogy tényleg baba.

Előre is köszönöm


2016. júl. 18. 13:42
 1/10 anonim ***** válasza:
mindig az vizsgál az szt-ba aki éppen be lett osztva.én ezért mentem magándokihoz,mert nem akartam hogy mindig más vizsgáljon
2016. júl. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
illetve, ha mégis magánnőgyógyász mellett döntünk, mindenképp fel kell kérni a szüléshez?
2016. júl. 18. 14:11
 3/10 anonim ***** válasza:
Én mindig ugyanahhoz kértem időpontot az sztk-ban, így mindig ugyanaz a doki vizsgált egész terhesség alatt.
2016. júl. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nem kell feltétlen felkérni a szülésre. Nálunk 10e/vizsgálat, szülés előtt ha mondjuk csak a 12. héttől jársz hozzá, 6-7 vizsgálat. Ha olcsóbb orvost találsz, még annyi sem lesz a vége. Én magánba járok, a szüléshez is felkértem. Eddig 5x voltam nála, 30 hetes vagyok. A szülés 8-10 vizsgálat ára, de nem mondott konkrétat. Nekem megér ennyit, hogy ha odakerülök, az orvos egyből képben lesz, nem kell a kiskönyvet leleteket bogarásznia
2016. júl. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat.

#4 elég tudatlan vagyok még a témában, de ha magán mellett döntünk, akkor a kötelező vizsgálatok a kórházban zajlanak? vagy azok is fizetősek?

2016. júl. 18. 14:58
 6/10 anonim ***** válasza:
Én végig sztk alapon jártam, több doki is van, de akihez először mentem, végig hozzá jártam, mindig az ő rendelési idejére keresett nekem időpontot, és a terhesgondozáson is úgy kezeltek, mint az ő kismamáját. Kórházban már nem dolgozik, szülést nem vezet le, de az sztk-sok között van olyan, aki igen, gondolom, őket fel lehetett kérni szüléshez.
2016. júl. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem olyat tudsz csinálni, hogy mindig uahhoz mész az sztk-ba.

Szülésre nem kell felkérned, nem kötelező.

Ha ügyeletesnél szülsz biztos átnézi a papírjaidat, de erre van ideje bőven mert nem fogsz 5perc alatt megszülni.

Esetleg szülésznőt fogadj, az kevesebb költség (én a maternityben szülök és 50e Ft a szülésznő) és úgyis ő van veled végig. Orvos a kitolásnál kell ott legyen illetve a kitakarítást és a szuturat csinálja ő.

Persze ha van saját dokid, az "végig" ott van engem óránként nézett (nem mindig vizsgált).

Én nem szülnék saját orvos és szülésznő nélkül, de biztos vagyok benne, hogy ha nem lenne fogadott szülész és szülésznő akkor sem lenne semmi baj.

Nekem fontos tudnim, hogy van ott két ember aki csak azért van ott, hogy velem foglalkozzon, nem kell osztoznom rajtuk.

2016. júl. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Én az sztk-s rendelésre járok mindig ugyanahhoz a dokihoz. Ő ad új időpontot minden terhesgondozás végén. Minden alkalommal csinál ultrahangot is, a 12 héttől járok hozzá 4 hetente. Ügyeletesnél fogok szülni. Szerintem teljesen intézményfüggő, hogy ugyanaz a doki vizsgál-e. Ahova én járok, ott teljesen korrekt az ellátás.
2016. júl. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

4. vagyok

igen, ha magánba mész, az azt jelenti, hogy minden vizsgálatért fizetni kell. Az én orvosom bérel saját rendelőhelyet a kórházon belül, de vannak, akik pofátlan módon saját ügyeleti idejükre hívnak be a kórházba - ők mondjuk általában az olcsóbb, 5-7e ft-os kategória.

2016. júl. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
7/9 azért, mert magán orvosod és szülésznőd van, még simán lehet, hogy osztoznod kell rajtuk másokkal! Mivel mások is felkérik őket szüléshez, és ha pont egyszerre szültök 2-en vagy akár többen, ugyanaz történik, mintha ügyeletben szülnének többen egyszerre, és nekik is osztozniuk kell az ügyeleteseken ;)
2016. júl. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!