Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Genetikai vizsgálat a Bajcsy...

Genetikai vizsgálat a Bajcsy kórházban, mire lehet számítani?

Figyelt kérdés

Nem ehhez a kórházhoz tartozom, de beutaltak ide, mert a 18 hetes uh-n cisztát találtak a baba agyában. :( Mondták nem kell aggódni, mert ezek általában felszívódnak, de ez nyilván nem olyan könnyű.

Hogy zajlik egy ilyen vizsgálat? Itt is uh-t néznek majd? A párom bejöhet velem?


Előre is köszi a válaszokat.


2017. márc. 9. 08:50
 1/9 anonim ***** válasza:

A Bajcsy genetikai szakrendeléssel csak egy baj van: hogy irdatlanul sokan vannak, első alkalommal sokat kell várni.

DE: az ott dolgozókról csak szuperlatívuszokban tudok nyilatkozni. Emberileg és szakmailag is egy fantasztikus színfoltja a magyar egészségügynek.

Ultrahang természetesen van, az ország legjobb szakemberei végzik. (A doktornő, aki nekem a 12. heti genetikai UH-mat végezte mondta, hogy aki a Bajcsyban vizsgált, az országban a legjobbnak számít.)

Azt sajnos nem tudom, hogy a párod bemehet-e, de szerintem inkább ne, mert itt annyira nem a "mozizásról" szól a dolog, eléggé futószalagon zajlik.

2017. márc. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi, szóval akkor itt biztosan jó kezekben van az ember szakmailag, ez tényleg megnyugtató.

A párom nem a mozizás miatt szeretne jönni, hanem kb jobban aggódik nálam is és szeretné hallani pontosan mit mond a doki, sajnos én nem mindig tudom úgy előadni, amit mondtak, ő meg ért egy kicsit az "egészségügyi nyelvhez". De ha nem jöhet be, akkor nem viszem magammal, hogy üljön ott ő is órákat feleslegesen, arra sajnos számítok, hogy rámegy a napom a programra, de nembaj, csak mondjanak valamit, hogy mivan a picivel. :S

2017. márc. 9. 10:22
 3/9 anonim ***** válasza:

Úgy emlékszem, amikor időpontot kértem, akkor nekem mondták is, hogy lehetőleg ne vigyem a párom, úgyhogy nem is jött velem. (A hosszú várakozás miatt javasolták, hogy inkább könyvet vigyek, lehetőleg jó vaskosat.)

Elsőre tényleg nagyon sokat kellett várni, de mikor visszamentem, már lényegesen kevesebbet, erre figyelnek, hogy lehetőleg csak egyszer kelljen végigülni a sort.


Van egy beszélgetés és utána ultrahang. A genetikussal érdemes a részleteket megbeszélni, tapasztalataim szerint az ultrahangosok annyira nem közlékenyek. Én Imrei Júliánál voltam, ő egy tünemény!!! Ha valamit nem értesz, kérdezd nyugodtan, biztos lehetsz benne, hogy kielégítő választ kapsz.

2017. márc. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Genetikai tanácsadásra küldtek vagy vizsgálatra? Biztos, hogy nem amniocentézisről van szó?
2017. márc. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)


Az áll a beutalón, hogy: Kérjük fent nevezett szakvizsgálatát, véleményét!


Szóval nem tudom ez pontosan mit takar, de csak egy sima vizsgálatnak tűnik, aztán ha szükséges gondolom ők mondják hogyan tovább.

2017. márc. 9. 12:07
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Biztos hogy lesz UH, de előfordulhat, hogy előtte a genetikussal is beszélgetned kell. Ha a párod is elkísér, biztosan bemehet majd, nem szoktak ebből gondot csinálni.Igen, arra készülj, hogy sokat kell majd várnod (mert rengetegen vannak általában), vigyél kaját és olvasnivalót.

De ne aggódj, tényleg nagyon profik és kedvesek...én az utolsó terhességemnél úgy jártam oda, mintha haza mennék. Csak pozitívan tudok nyilatkozni a Bajcsy genetikáról, mert nagyon sokat köszönhetek nekik.

2017. márc. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
# 4: Mindenképpen genetikai tanácsadásra szól a beutaló, akkor is, ha egyértelműen invazív vizsgálat miatt kell menni. (Én anno CVS-re mentem már eleve, de így genetikai tanácsadásra szólt a beutalóm és volt beszélgetés, UH is, nem szúrással indítanak.) A kérdező esetében szerintem azért más a helyzet, nem biztos, hogy szúrás lesz belőle, de ha mégis, akkor is rutineljárásnak számít, amiről előzetesen részletes és alapos tájékoztatást kap a tanácsadáson.
2017. márc. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Mi volt? Végül vitted a párodat?
2017. márc. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek mégegyszer! :)


Igen voltam azóta a vizsgálaton, és nagy megnyugvás volt. Igaz 2 óra 15 percet vártam mire sorra kerültem, de nagyon aranyosak voltak, szóval megérte. Először beszélgetés volt, lerajzolta a doktornő (sajna a nevére nem emlékszem) a családfát, meg kérdezgetett volt-e betegség stb, de nem nagyon mentünk bele, mert nem emiatt utaltak be elsősorban. Utána volt az uh, Ferenczi doktor úr vizsgált, és nagyon alapos volt. Egyáltalán nem éreztem, hogy "futószalagon" lennék, mindent megmutatott, megszámoltuk még azt is, hogy megvannak-e az ujjacskák, kézen-lábon. A ciszta szerencsére már elkezdett felszívódni alig látszott, úgyhogy nincs semmi gond. :) A férjemet végül nem hívtam el, de ezt megbántam utólag. Majdnem mindenki párral volt, és simán lehetett mozizni is kicsit.

2017. márc. 20. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!