Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Szerintetek, ha a beutalókötel...

Szerintetek, ha a beutalóköteles diabetológiai szakrendelésre odamennék beutaló nélkül, hogy én csak étkezési tanácsadást szeretnék, akkor mit mondanának?

Figyelt kérdés
2017. máj. 25. 00:40
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Állami kórház állami rendeléséről van szó, nem magánról.)
2017. máj. 25. 00:40
 2/17 Andizsuzsi ***** válasza:
95%
Hogy menj vissza beutalóval.
2017. máj. 25. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%

Azt, hogy ez nem így működik.

Én beutalóval is úgy jártam, hogy októberben mentem, márciusra vártam a picit, és májusra kaptam volna időpontot. Mondtam, hogy esetleg előbb nincs egy "kicsivel"? Terhességi diabétesz, szóval szülés előtt...

Nincs. Menjek magánrendelésre, ha nekem ennyire sürgőss.

Utána a szülész akarta leszedni a fejem, mert nem voltam, hogy ha nekem ennyire nem fontos a baba egészsége, akkor el se vállal. Hiába mondtam, hogy nincs előbb időpont.

Úgyhogy kerestem egyet magánban. Nem ért egy fillért se. Addigra utánanéztem én, hogy mit és hogy ehetek, mértem a cukromat, és megoldottam.

2017. máj. 25. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
Terhességi cukorbeteg vagy? Ha igen, akkor a nőgyógyász ad beutalót terhességi diabetológiára. Ha nem vagy cukorbeteg, csak tanács kell,n akkor nem is a diabetológiai szakrendelés kell neked, hanem diétás szaktanácsadás. Ez nálunk minden második hét kedd délután van a kórházban, ide bárki mehet (nem kell hozzá se betegnek lenni, se beutaló, se semmi). Egyébként én többet tanultam netről mint a diabetológiai szakrendelésen és a dietetikusi szaktanácsadáson összesen.
2017. máj. 25. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Én is ugyanezt gondoltam, a magánorvosom ötlete volt. Nem vagyok terhességi cukros, de megelőzni szeretnénk és ezért kérnék étkezési tanácsot. Én egész másról érdeklődtem, tőle jött ez az ötlet. Meg is jegyeztem neki, hogy hát ne haragudjon, de én eddig úgy találtam, hogy az állami rendszerben, ha úgy megyek oda, hogy mindenem megvan, akkor is tudnak bunkók lenni, ha olyan napjuk van, nem még akkor, ha véletlen beutaló nélkül beállítok egy beutalóköteles helyre. Vagy van beutalóm, vagy oda se megyek, mert úgy se lesz semmi értelme, csak még el is küldenek a fenébe, lehetőleg úgy, mint egy idiótát. Úgy nézett rám, mintha flúgos lennék meg paranoiás, hogy így állok hozzájuk, mert ő nem hiszi, hogy elküldenének, meg miért viselkednének úgy. Elég komoly illúziói vannak szerintem.
2017. máj. 25. 07:46
 6/17 anonim ***** válasza:
84%
Nyilván azért beutalo köteles, mert nem szeretnék unatkozó besetalo páciensek fecserelni az időt. Pláne, hogy ilyen helyeken elég hosszú a várakozási idő is. Egyértelmű, hogy haza kuldenenek. Az orvosod valami alomvilagban él
2017. máj. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
30%

De van valami rizikó, ami miatt kialakulhat nálad terhességi cukorbetegség? Ir? Vagy halmozott cukorbetegség a családban? Vagy mi?

A diabetológiai szakrendelés elsősorban nem arra szolgál, hogy diétás tanácsokat adjon egy szakorvos, hanem megnézik a vizsgálati eredményeket, továbbküldenek dietetikushoz, megírják a beutalót a következő vérvételre, ha kell, akkor felírják a gyógyszereket és szükséges eszközöket. Nálunk a diabetológiai szakrendelésen szoros menetrend van (rengeteg a beteg és kevés az orvos mint mindenhol), akik először vannak ott mint terhességi cukrosok, nekik tartanak egy 5 perces gyorstalpalót összevonva, aztán egyesével átbeszélik, hogy kinél milyen a helyzet, milyen gyakran kell visszajárni. Nem is értem, hogyan gondolta a dokid, hogy oda csak úgy be lehet sétálni. Nálunk név szerint szólítanak mindenkit (előre időpontot is kell kérni) és ennyi. Megnézném az asszisztens arcát, amikor valaki ezzel odamegy, hogy a magánorvosa odaküldte, hogy beszélgessen a szakorvossal a helyes táplálkozásról a rendelési időben csak úgy. Mondjuk megismertem annyira azt a nőt, hogy tudjam, hogy azt válaszolná, hogy menj el magán diabetológushoz vagy magán dietetikushoz és rád csapná az ajtót. Kicsit ki vannak már az idegei. :-)

2017. máj. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Igazából nincs. Ahol a kombináltat csináltattam, ott felhívták a figyelmemet arra, hogy mivel enyhén emelkedett a BMI-m, ezért ha ez így marad, netán tovább nő, akkor mit tudom én mennyivel nagyobb esélyem lesz a terhességi diabéteszre, mint egyébként, és javasoltak a biztonság kedvéért egy cukorterhelést minél előbb + dietetikust. Visszavittem az eredményt az orvosomnak, elmondtam ezt, meg hogy akkor majd mennék dietetikushoz, akit nem tudott konkrét személyt ajánlani, mondtam, hogy nem baj, a neten biztos találok, utána meg jött neki ez az ötlet, hogy mondjuk ezt is megcsinálhatom, hogy odamegyek, főleg, mert az ingyen van. :D Meg is mondta melyik nap "lehet" menni. Na ja. :D


A terhelés megcsináltattam magánlaborban, filléres költség és jó is lett, de azóta mondjuk már megnéztem a neten, hogy miket lehet enni meg stb. mert azért erre inkább figyelnék, ugyanis enni nagyon szeretek. Annyira nem nagy ördöngösség, mivel megnézegettem mennyibe van az, hogy egy dietetikus elbeszélget az egészséges táplálkozásról. Hát röhej. Főleg, hogy van amelyik eleve fel is tette a honlapjára ezeket a listákat, hogy mit, mi helyett mit, meg hányszor egy héten stb. Igazából azt néztem, ha valaki nem tök gyogyós, meg nem valami sámán oldalára alapoz, akkor az magának is tud jó étrendet összeállítani. Egy minta étrendet öt étkezéssel, egy hétre, valami 10 ezerért csinált volna (ebben nincs benne a beszélgetés ára előtte. Meg az sincs benne, ha utána beszélgetek vele, vagy kiértékeli a haladást). Hát pffff. Nyilván, ha konkrét bajom lenne akkor elmennék, mindegy, hogy pénzbe van, de csak ezért?


Viszont azóta is az foglalkoztatott, hogy most komolyan csak én vagyok ilyen paranoiás, hogy úgy is elküldenének a fenébe, vagy ő van elvarázsolva.

2017. máj. 25. 08:16
 9/17 anonim ***** válasza:
29%
Mondjuk azt sem értem, hogy miért nem kaptál beutalót a terheléses cukorvizsgálatra? Orvos bármikor kérheti, nem csak a 24. héten. Egy papír lett volna és ingyen megcsinálják, kérheti a nőgyógyász is, nem kell hozzá semmi extra. A dokid minden munkát szeret lepasszoltatni másnak?
2017. máj. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem, erre adott volna, de nem kértem. Itt a kórházban annyi van, hogy ettől-eddig csinálják, de nem konkrét időpontot kapsz és ott kell szobrozni, hogy majd csak sorra kerülsz, hogy mikor az attól függ hányan vannak mások, meg mikor sikerült befutni. A magánlabor közelebb is van hozzám, mint a kórház, és a kért időpontom csak az enyém és szent. Ezt se szokta érteni, hogy de miért nem a kórházba megyek, hát ingyen van. Szerintem meg az se drága, ahova én megyek. Nem is értem, hogy mi olyan érdekes abban neki, hogy máshol nyújtanak olyan pluszt, amit nekem megéri megfizetni. Ennyi erővel vizsgálatokra is járhatnék a kórházba igyen, mégis hozzájárok, azon meg nem csodálkozik. :)
2017. máj. 25. 08:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!